Petak, 02.09.2022 | 19:04
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

Crna Gora PORAŽENA od Italije - "Ajkule" protiv Rumunije u osmini finala

Poraz "ajkula"...

Slaba završnica treće četvrtine odvela je u poraz od Italije 13:8 crnogorske vaterpoliste, pa će “ajkule” za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva igrati u nedjelju protiv Rumunije.

Dvije i po četvrtine gledali smo izjednačenu borbu u kojoj se igralo gol za gol uglavnom.

Kao epilog takvog odnosa snaga bio je rezultat 5:5 na tri minuta i 40 sekundi do kraja pretposljednjeg perioda.

Od tog trenutka, pa do završetka četvrtine, Italija je dala pet, a naša selekcija nijedan gol i sve je bilo riješeno.

Radović i Đurđić dali su po dva gola za Crnu Goru, a zapažen je bio Lazović sa devet odbrana, a zaustavio je i dva peterca.

Italijane su predvodili Kanela i Dolće sa po tri pogotka.

Crna Gora i Rumunija će za plasman među osam u Evropi igrati u nedjelju od 15 sati.

Pobjednik tog meča će u četvrtfinalu igrati protiv Mađarske.

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

8:13 – Dolće, 30 sekundi do kraja.

8:12 – Damonte sa čovjekom više.

8:11 – Vasilije Radović daje drugi gol večeras, ali prekasno za povratak. Još dva minuta do kraja.

Dejan Lazović brani peterac Di Fulviju. Četvrti peterac je ovo bio za Italijane, a dva je odbranio naš golman.

7:11 – Dušan Matković pogađa, do kraja pet minuta.

6:11 – Rencuto Jodiće vraća pet golova prednosti selekciji Italije.

6:10 – Konačno gol za naše, pogodio je Vasilije Radović sa igračem više.

TREĆA ČETVRTINA:

4:4 – Marko Mršić efektno pogađa, novo izjednačenje, opet naši uzvraćaju udarac.

DRUGA ČETVRTINA:

Na polovini meča Italija vodi 4:3. Naš tim je proradio u napadu, ali i dalje moramo bolje sa igračem više jer smo dali samo dva pogotka u šest prilika.

3:4 – Kanela sa čovjekom više u bazenu. Još minut i 50 do poluvremena.

3:3 – Aleksa Ukropina pogađa sa igračem više za novo izjednačenje. Gol za ljevorukog bombardera u 100. meču u kapici “ajkula”.

2:3 – Nakon isključenja Popadića, Matković je skrivio peterac, već treći za Italijane. Iskoristio ga je Rencuto Jodiće.

2:2 – Četvrta sreća sa igračem više. Dobro su naši izgradili akciju koju je golom završio Bogdan Đurđić. Dva brza gola “ajkula”.

1:2 – Pogodak za Crnu Goru nakon skoro 10 minuta. Miroslav Perković dobio je loptu na dva metra i sjajno pogodio.

0:2 – Slaba komunikacija u našoj odbrani i još jedan peterac, koji je iskoristio Kanela.

PRVA ČETVRTINA:

Poslije osam minuta Italija vodi 1:0, ali ono što brine više od rezultata su tri propuštene prilike sa igračem više. Sa druge strane, defanziva na čelu sa Dejanom Lazovićem zasad odlična.

Imali su Italijani veliku šansu, ali je Dejan Lazović odbranio peterac Di Somi. I dalje 1:0 za “azure”.

0:1 – Vinćenco Dolće, Italija koristi prvi napad sa igračem više.

Protivnik “ajkulama” je selekcija Italije.

Pobjednik meča ide direktno u četvrtfinale i izbjeći će neugodnu prvu rundu nokaut faze, ali i raspucanu Mađarsku u borbi za polufinale.

Poraženi će u osmini finala igrati sa Rumunijom, trećeplasiranom ekipom grupe C, u nedjelju od 15 sati.

Obje selekcije su ostvarile maksimalan učinak u prva dva kola.

Pobijedile su očekivano Gruziju i Slovačku.

Izabranici Vladimira Gojkovića imali su dosta oscilacija, međutim imaju šansu protiv “azura”.