Četvrtak, 27.07.2017 | 21:21
IZVOR: Kolektiv.me

Deset medalja za crnogorske studente!

Posljednjeg dana takmičenja na Univerzitetskom prvenstvu Evrope u borilačkim sportovima u Portugalskom gradu Koimbri karatisti su osvojili sedam medalja.

Titulu prvaka Evrope u kategoriji +84kg osvojio je Ljubiša Mihailović koji je u finalu pobijedio predstavnika Njemačke rezultatom 2:0. Srebrnu medalju osvojila je karatiskinja Biserka Radulović u katama pojedinačno izgubivši u finalu od domaće takmičarke rezultatom 4:1. Srebrom se okitila i muška ekipa UDG u borbama koja je u finalnom meču izgubila od predstavnika Mađarske zbog manjeg broja osvojenih poena.

Bronzane medalje osvojili su muški kata tim UDG (Ivan Simovović, Đorđe Srđević I Dragoljub Vukotić) dok je Srđević i u pojedinačnoj konkurenciji  osvojio bronzano odličje. Bronzana odličja u borbama osvojili su Nemanja Brašanac -75kg i Filip Vujadinović u kategoriji -84kg. Peta mjesta su osvojili kataš Dragoljub Vukotić, i borbaši Vido Kopitović -75kg, Konstantin Vujošević -84kg i Luka Ivanović +84kg.

Na tekvondo borilištu blistao je Balša Radunović. On se okitio srebrnim odličjem nakon iscrpljujućih šest mečeva. Redom su padali predstavnici Francuske, Austrije, Britanije, Turske da bi u polufinalu savladao drugog predstavnika Austrije rezultatom 5:0 i time se domogao finala. Na putu do zlatnog odličja, zbog malog vremena između borbi, umor je uticao na krajnji ishod meča. U meču za zlato aktuelni Evropski prvak i predstavnik domaćina Hulio Fereira bio je bolji i zasluženo je slavio.

„Turnir je bio izuzetno jak.  Zadovoljan sam svojim nastupom, koji je inače prvi posle osam mjeseci, i ovim putem se zahvaljujem Studentskom sportskom savezu Crne Gore što mi je omogućio da učestvujem na ovom takmičenju i  osvajanjem srebrne medalje na najbolji način  opravdam ukazano povjerenje.“ izjavio je nakon meča Balša Radunović.

Na džudo borilištu nastavljen je niz osvajanja medalja. Nakon jučerašnjih briljantnih nastupa braće Gušić danas su se postolja domogli i Nebojša Gardašević (-81kg) i Anto Dubreta (-100kg).

Gardašević je u prvom kolu bio slobodan dok je u drugom kolu poražen od predstavnika Njemačke. U repasažu su padali redom dva predstavnika Španije i u meču za bronzu predstavnik Mađarske, kojeg je Nebojša savladao iponom i time se domogao bronzane medalje.

Anto Dubreta je u prvom kolu bio slobodan, u drugom je iponom savladao predstavnika Poljske dok je u polufinalu izgubio od predstavnika Njemačke. Za bronzu je presudio wazari našeg takmičara pa se Francuz morao zadovoljiti petim mjestom.