Četvrtak, 30.08.2018 | 17:50
IZVOR: wpolo.me

"Ajkulice" u POLUFINALU Evropskog prvenstva: Crna Gora ZA finale protiv Španije!

Trener repezentacije je Slobodan Mačić, pomoćnici su Miodrag Matković i Miloš Šćepanović, doktor Đorđe Klajn, tehnička podrška i video analiza Vasko Vučković, tim menadžer Nenad Franeta.

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Minsku! Mlade "ajkule" savladale su selekciju Mađarske 11:9 (4:4, 2:2, 2:0, 3:3) i za finale boriće se u subotu protiv Španije od 16 sati.

Mađari su bolje otvorili meč, poveli su 2:0, ali je smanjio brzo Franet, isti igrač je izjednačio na 2:2. Ponovo su poveli Mađari, ali je već u sljedećem napadu izjednačio Matković. Do kraja četvrtine još po gol Mađara i naše selekcije, pogodio je Ćetković za 4:4.

Nakon tri minuta igre u drugom periodu Mađari stižu do vođstva, ali onda sjajan gol Đura Radovića za novo izjednačenje. Prvi put u vođstvo dolazimo na minut do poluvremena golom Mijuškovića, no Mađari sa peterca dolaze do 6:6. Ponovo naša selekcija dolazi u vođstvo i to na sredini treće četvrtine, strijelac je bio Mijušković, a Matković sa igračem više pogađa za 8:6.

Mađari na šest minuta do kraja smanjuju na 8:7, ali Matković uzvraća za plus dva. Ćetković postiže novi gol za 10:7, a Mijušković za plus četiri i slavlje je moglo da počne. Na kraju pobjeda od 11:9 i polufinale sa Španijom u subotu.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Mijušković i Matković sa po tri gola, po dva su postigli Ćetković i Franeta, a jedan Đuro Radović.

Crna Gora: Miloš Krivokapić, Danilo Radović, Savo Ćetković 2, Dimitrije Rašković, Marjan Mitrović, Aljoša Mačić, Luka Murišić, Petar Mijušković 3, Đuro Radović 1, Martin Gardašević, Dušan Matković 3, Branko Franeta 2, Alen Isljamović.

Mađarska: Banaj, Turnaj, Bobis 5, Kurti, Mađar 1, Ag 1, Gal, Fekete 1, Mijić 1, Lukaš, Sugar, Kosa, Mizei.