Ponedjeljak, 14.11.2022 | 18:54
IZVOR: Cdm.me

PORAZ Crne Gore od Litvanije -Mundobasket još nije ovjeren

Crnogorski košarkaši poraženi su u “Morači” od Litvanije 65:56 u meču kvalifikacija za Mundobasket.

Nisu večeras pronašli pravi ritam, prije svega u napadu, izabranici Boška Radovića.

Imala je naša selekcija minus tokom praktično cijelog meča, a u trenucima kada bi prišla rivalu na nekoliko poena, nedostajalo je pravih rješenja.

Nije šut dobro služio crnogorske košarkaše, koji su zasluženo prvi put izgubili u ovom ciklusu pred svojom publikom.

Pogodili su naši momci samo pet trojki iz 25 pokušaja, često i bili neodlučni u nekim situacijama, što je na kraju uticalo na rezultat.

U našem timu po 11 poena Vladimira Mihailovića i Nikole Ivanovića, koji se povrijedio u finišu utakmice.

Litvance su sa po 13 koševa predvodili Kariniauskas i Kuzminskas.

Međutim, i pored poraza, Crna Gora i dalje drži ključeve plasmana na Mundobasket.

Da bi se drugi put zaredom našli u društvu najboljih reprezentacija svijeta, naši momci treba da pobijede Češku u “Morači” i ne izgube na gostovanju Bosni i Hercegovini sa više od 19 poena razlike i igraće na prvenstvu planete, bez obzira na ishod ostalih susreta.

Crna Gora će gostovati u Sarajevu 23. februara sljedeće godine, dok će tri dana kasnije dočekati Češku.

Tok meča:

37. minut – Sve teža pozicija za naš tim. Kuzminskas sa poludistance za 47:61. Minut odmora pozvao je Radović.

35. minut – Povreda Nikole Ivanovića, još jedan problem za naš tim.

34. minut – Blaževič iz reketa, 56:46 vode gosti, tajm aut zove naš selektor Boško Radović.

32. minut – Najveća prednost Litvanije poslije trojke Žukauskasa u posljednjoj sekundi napada, 44:54.

30. minut – Normantas je prekinuo našu seriju i trojkom povećao prednost Litvanije na 47:41. Tajm aut za Radovića.

28. minut – Teško se postižu poeni u trećoj četvrtini, a sada ih je pet nanizao Radončić za 39:44.

25. minut – Pet poena u nizu za Litvance, koji opet podižu prednost na 42:34. Muče se naši u napadu.

22. minut – Odbrana na vrhunskom nivou, poeni Nikolića i Radovića, naši su na minus tri, 34:37.

DRUGA ČETVRTINA:

Na polovini utakmice Litvanija vodi 37:30. Većim tokom meča gosti su imali prednost. U našem timu 11 poena Ivanovića, devet Mihailovića. Pogodili smo samo dvije trojke iz 12 pokušaja i moramo bolje, ako želimo pobjedu. Litvance sa 11 poena predvodi Mindaugas Kuzminskas.

18. minut – Dva puta dobro napada koš i pogađa Mihailović za 26:31. Tajm aut Litvanija

16. minut – Poeni Ivanovića iz prodora, pa trojka Žukauskasa za najveće vođstvo gostiju, 31:22

13. minut – Vlado Mihailović trojkom prekida seriju Litvanije i smanjuje na 23:18.

11. minut – Poslije poena Kuzminskasa za 15:21, Boško Radović zove minut odmora.

PRVA ČETVRTINA:

Nakon 10 minuta Litvanija vodi u “Morači” 19:15. Sedam poena Nikole Ivanovića za Crnu Goru.

8. minut – Minijatura Alekse Ilića. Prvo sjajna rampa, a onda i realizacija pod košem Litvanaca na dodavanje Ivanovića za 13:13.

6. minut – Nakon poena Dina Radončića iz reketa, prvi put vodimo, 9:8.

3. minut – Litvanci su poveli 4:0, kada je stigla trojka Nikole Ivanovića. Tvrd početak utakmice, malo poena u uvodnih 180 sekundi košarke.

U startnoj petorci našeg tima nalaze se Ivanović, Mihailović, Radončić, Spasojević i Nikolić. Sa druge strane na parketu su Bendžius, Blaževič, Kariniauskas, Normantas i Gadževicius.

Ukoliko pobijede, izabranici Boška Radovića biće pred drugim uzastopnim plasmanom na prvenstvo Evrope.

U preostala dva kola našem timu ne bi bila potrebna nijedna pobjeda, a uslov bi samo bio da ne izgube na gostovanju Bosni i Hercegovini sa više od 19 razlike.

Zbog toga u crnogorskom taboru ne nedostaje motiva da se upiše trijumf i otvore vrata novog velikog takmičenja.

Crna Gora je u petak pobijedila u Češkoj i pokazala da i u oslabljenom sastavu može da igra na visokom nivou.