Subota, 08.11.2025 | 12:06
IZVOR: Kolektiv.me

Prohodniji i bezbjedniji put Šavnik-Žabljak: Završena sanacija klizišta Provalija

Ministarka saobraćaja Maja Vukićević i direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović obišli su sanirano klizište Provalija na putu Šavnik-Žabljak.




Foto: Uprava za saobraćaj

Sanacija ovog klizišta bila je od izuzetne važnosti, s obzirom na to da je riječ o saobraćajnici koja je ključna za stanovnike Žabljaka, ali i za razvoj turizma na području Durmitora.

„Sanacijom klizišta ‘Provalija’ trajno smo riješili višegodišnji problem i obezbijedili sigurno odvijanje saobraćaja na važnom putnom pravcu ka Žabljaku. Ovo je peto klizište koje je sanirano u posljednjih godinu i nešto dana, otkako je započeo moj mandat u Ministarstvu saobraćaja. Do kraja godine očekujemo da bude završena i sanacija klizišta ‘Sokolovina’. Nastavljamo sa rješavanjem najkritičnijih tačaka na putnoj mreži širom Crne Gore“, kazala je Vukićević.

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović istakao je da je vrijednost radova iznosila oko 800 hiljada eura, te da je cilj bio potpuno stabilizovanje terena i povećanje bezbjednosti saobraćaja na ovoj dionici. Radove je izvela kompanija Intermost, dok je nadzor nad projektom vršila kompanija Projectman.

„Sanacija klizišta obuhvatila je izgradnju potporne konstrukcije sa donje strane puta kako bi se obezbijedila potpuna stabilnost saobraćajnice. S obzirom na to da je jedan od uzroka klizišta velika količina podzemnih voda i nemogućnost njihovog oticanja, izveden je i novi drenažni sistem. Takođe, na ovoj dionici urađen je novu asfalt, kao i kompletna vertikalna i horizontalna signalizacija“, rekao je Vuksanović.

Ministarstvo saobraćaja i Uprava za saobraćaj i u narednom periodu nastaviće s radovima na unapređenju putne infrastrukture, uz kontinuirano praćenje svih projekata na terenu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obustava saobraćaja na putu Nikšić–Plužine u srijedu i petak od 10 do 15 časova, u četvrtak bez prekida

Utorak, 26.05.2026 | 13:44

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić – Plužine, biće privremeno obustavljen u srijedu i petak, odnosno 27. i 29. maja u terminu od 10 do 15 časova, saopštili su iz Uprave za saobraćaj Crne Gore.

Izmjena režima saobraćaja na putu Mateševo - Kolašin od 26. do 30. maja

Utorak, 26.05.2026 | 09:06

Na regionalnom putu R-13 Mateševo - Kolašin, od 26. do 30. maja, u terminu od 23.00 do 15.00 časova narednog dana, biće izmijenjen režim saobraćaja zbog redovnog održavanja, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Privremena obustava saobraćaja na putu Nikšić - Plužine od 11 do 17 časova

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 08:34

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić - Plužine od danas će, do završetka radova, biti privremeno obustavljan svakodnevno u terminu od 11 do 17 časova, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Oprezno voziti: Kolovozi mokri, prisutni sitniji odroni i magla

Subota, 14.02.2026 | 08:18

Saobraćaj se jutros obavlja po mjestimično mokrim kolovozima. Učestali su sitniji odroni na dionicama koje prolaze kroz usjeke. Mjestimične magle ima po kotlinama i duž riječnih tokova. Iz Auto moto saveza savjetuju opreznu vožnju prilagođenu nestabilnim vremenskim prilikama i saobraćajnim uslovima.

Putevi mokri i klizavi, smanjena vidljivost

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 08:20

U Crnoj Gori danas se saobraća po mokrim i klizavim kolovozima. Vidljivost je smanjena uslijed niske oblačnosti. Učestali su odroni na putevima duž usjeka i klisura. Skrećemo pažnju vozačima da voze pažljivije, da vožnju prilagode trenutnom stanju na putu i poštuju pravila saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Neophodan adekvatan model rada trgovina nedjeljom

Četvrtak, 13.08.2026 | 08:41

Crnoj Gori, kao turističkoj državi, neophodan je model od kojeg će, kada je riječ o neradnoj nedjelji, koristi imati i mali trgovci, ali i građani i turisti, smatraju analitičari, dok predstavnici privrede traže reakciju institucija po pitanju zloupotrebe zakonskih izuzetaka.

