Utorak, 10.07.2018 | 20:09
IZVOR: cdm.me

Nastavljaju MUNDIJALSKI SAN: Francuzi će se boriti za ZLATNU BOGINJU!

Prvog finalistu Svjetskog prvenstva u fudbalu dobićemo večeras u Sankt Peterburgu.

FRANCUSKA – BELGIJA 0:0

Sudija: Andres Kunja (Urugvaj)

Francuska (4-2-3-1): Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandez – Kante, Pogba – Mbape, Grizman, Matuidi – Žiru.

Belgija (3-4-2-1): Kurtoa – Aldervajreld, Kompani, Vertongen – Šadli, Felaini, Vitsel, Dembele – De Brujne, Azar – Lukaku.

Tok utakmice:

93.minut – Oduzeli su Francuzi loptu, Pogba je pronašao Grizmana, čiji udarac lako brani Kurtoa.

90.minut – Igraće se još 6 minuta.

88.minut – Veliki pritisak Belgije, ali veće opasnosti po gol Francuske nema.

81.minut – Strahovit udarac Vitsela sa distance, boksuje Ljoris.

79.minut – Azar je ubjedljivo najbolji Belgijanac večeras, sada je opet lako prošao pored Pogbe, nakon čega ga je srušio Žiru na 17, 18 metara od gola Francuske. Iznenađujuće, sudija iz Urugvaja je pokazao da nema faula.

65.minut – Konačno pokušaj Belgije u drugom dijelu. Felaini je probao glavom sa desetak metara, sada je on bio bolje postavljen od Umtitija, ali lopta ide proed stative.

56.minut – Majstorski potez petom Mbapea, dao je šansu Žiruu, ali njegov šut blokira Dembele.

51.minut – GOOOOOOL! Umtiti donosi vođstvo Francuskoj. Pogotku je prethodio korner Grizmana, a štoper “trikolora” je u skoku bio bolji od Felainija. Kurtoa nije imao nikakvu šansu.

46.minut – Nastavljen je susret.

Poluvrijeme: Nema golova, bilo je uzbuđenja. Po jedna dobra šansa obje strane, ali golmani su se istakli dobrim intervencijama.

39.minut – Šansu utakmice imali su Francuzi. Mbape je idealno proigrao Pavara koji je udarcem po zemlji pokušao da savlada Kurtou. Ipak, golman Belgije je nogom spasao svoju mrežu.

31.minut – Zanimljiv i lukav pokušaj Žirua glavom poslije ubacivanja Pavara. Lopta je otišla pored gola, a utisak je da je Kurtoa kontrolisao situaciju.

21.minut – Nova šansa za Belgijance. Aldervajreld je gađao sam ćošak, međutim sjajna parada Ljorisa.

19.minut – Pravu pometnju pravi Azar, umalo da Ljoris bude matiran. Spasao ga je Varan koji je skrenuo loptu u korner.

18.minut – Snažan šut Matuidija, lak posao za Kurtou.

15.minut – Dobar pokušaj Azara nakon dodavanja De Brujnea. Pozicija nije bila laka, ali udarac jeste. Lopta je otišla tik pored stative.

5.minut – Francuzi su prepustili rivalu posjed. Belgija je par puta opasno probila po bokovima, ali još uvijek čekamo na prvi udarac.

1.minut – Počeo je meč.

Izabranici Didijea Dešana do najbolje četiri selekcije na Mundijalu došli su preko Argentine (4:3) i Urugvaja (2:0), dok su igrači Roberta Martineza u osmini finala savladali Japan (3:2), odnosno u četvrtini Brazil (2:1).

Francuzi čekaju na prvo finale od 2006. (izgubili od Italije poslije penala u Berlinu), dok je od jedine titule prošlo ravno 20 godina.

Na drugoj strani, Belgija je izjednačila najveći rezultat na Mundijalima. Prije 32 godine je igrala u polufinalu, ali je izgubila od Argentine (2:0), nakon čega joj je bronzu nakon produžetaka uzela upravo Francuska (4:2).