Subota, 26.05.2018 | 18:49
IZVOR: cdm.me

NA KORAK OD TITULE: Mornar savladao Budućnost u Topolici

Podgoričani se nadaju da bi večeras mogli da vrate brejk, u suprotnom Mornar bi stigao do tri meč lopte za osvajanje titule šampiona.

Košarkaši Mornara pobijedili su Budućnost Voli 93:85 i imaju prednost od 2:0 u drugom meču finala plej ofa šampionata Crne Gore.

Kraj meča, pobjeda Mornara!

Košarkaši Mornara dočekuju Budućnost Voli u drugom meču finala plej ofa crnogorskog šampionata.

40. minut – 37 poena Derika Nidama i Mornar u posljednjih 70 sekundi ulazi sa prednošću od devet poena, 89:80.

38. minut – Tajm aut Mornara poslije trojke Danila Nikolića za 84:79.

37. minut – Mićović trojkom donosi svom timu +6 na tri ipo minuta prije kraja. 7:0 serija Mornara i tajm aut Džikića.

35. minut – Podgoričani igraju mnogo čvršću odbranu u posljednjem periodu, ali ipak Mornar drži prednost, poslije zakucavanja Rosa je 79:76. Inače su gosti u posljednjoj četvrtini dobili veliki doprinos od Ilića i Zorana Nikolića koji su dali po četiri poena.

33. minut – Budućnost je mnogo bolje ušla u posljednju četvrtinu i serijom 7:0 stigla je do pola koša prednosti.

30. minut – Barani imaju +6 nakon pola sata meča. Ros je trojkom donio i +8, ali je Ivanović smanjio sa bacanja.

28. minut – 64:63 na dva minuta prije kraja treće četvrtine. Dramatično sada u Baru, dosta je i nervoze, pa je bilo i tehničkih grešaka na obije strane.

26. minut – Budućnost je u napadačkoj krizi, pa Džikić zove tajm aut. Šest vezanih poena domaćih 61:57.

25. minut – Sjajno je Barović odigrao u dva uzastopna napada protiv Lukovića, poentirao i donio preokret svom timu, opet vode gosti 55:57.

23. minut – Rafal Mićovića i tri trojke zaredom. Vodi Mornar 53:51.

20. minut – Dva dobra poteza Gibsona i precizni Danilo Nikolić sa penala za vođstvo Budućnosti na poluvremenu od tri poena – 44:47 je rezultat. Nidam je centralna figura meča sa 24 poena, Ivanović na drugoj strani 10, Danilo Nikolić devet, Gibson osam poena.

18. minut – Na kanonadu Nidama nadovezali su se trojkama Mugoša i Rejli Ros, pa je Mornar preokrenuo na 40:38.

16. minut- Pa šta radi Derik Nidam. Ubacio je 22 poena od 32 svog tima. Barani su na samo minus dva! Pet trojki Nidama.

14. minut – Serija poena Danila Nikolića omogućila je Budućnosti da pobjegne na devet poena prednosti – 23:32. Više raspoloženih košarkaša imaju gosti večeras.

10. minut – Nidam se raspucao, ali je Ivanović odgovorio trojkama, pa je Budućnost sačuvala pet poena viška na kraju prve četvrtine.

7. minut – 11:0 je seriju napravila Budućnost nakon poena Gordića. Imali su gosti i +9, ali je smanjio Mornar na 9:16 u sedmom minutu.

5. minut – Nidam je trojkom donio prvu prednost Mornaru, ali je vratio trojku Gibson. Lendrije je zatim realizova tri bacanja, pa Gibson položio. 7:13, šest poena viška za Podgoričane u petom minutu.

3. minut – Budućnost ima minimalnu prednost od 5:4.

1. minut – krenuo je meč u Baru.

Barani su napravili brejk na startu finala i tako stekli prednost domaćeg parketa.

Ipak muči ih povreda vrlo važnog košarkaša Vranješa, čije se odsustvo u Morači nije osjetilo zbog briljantne partije Derika Nidama.

Sa druge strane tim Aleksandra Džikića je gubio tokom čitavog toka prvog meča, a u momentu kada je konačno stigao do egala, nepotreban nesportski faul Gibsona odveo ih u poraz.