Crnogorska reprezentacija je izborila mjesto u četvrtfinalu!

Crna Gora je u četvrtfinalu.

13:5 - Ukorpina je postigao posljednji gol na meču.

12:5 - Verdeš (1.01).

12:4 - Draško Brguljan u napadu s igračem više vraća osam golova prednosti (2.05).

11:4 - Ukumanov je pogodio za Kazahstance (2.34).

11:3 - Čučković je postigao četvrti gol na meču (2.58).

10:3 - Čučković (3.41).

9:3 - Rudaj je matirao Šćepanovića (5.55).

Aleksa Ukropina nije iskoristio peterac, pogodio je stativu.

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Crna Gora, ali je dosuđen kontrafaul Murišiću.

9:2 - Aleksandar Radović sada nije pogriješio iz kontranapada. Crna Gora na kraju treće četvrtine ima sedam golova prednosti.

Aleksandar Radović je šutirao pored gola.

Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora će imati napad s igračem više.

Nije iskoristio Kazahstan ni treći napad s igračem više u ovom meču.

Tajm-aut selektora Kazahstana.

8:2 - Čučković je strijelac u napadu s igračem više (3.27).

7:2 - Ukumanov (4.30).

7:1 - Šmider je pogodio, Kazahstan se napokon upisao u ovom meču (6.22).

7:0 - Đuro Radović je dao gol u napadu s igračem više (6.59).

Počela je treća četvrtina, opet prvi napad ima Crna Gora.

Kraj prvog poluvremena - sigurnih 6:0 ima Crna Gora.

6:0 - Prvi gol Darka Brguljana, pogodio je u napadu s igračem više 11 sekundi prije kraja prvog poluvremena.

Tajm-aut Gojkovića.

5:0 - Aleksandar Radović je dao gol poslije kontranapada (3.03).

Ni sada nema gola...

Kazahstanci imaju napad s igračem više, ali tek nakon tajm-auta.

Kazahstan je promašio i peterac - Ukumanov je pogodio stativu, a loptu je zakačio i Lazović.

Kazahstan je i dalje bez gola, prošlo je više od 11 minuta.

4:0 - Muršić se upisao u napadu s igračem više (5.45).

3:0 - Čučković pogađa za tri gola prednosti (6.36).

Crna Gora ima prvi napad u drugoj četvrtini.

Mišić je pogodio prečku u posljednjem napadu - Crna Gora na kraju prve četvrtine vodi sa 2:0.

Deset sekundi prije kraja prvog dijela igre, Gojković je tražio tajm-aut.

Tajm-aut Kazahstanaca na minut i 18 prije kraja prve četvrtine.

2:0 - Mišić je udvostručio prednost Crne Gore (2.22).

Đuro Radović nije iskoristio prvi napad s igračem više "ajkula".

1:0 - Petković postiže prvi gol na meču (4.53).

Dvije odbrane Lazovića na startu, Kazahstan ima treći napad zaredom.

Na golu Crne Gore je Dejan Lazović, koji je branio u drugom poluvremenu protiv Brazila.

Utakmica je počela, prvi napad ima Kazahstan.

Crnogorski vaterpolisti danas igraju odlučujući duel za prvo mjesto u grupi A na Svjetskom prvenstvu.

Rival je Kazahstan od 18.50 protiv kojeg je "ajkulama" dovoljan i remi kako bi obezbijedile prvu poziciju i plasman među osam najboljih ekipa na šampionatu u Budimpešti.

Od Crne Gore se, ipak, očekuje rutinska pobjeda, jer je razlika u kvalitetu dva tima ogromna.

Ako tim Vladimira Gojkovića osvoji prvo mjestu u grupi to znači da će naredni meč odigrati u utorak u četvrtfinalu, i to sa pobjednikom iz duela Grčke i Japana u razigravanju.

Iz naše grupe je eliminisana Kanada, koja je danas remizirala sa Brazilom (6:6).