Nedjelja, 08.10.2017 | 18:19
IZVOR: Vijesti.me

Kvalifikacije za MUNDIJAL: "Hrabri sokoli" stigli do PREOKRETA, pa ih greške odvele u PORAZ

Crna Gora, bez šestorice prvotimaca, porazom je završila kvalifikacije za Mundijal.

Očekivano, Poljska je slavila u uzbudljivom meču, u kome je Crna Gora stigla dva gola zaostatka, a onda bukvalno poklonila pobjedu rivalu za srećan put u Rusiju.

Tok meča

89. minut - prečka Zjelinskog.

87. minut - novi poklon, ovoga puta Stojkovića, koji je ubacio loptu u mrežu Crne Gore i Poljska za dva minuta opet vraća dva gola prednosti.

85. minut - Poklon Poljskoj za odlazak na Mundijal. Mijušković je kratko vratio loptu Petkoviću, Levandovski čekao, bio brži i pogodio praznu mrežu - 3:2 za Poljsku.

83. minut - Crna Gora je izjednačila - sjajan gol Žarka Tomaševića. Ovaj tim ima karakter.

78. minut - Mugoša je smanjio, na spektakularan način - korner, Mijušković je vratio na sedam-osam metara, a Mugoša makazicama poslao loptu pod prečku.

Mugoša u igri umjesto Jovovića. Mugoša je dao gol Poljskoj u Podgorici.

Lagan ritam meča u Varšavi. Poljska kontroliše svaki dio terena, naši igrači imaju dosta prostora, ali daleko od gola. Nema opasnosti po Šćešnjog u drugom dijelu, ali ni po Petkovića.

68. minut - Opasna kontra Poljske, ponovo nakon izgubljene lopte. Povukao je Kuba Blaščikovski, ali ga je stigao Vukčević. Mijušković je na kraju izbacio loptu...

Tumbaković mijenja - Sead Hakšabanović, 18-godišnjak iz Vest Hema, ulazi umjesto Ivanića.

Kraj poluvremena

41. minut - dobar korner Jovovića, Tomašević i Klimenta nisu uspjeli bolje da reaguju na petercu.

37. minut - Ivanić je pokušao sa 20-ak metara lijevom nogom, pored stative. Nije bilo realne opasnosti po gol Poljaka.

Žuti karton dobio je i Bećiraj.

Period mirne igre, na sredini terena, bez opasnijih akcija na obje strane... Poljaci su zadovoljni, na milimetar su od plasmana u Rusiju.

29. minut - šansa za Crnu Goru. Janković je ubacio sa desne strane, Glik promašio loptu, a Jovović gol sa desetak metara.

16. minut - već je 2:0 za Poljsku. Lako, prelako domaćin stiže do 2:0. Levandovski se zagradio u šesnaestercu, Grosicki umakao Stojkoviću i bez problema poslao loptu u donji lijevi ugao.

Pokušao je i Stojković lijevom nogom, siguran golman Poljske, da bi zatim pobjegao i Bećiraj, ali je opet reagovao Šćešnji.

9. minut - Loš start Crne Gore u Varšavi, ali nakon gola Mačinskog opasna akcija Ivanića. Pokušao je sa desne strane da pronađe Bečiraja na petercu, ali je Šćešnji pročitao namjeru.

5. minut - 1:0 za Poljsku. Prva akcija domaćina, i odmah gol. Prošao je Zjelinski, Levandovski izbacio Piščeka po desnoj strani - povratna lopta, koja je srećno došla do Mačinskog, koji je sa desetak metara savladao Petkovića.

Počeo je meč u Varšavi.

Crna Gora od 18 časova igra posljednji meč kvalifikacija za Mundijal protiv Poljske, a poznat je i sastav u kojem će se "sokoli" suprotstaviti lideru grupe.

Selektor Ljubiša Tumbaković nije mogao da računa na nekoliko standardnih prvotimaca zbog povreda i suspenzija  - Stefana Savića, Marka Vešovića i Stevana Jovetića - dok su roviti Marko Simić i Adam Marušić na klupi, prenose Vijesti.

Crna Gora će današnji duel početi u sastavu (4-2-3-1): Petković - Stojković, Mijušković, Tomašević, Klimenta - Šćekić, Vukčević - Janković, Ivanić, Jovović - Bećiraj.

Poljska u očekivanom sastavu, takođe u 4-2-3-1 formaciji: Šćešnji - Pišček, Glik, Pazdan, Berežinski - Krihovjak, Mačinski - Blaščikovski, Zjelinski, Grosicki - Levandovski.

Poljskoj plasman na SP garantuje i bod protiv naše selekcije. Ako Crna Gora pobijedi, onda bi Danska trijumfom nad Rumunijom išla u završnicu.

Crna Gora ima samo matematičke šanse da dođe do baraža - treba joj trijumf u Varšavi, ali i poraz Danaca od Rumunije.