Utorak, 30.07.2019 | 18:43
IZVOR: cdm.me

Ubjedljiv PORAZ Nikšićana: Sutjeska nemoćna protiv APOEL-a, slijedi LIGA EVROPE

Fudbaleri Sutjeske završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona – Nikšićani su u revanšu drugog kola izgubili od APOEL-a rezultatom 3:0.

Duel na GSP areni u Nikoziji protekao je u potpunoj kontroli domaće ekipe, koja je do trijumfa stigla na krilima Andrije Pavlovića.

Srpski napadač upisao je het-trik, pogađavši mrežu crnogorskog prvaka u 13, 25. i 66. minutu.

Podsjetimo, APOEL je slavio i na stadionu kraj Bistrice 1:0.

Sutjeska u večerašnjem duelu nije stvorila nijednu ozbiljnu šansu, za razliku od prve utakmice kada su se “plavi” ispromašivali.

Izabranici Nikole Rakojevića sele se u kvalifikacije za Ligu Evrope, a u okviru trećeg kola namjeriće se na pobjednika dvomeča između Linfilda (Sjeverna Irska) i Toršavna (Farska ostrva).

Prvi susret na rasporedu je 8. avgusta, a prethodno će Sutjeska krenuti u odbranu titule duelom protiv OFK Titograda.

Tok utakmice:

90+2.minut – Nevjerovatan promašaj Al Tamarija. Nakon intervencije Giljena, šutirao je preko gola iako je gol bio poptuno otvoren.

79.minut – Umalo da se upiše rezervista Bezjak. Tukao je glavom sa pet metara, ali nije pogodio okvir gola.

72.minut – Posljednja promjena kod Sutjeske. Ušao je Vlaisavljević, na klupu se rpeselio Osmajić.

71.minut – Izlazi meč viner APOEL-a Pavlović, dobija ovacije, u igri je Bezjak.

68.minut – Nikolić je ušao umjesto Božovića.

66.minut – GOOOL! Ubjedljivih 3:0 za APOEL, Pavlovićev het-trik. Njegov prvi šut izblokirao je Nedić, ali je srpski internacionalac odlično reagovao nakon odbitka.

60.minut – Prva promjena kod Sutjeske. Ćetković je zamijenio Marušića.

54.minut – Pokušao je i Matić sa distance, Giljen brani.

49.minut – Udarac De Vinsentija sa 30-ak metara, zamalo pored stative.

46.minut – Nastavljen je meč.

Poluvrijeme: APOEL ima sigurnih 2:0 i čini se da ima potpunu kontrolu igre i rezultata. Sutjeska je imala solidan početak, ali nakon primljenog pogotka kola su krenula nizbrdo i djeluje da crnogorski prvak nema kapacitet za veliki preokret.

42.minut – Sada je šut oprobao i Marušić, mnogo bolja pozicija nego maločas, međutim vezista Sutjeske bio je vrlo neprecizan.

39.minut – Žuti karton za Jankovića.

37.minut – Prvi udarac Sutjeske, pokušao je Bubanja sa distance, ali nedovoljno dobro da ugrozi Beleca.

27.minut – Jakoliš promašuje dobru šansu, umalo treći gol APOEL-a.

25.minut – GOOOL! APOEL je duplirao prednost, opet Pavlović strijelac. Mat u tri poteza – De Vincenti je dugom loptom uposlio Al Tamarija, ovaj pravovremeno proigrao srpskog napadača koji neometan koristi zicer.

13.minut – GOOOL! Vodi APOEL, nakon slabe reakcije odbrane Sutjeske. Upisao se Pavlović. Prethodno Nedić nije uspio da zagradi Al Tamarija, igrač iz Jordana je šutirao, istrčali Giljen odbranio, da bi se lopta srećno odbila do usamljenog Pavlovića koji pogađa nebranjenu mrežu.

4.minut – Jako lijepa akcija Sutjeske, mirisalo je na veliku šansu, ali Osmajić nije na pravi način prihvatio loptu na ivici šesnaesterca.

1.minut – Počeo je meč na GSP areni, na tribinama oko 8000 gledalaca, od čega par desetina navijača Sutjeske.

Sastavi:

APOEL: Belec – Mihajlović, Vuros, Savić, Janou – Jakoliš, Gencoglu, Matić, Tamari – De Vinsenti, Pavlović.
SUTJESKA: Giljen – Ciger, Nedić, Šofranac, Bulatović – Bubanja, Janković, Kojašević, Marušić, Osmajić – Božović.