Četvrtak, 24.05.2018 | 19:39
IZVOR: cdm.me

FINALE plej-ofa Super lige: Mornar "srušio" Budućnost u MORAČI

Košarkaši Mornara pobijedili su Budućnost Voli 84:77 u prvoj utakmici finala plej ofa crnogorskog šampionata.

Tok utakmice:

IV Četvrtina:

Kraj, pobjeda Mornara u Morači!

39. minut – Četiri vezana bacanja Ivanovića, pa Gordića za poravnanje 72:72. Gibson nakon toga griješi i pravi nesportski faul, Rejli Ros poentira sa penala za 72:74, a zatim Nidam dvojka pa trojka i +7 je za Barane. 31 poen našeg reprezentativca!

37. minut – Ilić je dao trojku i doveo Budućnost na tih -1, ali uzvraća Luković zakucavanjem i polaganjem. 68:72 na tri minuta prije kraja.

34. minut – Budućnost prijeti, ali nikako da dođe na poen od Mornara. Promašena trojka Gibsona za minus jedan. Nidam igra sam praktično za Mornar, 64:68.

III Četvrtina:

30. minut – Pet je razlike nakon 30 minuta. Gibson je imao otvoren šut da vrati domaće u potpuni egal, ali je promašio. Mornar je od prve četvrtine bez povrijeđenog Vranješa i to je problem za taj tim, ali ih je fenomenalni Nidam sačuvao u prednosti u trećoj četvrtini.

28. minut – Šuterski obračun Nidama i Gordića. 54:58 je rezultat, Barani čuvaju prednost, ali Budućnost je tu.

25. minut – Mornar serijom 5:0 preko Nidama i Mićovića vraća na +8.

23. minut – Budućnost Voli smanjuje na samo tri poena zaostatka 45:48. Odličan start drugog dijela i Barovića koji je vezao pet poena.

II Četvrtina:

Pet poena prednosti za Mornar na poluvremenu. Imali su Barani u nekoliko navrata i 12 razlike, ali je Budućnost trojkama u finišu druge četvrtine smanjila zaostatak. 16 poena Mićovića, 10 Rejlija Rosa za Mornar, kod Budućnosti Voli najefikasniji Barović sa osam poena.

20. minut – 38:43 je nakon trojke Lendrija. 41 sekunda do poluvremena, tajm aut Pavićević.

18. minut – Domaći su vezali četiri poena, klupa Mornara odmah zove tajm aut. 29:35 je, ulazimo u završnicu drugog perioda.

15. minut Mornar čuva prednost, 10 poena prednosti, 25:35.

12. minut – Budućnost je smanjila na 23:29. Poslije tehničke greške klupi Mornara siguran sa penala Gibson, pa Ivanović pogađa nakon ulaza.

I četvrtina: Budućnost – Mornar 18:27. Odličnih deset minuta gostujuće ekipe na krilima raspoloženih Mićovića, Nidama i Rejli-Rosa. Kod Budućnosti 6 poena kapitena Šehovića, po četiri Z. Nikolića i Barovića.

8.minut – Odlični su izabranici Mihaila Pavićevića, posebno je nadahnut Mićović sa 14 pogodaka. 23:11 vodi Mornar.

6.minut – Stigao je Mornar i do plus osam, a onda je Suad Šehović pogodio trojku uz faul. Ipak, ne koristi dodatno bacanje. 16:11 vode gosti.

3.minut – Barani su razigrani na startu meča, pogodili su dvije trojke i imaju lijepu prednost od +6 (10:4). Već sedam poena Strahinje Mićovića.

1.minut – Počeo je meč, skromna posjeta u najvećoj crnogorskoj dvorani.

Borba za naslov prvaka donosi susret budućeg člana Evrolige na jednoj i budućeg člana Evrokupa na drugoj strani.

Budućnost je regularni dio Superlige okončala sa učinkom 9-1, a jedini poraz upisala je upravo u duelu sa Baranima. Podgoričani su zatim u polufinalu plej-ofa bili bolji od Lovćena.

Mornar je ostvario skor 8-2 u prvom dijelu takmičenja, da bi potom u polufinalu bez problema eliminisao Sutjesku.

Novi šampion Crne Gore biće ekipa koja prva zabilježi tri pobjede.