Srijeda, 12.04.2017 | 20:48
IZVOR: sportklub.rs

Monako srušio Borusiju na Vestfalenu!

Fudbaleri Monaka pobijedili su Borusiju u Dortmundu sa 3:2 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona.

Meč je trebalo da bude odigran u utorak, ali je zbog bombaškog napada na autobus sa igračima "milionera" otkazan i pomjeren za srijedu.

U 11. minutu Obamejang je imao prvu šansu, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. "Milioneri" su imali terensku inicijativu, ali je Monako u 17. minutu promašio penal.

Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj nad Kilijanom Mpabeom u kaznenom prostoru, međutim, Fabinjo je šutirao pored gola!

Podsjetimo, tim iz Kneževine je i u prvom meču 1/8 finala protiv Mančester Sitija nije realizovao najstrožu kaznu. Tada je neprezican bio Radamel Falkao.

Tri minuta kasnije Monako je poveo iz čiste ofsajd pozicije. Tomas Lemar je u želji da šutira slučajno loptu poslao do Mbapea, koji je imao i mnogo sreće i svom timu doneo prednost.

Monako je u 35. minutu duplirao vođstvo. Sven Bender je loše reagovao i poslije centaršuta Andree Ragija sa lijeve strane loptu poslao u svoju mrežu.

Trener "milionera" Tomas Tuhel na poluvremenu je napravio dvije izmene, umjesto Bendera i Šmelcera u igru su ušli ofanzivniji Nuri Sahin i Kristijan Pulušić i ovakvo opredjeljenje dalo je rezultat.

Dortmund je krenuo na sve ili ništa, a rezultat je smanjio Osman Dembele u 57. minutu na asistenciju Kagave.

U jeku napada "milionera" gosti su poveli sa velikih 3:1. Najprije je Falkao promašio iz odlične šanse, ali je ubrzo, u 79. minutu sjajni Mbape iskoristio grešku Lukasa Piščeka i manirom rasnih strijelaca plasirao loptu pored nemoćnog Burkija.

Inače, 18-godišnji fudbaler danas je odigrao 50. meč u karijeri, a ovo mu je bio 22. pogodak. Francuz je postao i prvi igrač u istoriji plej-of faze elitnog takmičenja koji je sa manje od 19 godina postigao tri i više golova.

Kagava je u 85. minutu iskoristio dodavanje Pulišića i svom timu vratio kakvu-takvu nadu pred revanš za nedjelju nada u Kneževini.

U sudijskoj nadoknadi vremena Pjer Emerik Obamejang je imao sjajnu priliku da izjednači, ali je iz neposredne blizine šutirao preko gola.