Petak, 11.10.2019 | 20:25
IZVOR: cdm.me

BEZ GOLOVA pod Goricom: Crna Gora i dalje čeka na pobjedu u kvalifikacijama za EP

Fudbaleri Crne Gore dočekuju selekciju Bugarske u šestom kvalifikacionom meču za plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Izabranici Faruka Hadžibegića upisali su treći remi, kao i tim Krasimira Balakova, tako da će ove dvije reprezentacije u preostala dva kola voditi borbu za izbjegavanje posljednje pozicije.

Selektor našeg nacionalnog tima iznenadio je sa sastavom, Fatos Bećiraj bio je usamljen u špicu, a pomoć je trebalo da stiže od Seada Hakšabanovića, Vladimira Jovovića i Aleksandra Boljevića.

U prvom poluvremenu Bugari su bili nadomoćniji, konkretniji – Crna Gora bez jasne ideje kako da napadne rivale. Gosti su stvorili dvije ozbilje šanse u prvih 45. minuta, ali srećom mreža Danijela Petkovića ostala je netaknuta.

Posljednja linija je u 39. minutu ostala bez Stefana Savića, koji je zbog povrede morao da izađe iz igre. Hadžibegić je uveo Nebojšu Kosovića, Dušana Lagatora vratio na mjesto štopera, ali taktički se ništa drastičnije nije promijenilo.

Ipak, u drugom poluvremenu vidjeli smo odvažniji pristup Crne Gore, ali i samo jednu pravu priliku. U šansi je bio Jovović, ali je golman Bugara uspio da interveniše.

Završilo je bez golova, a na kraju i uz zvižduke oko 4000 navijača na stadionu pod Goricom.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja za tri dana, gostovanjem Kosovu u Prištini.

Tok utakmice:

84.minut – Velika gužva pred golom Bugara, malo je nedostajalo da naši povedu. Kosović se izborio za loptu, Bećiraj tražio prostor za udarac, a nakon njega i Janković. Ipak, od svega samo korner.

82.minut – Naši su žustro krenuli ka golu rivala početkom nastavka, ali kako vrijeme prolazi, tako su i napadi naše selekcije sve jaloviji. Posljednji adut Hadžibegića nije Stefan Mugoša, već Luka Mirković. Vezista Budućnosti ušao je umjesto nezapaženog Hakšabanovića.

67.minut – Marko Janković je zamijenio Jovovića.

57.minut – Mnogo odvažnija igra “sokola” u drugom dijelu. Sada je Hakšabanović tukao sa distance, nesigurno je reagovao Iliev.

53.minut – Najveća prilika za Crnu Goru, propušta je Jovović. Vezista Jabloneca je cjevanicom zahvatio loptu poslije ubacivanja Boljevića, ali je golman Bugara bio dobro postavljen i otklonio opasnost.

46.minut – Nastavljen je susret, nema novih promjena u sastavima.

Poluvrijeme: Bez pogodaka u Podgorici. Bugari bolji, konkretniji, “sokoli” ne previše ambiciozni u napadu. Do kraja meča ostali smo i bez kapitena Savića, koji je uoči odlaska na odmor zaradio povredu.

45.minut – Umalo hladan tuš u završnici poluvremena. Kraev je gađao iskosa sa lijeve strane, oštro, ali srećom po naš tim, lopta je otišla pored stative.

39.minut – Povreda Stefana Savića. Naš kapiten razočaran izlazi iz igre, mijenja ga Nebojša Kosovića. Vezista Kairata zauzeće poziciju na sredini terena, dok se Lagator seli na mjesto štopera.

30.minut – Pola sata igre na stadionu pod Goricom, uzbuđenja nema.

21.minut – Sredina prvog poluvremena, “sokoli” zasad bezopasni po gol protivnika. Upravo u ovim trenucima vidjeli smo i prvi pokušaj našeg nacionalnog tima. Boljević je oprobao šut sa distance, ali lak posao za Ilieva.

6.minut – Velika šansa za Bugarsku! Odlična akcija gostiju, koju u gol ne pretvara Ivanov. Tukao je vezista Bugara sa 11 metara, ali je Petković sjajno intervenisao.

1.minut – Počeo je meč.

20:43 – Intonirane su himne Crne Gore i Bugarske. Pravdu dijeli švedski sudija Andreas Ekberg. Skromna posjeta na našem najvećem stadionu – na tribinama tek oko 2000 gledalaca.

Sastavi:

Crna Gora: Petković – Marušić, Savić, Simić, Sekulić – Vukčević, Lagator – Boljević, Jovović, Hakšabanović – Bećiraj.

Bugarska: Iliev – Pašov, Dimitrov, Zanev, Nedjalkov – Ivelin Popov – Ivanov, Malinov, Marselinjo, Venderson – Kraev.