Subota, 12.08.2017 | 15:54
IZVOR: b92.net

PL: Novi sjajan meč, Liverpul izgubio bodove u nadoknadi!

Spektakl zvani Premijer liga nastavljen je i u drugom meču, pošto su Votford i Liverpul remizirali u sjajnom duelu – 3:3 (1:2).

Posle sedam pogodaka i slavlja Arsenala nad Lester Sitijem (4:3) u petak, 'Crveni' i 'Stršljenovi' nastavili su u istom ritmu na 'Vikaridž roudu'.

Nije dobro krenula nova takmičarksa sezona za ekipu Jirgena Klopa jer su domaći poveli poslije samo osam minuta igre – Hose Holebas izveo je korner, a Stefano Okaka iskoristio lošu postavku odbrane rivala i iz peterca glavom savladao Simona Minjolea.

Liverpul je napadao od starta, da bi poslije primenjog gola dodatno pojačao pritisak, što mu se isplatilo u 29. minutu poslije divne timske akcije.

Sadio Mane sačuvao je loptu na dvadesetak metara od gola, odložio loptu do Alberta Morena, a Španac mu je odmah vratio. Međutim, Senegalac je odlučio da je propusti kroz noge do Emrea Džana, koji je sjajno vraća Maneu, a ovaj lako pogađa dalji ugao gola domaćih.

Ipak, Klop je samo 180 sekundi kasnije prešao iz stanja euforije u stanje bijesa jer je tačno toliko bilo potrebno Votfordu da još jednom povede.

I ovoga puta je odbrana gostiju loše odreagovala, olako je prepustila posjed, da bi Abdulaj Dokure natrčao na odbitak i smjestio ga u mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a totalni preokret uslijedio je poslije samo desetak minuta igre u nastavku – najprije je Roberto Firmino uspješno realizovao penal koji je iznudio Mohamed Salah, prije nego što je Egipćanin dva minuta kasnije upisao i gol na debiju.

Imali su gosti još nekoliko veoma dobrih prilika da potvrde trijumf, nekoliko minuta posle trećeg gola pogodili su i prečku, ali se ipak činilo da će uspjeti da slave.

Međutim, kako to obično biva kada je tim sa Enfilda u pitanju, igrao se 94. minut kada je domaćin izborio korner, poslije kog Migel Britos uz dosta sreće, i iz najmanju ruku sumnjive situacije (ofsajd, faul nad golmanom), postavlja konačan rezultat susreta.