Utorak, 19.06.2018 | 20:00
IZVOR: cdm.me

MUNDIJAL u Rusiji: Silna Rusija savladala Egipat

Susretom Rusije i Egipta u Sankt Peterburgu kreće druga runda grupne faze na Svjetskom prvenstvu.

RUSIJA – EGIPAT 3:1 (Fati ag. 47, Čerišev 59, Dzjuba 62 – Salah pen. 73)

Tok utakmice:

73.minut – GOOOOL! Salah gađa neodbranjivo. Napadač “faraona” daje prvi pogodak na Mundijalu, ali Egipat i dalje ima ogroman minus.

72.minut – Penal za Egipat, srušen je Salah na ivici šesnaesterca. Kaseres je u prvi mah dosudio prekršaj van kaznenog prostora, ali ga je VAR uvjerio u suprotno.

67.minut – Odličan šut Trezegea, malo je nedostajalo da Egipat smanji.

62.minut – GOOOOOL! Veliki je majstor Dzjuba, visina mu ne smeta da pokaže veliko znanje sa loptom. Primio je dugu loptu Kutepova, a onda se lijepo namjestio na udarac koji je bio vrlo precizan. Sve je gotovo ovdje, već imamo prvog učesnika osmine finala.

59.minut – GOOOOOL! Čerišeeev, Rusija ima kapitalnih 2:0 i leti ka prvom mjestu u grupi. Strpljiva akcija “zbornaje” po desnoj strani, a završni pas dao je Fernandes. Za Čeriševa je to treći pogodak na SP.

47.minut – GOOOOOL! Defanzivac Egipta Fati je pogodio sopstvenu mrežu, Rusija vodi! U namjeri da otkloni opasnost ispred Dzjube, desni bek “faraona” je loše reagovao, a golman Elšenevi nije mogao da spriječi gol.

Poluvrijeme: Nema golova, ima velike borbe. Egipat je čvrst, Rusiji ne ide tako lako kao protiv Saudijske Arabije na startu.

42.minut – Dobar pokušaj Salaha iz okreta, udarac van okvira gola.

35.minut – Dosta kombinovanja na obje strane, mnogo razmijenjenih dodavanja među igračima u organizaciji napada u oba smjera, ali ništa konkretnije se ne dešava.

19.minut – Uzvraća Zbornaja preko Čeriševa! Dobar je to udarac bio sa 20-tak metara od gola, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

15.minut – Egipat je u ovim trenucima konstantna prijetnja po gol Akinfejeva! Dobru priliku imao je Trezege pošto je dobro nadriblao loptu u šesnaesterac Rusije, ali je njegov lukavi šut s mnogo efeja završio pored stative.

6.minut – Dva udarca Rusije u istom minutu. Najprije Ignašević glavom poslije kornera Samedova, a nedugo zatim šut sa distance oprobao je Golovin.

1.minut – Počeo je meč.

Stadion: Krestovski, Sankt Peterburg.

Kapacitet: 64.468.
Sudija: Enrike Kaseres (Paragvaj).

Rusija (4-2-3-1): Akinfejev – Fernandes, Kutepov, Ignševič, Žirkov – Zobnin, Gazinski – Samedov, Golovin, Čerišev.

Egipat (4-2-3-1): Elšenavi – Fati, Gabr, Hegazi, Abdelšafi – Hamed, Elneni – Salah, Abdala, Trezege – Marvan.

Faraoni sa Mohamedom Salahom udaraju na Zbornaju, koja je furiozno, sa čak 5:0, deklasirala Saudijsku Arabiju, u prvom susretu Grupe A.

Egipćani su primili gol u 89. minutu protiv Urugvaja, pa će se u Sankt Peterburgu protiv domaćina boriti za život i nastavak potjere za eliminiacionom fazom.

Sa već tri boda na kontu Rusije može da dozvoli sebi kalkulacije i igra na remi, što ne bi odgovaralo Egiptu.