IZVOR: Vijesti.me

LIGA NACIJA: Crna Gora NEMOĆNA, dva gola Mitrovića za POBJEDU Srbije

Crna Gora i Srbija igraju od 20 i 45 prvi meč u istoriji, derbi trećeg kola četvrte grupe C Lige nacija.

DRUGO POLUVRIJEME

Vijest iz Litvanije - Rumunija je golom Aleksandrua Maksima pobijedila 2:1 u Viljnusu i pretekla Crnu Goru. Sada je Srbija prva sa sedam bodova, Rumunija ima pet, Crna Gora četiri, Litvanija nijedan.

90+3. minut - Izašao je Aleksandar Mitrović, u igri je Nemanja Radonjić.

Igraće se šest minuta nadoknade.

87. minut - Mirko Ivanić šutira, ali bezopasno.

81. minut - Srbija rješava meč. Andrija Živković je ubacio loptu, Sergej Milinković-Savić propustio loptu, a Aleksandar Mitrović rutinski pogodio praznu mrežu.

80. minut - Stefan Mugoša umjesto Fatosa Bećiraja.

79. minut - Sergej Milinković-Savić je u igri umjesto Mijata Gaćinovića.

72. minut - Izmjene na obje strane. Mirko Ivanić je ušao umjesto Aleksandra Šćekića, a Branko Jovičić umjesto Saše Lukića.

71. minut - Dobar šut Stevana Jovetića, Marko Dmitrović odbija, ali Nikola Vukčević ne stiže do lopte.

63. minut - Žuti karton za Nikolu Vukčevića zbog, čini se, opravdanog protesta. Zbog toga neće igrati u Viljnusu u nedjelju.

55. minut - Srbija je mogla sve da riješi, ali je Dušan Tadić promašio zicer nakon što se Aleksandar Mitrović sjajno izborio za loptu i dodao mu je.

53. minut - Prva šansa za Crnu Goru i to dobra. Fatis Bećiraj je šutirao lijevom nogom sa 20-ak metara, lopta je prošla tik uz lijevu stativu Dmitrovićevog gola.

U želji da promijeni dešavanja na terenu, selektor Crne Gre Ljubiša Tumbaković je na poluvremenu izveo beka Filipa Stojkovića i ubacio krilo Partizana Marka Jankovića. Odmah je pokušao Vladimir Jovović, ali je lopta otišla visoko preko gola.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVRIJEME

39. minut - Konačno se i Crna Gora oslobodila i pokušala da zaprijeti Marku Dmitroviću, ali ništa od toga.

30. minut - Velika šansa za Srbiju, ali Petković brani šut Dušana Tadića.

18. minut - Srbija vodi pod Goricom! Filip Stojković je srušio saigrača iz Crvene zvezde Milana Rodića, a Aleksandar Mitrović iz penala poslao Danijela Stankovića u jednu, a loptu u drugu stranu.

Nije bilo zvižduka za "Oj svijetla majska zoro" i "Bože pravde", samo aplauzi i horsko pjevanje. I zajednička fotografija dva tima za sva vremena...

Poznati su i sastavi.

Nikola Vukčević igra od prvog minuta, a Ljubiša Tumbaković je priredio iznenađenje - umjesto Jankovića igra Jovović.

Srbija sa jednim napadačem, a bez Milinković-Savića.

Crna Gora: Petković - Marušić, Simić, Tomašević, Stojković - Kosović (Vukčević), Šćekić - Vešović, Janković, Jovetić - Bećiraj.

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić - Lukić, Maksimović - Gaćinović, Tadić, Živković - Mitrović.

ČITAJTE JOŠ - FOTO: Kolektiv EKSKLUZIVNO: Murinjo STIGAO u Podgoricu!

ČITAJTE JOŠ - VIDEO: NAVIJAČKA ATMOSFERA u Podgorici: Kinezi "upali" među crnogorske NAVIJAČE, a oni ZAPJEVALI “OOOOO, ČAJNA, LE!