Utorak, 10.09.2019 | 20:42
IZVOR: cdm.me

EVROPSKO PRVENSTVO sve dalje: Crna Gora primila TRI GOLA od Češke i upisala PORAZ

Crna Gora je praktično izgubila sve šanse za plasman na Evropsko prvenstvo – u jubilarnom 100. meču našeg nacionalnog tima Češka je slavila pod Goricom 3:0.

Dva prekida u periodu od četiri minuta bili su kobni za “sokole”. Darida je u 54. iz slobodnog udarca odlično centrirao za Součeka, da bi u 58. nakon kornera Jankta Masopust praktično riješio pitanje pobjednika.

U završnici je Darida iz penala, koji je skrivio Hočko ovjerio trijumf Čeha.

Od starta su gosti nametnuli svoj ritam, naši se nerijetko branili i sa devet igrača, ali su izdržali uvodne napade Čeha.

Mogla je Crna Gora i do vođstva, kada je poslije akcije Marušića Hočko dobro iz voleja šutirao, ali se istakao Vaclik.

Potom je u prilici bio i Boljević, međutim opet je odlično reagovao golman Sevilje.

U finišu prvog dijela Darida je pogodio prečku sa 20 metara i to je bio uvod u trijumf Čeha u nastavku.

“Sokoli” su u nastavku bili blijedi i osim jednog pokušaja Boljevića, potpuno bezopasni pred golom rivala.

Crna Gora poslije pet kola ima samo dva boda, a do kraja kvalifikacija čekaju je gostovanja Kosovu i Engleskoj i meč sa Bugarima pod Goricom.

TOK MEČA:

CRNA GORA – ČEŠKA 0:3
Souček 54′, Masopust 58′, Darida 90′

90′- Siguran je Darida, 3:0 za Čehe.

90′- Neoprezan start Hočka, penal za goste.

84′- Darida iz slobodnog udarca sjajno šutira, Petković se istakao, korner za goste.

82′- Konačno nešto od naših u nastavku, brza akcija, dodavanje Mugoše, šut Boljevića sa 18 metara u golmana Češke.

73′- Dvije izmjene u našem timu. Bećiraj i Savićević na terenu, izlaze Radunović i Kosović.

68′- Povrijedio se Nikola Vukčević. Mijenja ga Marko Bakić.

64′- Centaršut Marušića, pokušao je Mugoša iz teške pozicije, nije bio precizan.

58′- 2:0 za goste. Korner je izveo Jankto, lopta je preletjela nekoliko igrača, stigla do Lukaša Masopusta, koji je sa 13 metara savladao Petkovića.

54′- Češka vodi. Centaršut Daride iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane i gol glavom Tomasa Součeka.

46′- Nastavljen je susret pod Goricom. Zvanično je na stadionu 5.951 gledalac.

Poluvrijeme pod Goricom, nema golova. Naš tim se uglavnom branio, ali je imao dvije dobre prilike preko Hočka i Mugoše. U finišu je prečku sa druge strane pogodio Darida.

45′- Bomba Daride sa oko 20 metara, prečka spašava Petkovića.

34′- Pretrčao je Radunović 50 metara sa loptom, ostao je samo jedan igrač Češke ispred njega, ali ga je izblokirao. Čini se da je mogao ranije da šutira lijevi bek našeg tima… Ofanziva Crne Gore.

32′- Nova prilika za “sokole”, Mugoša šutira iskosa sa desne strane, opet odličan Vaclik.

22′- Sjajna akcija Crne Gore. Centaršut Marušića, Hočko iz voleja hvata loptu, a golman Vaclik vrhovima prstiju izbacuje u korner.

15′- Česi bolji u prvih 15 minuta. Naši povučeni, zasad potpuno bezopasni.

8′- Šetala je lopta kroz peterac Petkovića. Imali smo sreće, gol aut.

1′-Počela je utakmica pod Goricom.

Naš nacionalni tim večeras ima imperativ trijumfa, kako bi ostao u trci za drugo mjesto, koje vodi na kontinentalni šampionat.

Biće ovo jubilarna 100. utakmica crnogorske reprezentacije od njenog formiranja i duela sa Mađarima, u martu 2007. godine.

Samo dva boda u četiri utakmice ne daju više “sokolima” prostor za kiks, a pobjeda nad Mađarskom u prijateljskoj utakmici prošlog četvrtka, vratila je samopouzdanje u redove našeg nacionalnog tima.

Česi u Podgoricu dolaze uzdrmani, nakon što su prije tri dana iznenađujuće poraženi u Prištini od Kosova 2:1.

Prije tri mjeseca u Olomucu, Češka je pobijedila Crnu Goru 3:0.