Aktivni požari u četiri crnogorske opštine: Vatrogasci na terenu, angažovani i vazduhoplovi

Četvrtak, 13.08.2026 | 08:26

Na teritoriji Crne Gore trenutno su aktivni požari na području Nikšića, Bara, Herceg Novog i Kolašina, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

MPNI: Gimnazija "Niko Rolović" Bar uključena u projekat uređenja i opremanja STEM kabineta

Četvrtak, 13.08.2026 | 08:45

JU Gimnazija "Niko Rolović" Bar uključena je u projekat uređenja i opremanja STEM kabineta, kroz koji se stvaraju savremeniji i funkcionalniji uslovi za izvođenje nastave iz prirodnih i tehničkih nauka, saopšteno je danas iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Na snazi narandžasti meteoalarm, tempertaura do 39 stepeni

Četvrtak, 13.08.2026 | 08:49

U Crnoj Gori je danas na snazi narandžasti meteoalarm, a očekuje se sunčano i veoma toplo vrijeme.

Katić: Požar pod kontrolom, ljudi pokazali solidarnost

Četvrtak, 13.08.2026 | 09:18

Požar u Herceg Novom je pod kontrolom i više nijesu ugroženi objekti u Baošićima i Bijeloj iako je akcija gašenja i dalje u toku, saopštio je u uključenju za Jutarnji program RTCG predsjednik Opštine Herceg Novi Stevan Katić.

Sunčan i veoma topao petak pred nama - Ove nas temperature očekuju

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:30

U petak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Podgorički vatrogasci pomažu kolegama u Ulcinju i Herceg Novom

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:26

Služba zaštite i spašavanja Glavnog grada poslala je pomoć Ulcinju i Herceg Novom, koji se već nekoliko dana bore sa agresivnom vatrenom stihijom na više lokacija.

Završeno 80 odsto temelja bazena novog postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:23

Još jedna važna faza radova na izgradnji novog postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Podgorici uspješno je realizovana, a završeno je betoniranje temeljne ploče polja 2 aeracionog bazena, saopšteno je iz Otpadnih voda.

Mjesec ulazi u Djevicu: Stvari koje ste odlagali dolaze na red

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:20

Tri znaka će bolje organizovati svoj život.

Požar u H. Novom gase iz vazduha: Vjetar ponovo razbuktao vatru

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:12

Vjetar u Herceg Novom ponovo je razbuktao vatru.

Crna Gora obilježava 100 godina vaterpola: "Ajkule" protiv Italije, Francuske i Kine

Četvrtak, 13.08.2026 | 15:01

Crnogorski vaterpolo ove godine obilježava veliki jubilej – 100 godina od odigravanja prve vaterpolo utakmice u Crnoj Gori.

Voli u TC Bazar ponovo otvoren

Četvrtak, 13.08.2026 | 14:41

Novi stil, tradicionalni kvalitet.

Tomorrowland, Sea Dance pa piramide u Gizi: Techno ikona Charlotte de Witte piše novu stranicu istorije elektronske muzike

Četvrtak, 13.08.2026 | 14:35

Belgijska zvijezda i neprikosnovena kraljica techna Charlotte de Witte danas važi za jedno od najuticajnijih imena svjetske elektronske scene. Na vrhuncu globalne popularnosti, sa statusom koji potvrđuju i publika i najvažniji autoriteti elektronske muzike, de Witte nezaustavljivo pomjera granice savremenog techna.

Šaranović o požaru u Herceg Novom: Zajedničkim djelovanjem svih službi štitimo živote i imovinu građana

Četvrtak, 13.08.2026 | 14:21

Ministar unutrašnjih poslova, Danilo Šaranović, komentarisao je požar koji bukti na području opštine Herceg Novi i poručio da zajedničkim djelovanjem svih službi štiite živote i imovinu građana.

Pogledajte kako iz vazduha izgledaju radovi na Bulevaru Vojislavljevića (FOTO/VIDEO)

Četvrtak, 13.08.2026 | 13:47

Izgradnja Bulevara Vojislavljevića jedan je od značajnijih infrastrukturnih projekata u Podgorici, čiji je cilj rasterećenje saobraćaja u južnom dijelu grada, posebno na području Zabjela.