Četvrtak, 14.06.2018 | 16:48
IZVOR: cdm.me

MUNDIJAL: Rusija SILNA na startu, PET GOLOVA protiv Saudijske Arabije!

Fudbaleri Rusije deklasirali su Saudijsku Arabiju sa 5:0 na startu Svjetskog prvenstva. Duel na Lužnjikiju protekao je u taktički perfektnoj igri domaćina Mundijala, a rivalu nisu ostavili ni najmanju šansu u povoljan ishod.

Rusija – Saudijska Arabija 5:0 (Gazinski 12, Čerišev 43, 91, Džjuba 71, Golovin 93)

RUSIJA (4-2-3-1): Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov – Gazinski, Zobnin – Samedov, Golovin, Dzagoev – Smolov

SAUDIJSKA ARABIJA (4-2-3-1) : Al Majuf – Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani – Al Faraž, Otajf – Al Šehri, Al Jasim, Al Davsari – Al-Šahlavi

Tok utakmice:

90+3.minut – GOOOOOL! Golovin, direktno iz slobodnjaka, s nezgodne strane, preko zida. Spektakl Rusa.

90+1.minut – GOOOOOL! Suva klasa Čeriševa, još jedna magija igrača Viljareala. Pogodak za pamćenje. Preuzeo je ekipu u svoje ruke i odveo je do ubjedljivog trijumfa.

85.minut – Nema opuštanja kod Rusa, koji rutinski privode meč kraju…

71.minut – GOOOOL! Artjom Džjuba se upisao, samo tri minuta nakon što je zamijenio Smolova. Rusija ima 3:0 i pitanje pobjednika na Lužnjikiju je odlučeno.

68.minut – Rusi su bili blizu trećeg pogotka. Zobnin je ugrozio gol “zelenih”, intervenisao je Al Majuf.

58.minut – Pokušaj Al Faraža glavom, lopta ide preko prečke. Picijevi puleni djeluju bolje u drugom poluvremenu.

56.minut – Solidna šansa za Saudijce, kasnio je na drugoj stativi Al Džasim.

46.minut – Nastavljen je meč u Moskvi.

Poluvrijeme: Na polovini susreta domaćin Mundijala ima sigurnu prednost, a strijelci za Ruse bili su Gazinski i Čerišev. Saudijska Arabija ima posjed, ne i ideju u napadu, pa rezultat oslikava realno stanje na terenu.

42.minut – GOOOOL! Majstorija Čeriševa, kakv pogodak rezerviste, magija! Hladnokrvno je izbacio iz igre dvojicu defanzivaca protivničkog tima, a onda snažnim udarcem pogodio za visokih 2:0.

33.minut – Rusija se povukla, prepustila konce igre rivalu, stoga i nema previše uzbuđenja u ovim trenucima.

24.minut – Povrijedio se Džagoev, stradala je zadnja loža. Mijenja ga Čerišev, igrač Viljareala.

21.minut – Opasna akcija Saudijske Arabije, Kutepov je bio koncentrisan, Al Šahlavi je spremno čekao loptu…

15.minut – Umalo da Rusija poveća vođstvo. Smolov je bio u prilici. Zastavica pomoćnika nije bila podignuta, iako je bila nedozvoljena situacija.

U svakom slučaju, na SP koristiće se VAR tehnologija.

12.minut – GOOOOL! Rusija vodi, strijelac Gažinski. Imao prvi pogodak ovogodišnjeg Mundijala. Golovin je centrirao, a igrač Krasnodara glavom matirao Al Majufa.

1.minut – počeo je meč na Lužnjikiju. Pravdu dijeli Argentinac Nestor Pitana.

Ceremonija otvaranja:

16:58 – Intonirane su himne Rusije i Saudijske Arabije i sve je spremno za početak prvog meča na šampionatu.

16:50 – Igrači su istrčali na teren, a prisutnima na stadionu i gledaocima širom svijeta su se potom obratili predsjednik Rusije Vladimir Putin i prvi čovjek svjetske kuće fudbala Đani Infantino.

16:45 – Mačak Ahil je zvanični prorok Mundijala u Rusiji – za današnji meč je prognozirao trijumf domaćina.

16:35 – Krenuo je nastup britanskog pjevača Robija Vilijamsa, koga prati ruska soprano pjevačica Aida Garifuljina.

16:30 – Premijerni meč Mundijala počeće u 17 časova, a sada na stadionu Lužnjiki u Moskvi kreće ceremonija svečanog otvaranja.

Poznato je da će na stadionu nastupiti oko 500 artista plesača, gimnastičara i čak olimpijskih
takmičara u ritmičkoj gimnastici i trampolini.

16:10 – Španski golman Iker Kasiljas i ruska manekenka Natalija Vodjanova predstavili su trofej koji će pripasti pobjedniku Svjetskog prvenstva.

Sve karte za 80 hiljada srećnika koji prisustvuju ceremoniji i samom meču davno su razgrabljene.