Srijeda, 29.06.2022 | 19:34
IZVOR: cdm.me

Poraz "Ajkula", HRABRO se borili protiv Španije

Crnogorski vaterpolisti su izgubili od Španije, sa rezultatom 7:6.

Iako su se hrabro borili protiv favorita, naši vaterpolisti poraženi su od Španije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 7:6.

Mogli su izabranici Vladimira Gojkovića da izbore peterce, ali je udarac Bogdana Đurđića uzdrmao prečku, pola minuta prije kraj

“Furija” je tokom cijelog meča vodila, dok su “ajkule” jurile zaostata

Prednost rivala išla je do tri pogotka, a u tom trenutku, u završnici treće četvrtine, Bogdan Đurđić odgovorio je dva pogotka i donio potpunu neizvjesnos

Ipak, Španija je na početku posljednjeg perioda iskoristila igrača više, ali je Averka minut i po prije kraja vratio dram

Uslijedila je dobra odbrana naših sa igračem manje, ali nažalost Đurđić nije imao sreće u posljednjem napad

Upravo je Bogdan Đurđić bio najefikasniji u našem timu sa dva pogotka, a ponovo je odličan među stativama bio Dejan Lazovi

Crna Gora će razigravati za plasman od petog do osmog mjesta, a prvi protivnik biće Srbija, za dva dana od 19.3

Španci će sa druge strane u borbu za medalje, a u polufinalu će odmjeriti snage sa Hrvatskom.

POSLEDNJA ČETVRTINA:

TREĆA ČETVRTINA:

Vratili su se naši momci, imaju samo gol minusa, velika borba nas čeka u završnici!

5:6 – Bomba Đurđića na isteku napada, naš tim je ponovo u igri!

4:6 – Konačno gol za “ajkule”, pogodio je Bogdan Đurđić.

3:6 – Kabanjas daje gol za najveću prednost Španije. Naši su prije toga propustili dvije šanse sa igračem više.

DRUGA ČETVRTINA:

Španija vodi 5:3 na poluvremenu, šteta, mogli su makar na minus jedan da budu naši momci.

3:5 – Jeftin gol primamo od Taulja nepune dvije sekunde prije kraja druge četvrtine, iako su Španci imali igrača više.

Perković je skrivio peterac, koji je Munarizu odbranio Lazović!

3:4 – Važan gol za naše, Dušan Matković sa igračem više.

2:4– Maljarah sa igračem više. Odbila se lopta do španskog reprezentativca, koji je uz dosta sreće našao put do naše mreže.

2:3 – Odmah uzvraćaju Španci, lijep gol Granadosa.

2:2 – Sjajan napad sa igračem više i realizacija Dušana Banićevića sa dva metra. “Ajkule” su se u potpunosti vratile.

PRVA ČETVRTINA:

1:2 – Prvi gol za “ajkule”, dao je Vlada Popadića. Kao da su Španci testirali njegov tim i bili su kažnjeni.

0:2 – Pogodak iskusnog Munariza sa distance u trenutku kada su ekipe bile izjednačene u bazenu.

0:1 – Poslije isključenja Čučkovića, Famera je savladao Lazovića.