Utorak, 23.07.2019 | 20:02
IZVOR: cdm.me

Kvalifikacije za LŠ: HRABRA Sutjeska, APOEL pobijedio u Nikšiću

Fudbaleri Sutjeske poraženi su od APOEL-a rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Nikole Rakojevića nadigrali su kiparskog prvaka – stvorili su “plavi” puno više prilika, pritom stigli da promaše i penal, ali gosti će puno zadovoljniji dočekati revanš u Nikoziji za sedam dana.

Tok utakmice:

94.minut – Pokušao je Eraković iz dobre pozicije, ali nema promjene rezultata.

90.minut – Sudijska nadoknada iznosi 4 minuta.

85.minut – Mnogo prljavih poteza gostujućih fudbalera prošlo je nekažnjeno od strane sudije iz Mađarske. Sam je finiš utakmice, više nema onog sjajnog ritma, igrači su umorni i APOEL je blizu trijumfa.

79.minut – Rakojević ubacuje u vatru i Vlaisavljevića. Izašao je Vučić.

76.minut – APOEL se opredijelio za čuvanje sopstvenog gola, ali imaju brze igrače i prijete iz kontre. Tamari je sada gađao sa ivice šesnaesterca, ali Giljen brani.

68.minut – Nikolić pogađa prečku. Kakva nesreća za Nikšićane, nevjerovatno.

67.minut – PENAL za SUTJESKU. Belec je ispustio loptu, Osmajić prihvatio i krenuo ka golu, nakon čega je Belec sa leđa, nepropisno, zaustavio rezervistu Sutjeske. Vad je ispravno pokazao na bijelu tačku.

67.minut – Žuti karton dobija Šofranac.

66.minut – Nikolić pojačava napad Sutjeske, izašao je Marković.

60.minut – Požutio je Vučić.

60.minut – Odmah i druga izmjena. Pavlović umjesto Helenijusa.

59.minut – Prva promjena kod APOEL-a. Savić je zamijenio Jakoliša.

53.minut – Belec čini čuda na golu. Nevjerovatna odbrana golmana gostiju. Gađao je Osmajić glavom, učinio je to veoma dobro, ali Belec ne dozvoljava poravnanje.

50.minut – Projektil Erakovića krajnjim naporom brani Belec. Umalo izjednačenje, a po prikazanom, Nikšićani ga apsolutno zaslužuju.

46.minut – Nastavljen je meč, nije bilo izmjena.

POLUVRIJEME: Kiprani sa prednošću odlaze na pauzu, pošto je De Vinćenti iskoristio diskutabilno dosuđeni penal. Sutjeska hrabra, odlično parira favorizovanom rivalu i zasad ostaje žal za propuštenom prilikom u 10. minutu.

45.minut – Kojašević je probao da iznenadi Beleca, nakon skraćenog kornera sa desne strane.

42.minut – GOL! De Vinćenti je matirao Giljena. Vode Kiprani.

40.minut – PENAL za APOEL! Šofranac je oborio Tamarija. Utisak je da je to prestroga odluka glavnog arbitra Ištvana Vada iz Mađarske.

39.minut – Ćetković zbog povrede izlazi iz igre. Osmajić dobija šansu.

38.minut – Marković dobija žuti karton.

35.minut – Najbolja prilika za APOEL. De Vinćeni je šutirao sa distance, Giljen kratko odbio, a onda je Nedić u posljednjem trenutku otklonio opasnost ispred Tamarija.

29.minut – Zapisan je i Janou. Odlično stoje na terenu fudbaleri crnogorskog šampiona i ne dozvoljavaju gostima da ispolje kvalitet.

24.minut – Očito su prekidi velika šansa Sutjeske u večerašnjem meču. Nakon novog kornera umalo da Nikšićani ponovo dođu u situaciju da ugroze gol rivala, da bi se gosti brzo tranfsormisali iz odbrane u napad – srećom kapiten Giljen je istrčao i otklonio opasnost ispred Helenijusa.

18.minut – Žuti karton za Gencoglua.

10.minut – Velika prilika za Sutjesku poslije kornera Ćetkovića. Prvo je Šofranac zahvatio loptu glavom iz teške pozicije, golman Belec je odbio loptu do Nedića, a drugi štoper Nikšićana iz dobre pozicije tuče preko gola.

6.minut – Prvi pokušaj imali su gosti preko Tamari. Jermen je probio po desnom boku, a onda ljevicom, neprecizno, gađao dalji ugao.

1.minut – Počeo je susret na stadionu kraj Bistrice, sjajna atmosfera na tribinama…

Sastavi:

SUTJESKA: Giljen – Ciger, Nedić, Šofranac, Bulatović – Eraković, Janković – Kojašević, Ćetković, Vučić – Marković.

APOEL: Belec – Vuros, Lafrans, Joanu, Mihajlović – Jakoliš, Gencoglu, Souza, Sulejman – De Vinćenti, Halenijus.