Subota, 07.12.2019 | 19:52
IZVOR: cdm.me

ABA LIGA: Sedma uzastopna POBJEDA - Moćna Budućnost SRUŠILA i Cedevita Olimpiju

Budućnost Voli savladala je Cedevita Olimpiju, 93:80 stigla do sedme uzastopne pobjede u ABA ligi i učvrstila se na vrhu tabele regionalnog takmičenja poslije 10. kola.

“Plavi” su potpuno zasluženo pred svojim navijačima srušili još jednog direktnog konkurenta u borbi za najbolje pozicije pred plej of.

Podgorički tim sada je usamljen na vrhu sa dvije pobjede više od večerašnjeg rivala i Partizana, koji su im najbliži pratioci na tabeli.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Budućnost je u drugoj počela da gradi visoku prednost, koja je na poluvremenu iznosila 13, a poslije serije trojki Nikole Ivanovića sredinom treće četvrtine i maksimalnih plus 23, 78:55.

Uslijedila je mala kriza u igri našeg šampiona, prije svega u napadu na početku posljednje četvrtine, Cedevita Olimpija uspjela je da smanji, ali ne i da ugrozi pobjedu ekipe Petra Mijovića jer nijednom prednost podgoričkog tima nije bila jednocifrena.

“Plavi” su pogodili 10 trojki, odlično su šutirali za dva poena i potvrdili da se nalaze u dobroj formi.

Džastin Kobs ubacio je 20, Nikola Ivanović 20,uz sedam asistencija i četiri ukradene lopte, a Hasan Martin 14 poena, uz devet skokova.

Kod gostiju 19 poena Blažića, 15 Boutrajta.

Budućnost Voli će u sljedećem kolu gostovati FMP-u, a prije toga “plavi” u utorak dočekuju Galatasaraj u Evrokupu.

TOK UTAKMICE

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

I dalje samo jedan koš iz igre u posljednjem periodu, ali nakon bacanja Danila Nikolića, opet “plavi” imaju dvocifrenu prednost, 83:72. Još četiri minuta do kraja.

Prvak Crne Gore muči se u napadu, samo dva poena za tri i po minuta u posljednjoj četvrtini. Poslije trojke Blažića, po poena Hopkinsa uz faul i iskorišćeno bacanje, gosti iz Ljubljane smanjuju na 80:69.

TREĆA ČETVRTINA:

Pred posljednjih 10 minuta “plavi” vode 78:63. Gosti su serijom 8:0 u završnici ovog perioda smanjili minus,  a dotad je naš tim bio nezadrživ. Ipak, svakako momci Petra Mijovića imaju lijepu zalihu uoči posljednje četvrtine.

Dvije trojke Ivanovića u nizu, ukupno tri u trećoj četvrtini, 73:52, Budućnost dominira!

Nikola Ivanović se najprije bacio na parket i osvojio loptu, a onda podigao “Moraču” na noge trojkom, 61:45, poslije tri minuta u nastavku.

DRUGA ČETVRTINA:

Trojkom Kobsa sa sirenom za kraj prvog dijela, Budućnost na odmor odlazi sa 13 poena prednosti, 54:41. Odlična druga četvrtina “plavima” je donijela odličnu zalihu. Po 12 poena Bamforta i Kobsa, 10 Danila Nikolića. 10 poena ubacio je Boutrajt za goste.

Nekoliko napada imali su naši momci da povećaju prednost, promašili su Ivanović i Kobs šuteve za tri, što je sa druge strane kaznio trojkom Simonović. 46:37 pred posljednja dva minuta u prvom poluvremenu.

Prodori Ivanovića i Bamforta za maksimalnu prednost od starta 42:31. Sjajno “plavi” šutiraju za dva, 11:14. Polovina druge četvrtine.

Mejers iz reketa, pa Bamfort opet za tri nakon izgubljene lopte Cedevita Olimpije. 36:29 za “plave”, tajm aut zove Rimac.

Pogodio je Bamfort trojku nakon nekoliko promašaja, ali je Boutrajt sa druge strane vezao dva precizna šuta za tri. 31:29 za Budućnost.

PRVA ČETVRTINA:

Sjajna šuterska četvrtina u “Morači”, 26:23 za naš tim poslije 10 minuta. Danilo Nikolić ubacio je 10, Džastin Kobs šest poena.

Danilo Nikolić je u seriji, odličan prodor, pa dvije trojke, Budućnost vodi 15:11 na polovini prve četvrtine.

Šon Kilpatrik je otvorio meč trojkom, pa poenima ispod koša. U sastavu iz Ljubljane na isti način je utakmicu započeo Blažič. Poslije tri minuta rezultat je 7:7.

Startna petorka Budućnosti Kobs, Šehović, Kilpatrik, Danilo Nikolić i Hasan Martin. Sa druge strane na parketu su Miler Mekintajer, Murić, Blažič, Simonović i Stipanović.