Ponedjeljak, 27.03.2023 | 18:32
IZVOR: cdm.me

Poraz "sokola" - Dva gola Vlahovića za pobjedu Srbije

Fudbaleri Crne Gore nisu nagrađeni za dobru igru i požrtvovanost u susretu sa Srbijom – “sokoli” su u sjajnom ambijentu pod Goricom poraženi od Srbije 2:0 u drugom kvalifikacionom meču za EURO 2024.

Iako su po prikazanom zaslužili minimum remi, izabranici Miodraga Radulovića posustali su u finišu i tako propustili priliku da materijalizuju dobar rezultat iz Razgrada.

Srbija je slavila pogocima dvostrukog strijelca Dušana Vlahovića, koji je mrežu Milana Mijatovića tresao u 78. i petom minutu sudijske nadoknade.

“Sokoli” su nošeni sjajnom energijom sa tribina izgarali na terenu, taktički bolje odigrali od “orlova” i imaće za čime da žale.

Kvalitetne šanse, u dva navrata, propuštao je Stevan Jovetić, dok je Srbija, čini se, isključivo na individualni kvalitet došla do druge pobjede u grupi G.

Crna Gora – Srbija 0:2
Vlahović 78, 90+5

Tok utakmice:

90+5.minut – GOOOL! Vlahović rješava sve dileme.

90.minut – Trupan je produžio meč za 5 minuta.

85.minut – mlad udarac glavom Šipčića, lak posao za VMS.

80.minut – trajala je VAR provjera, procijenili su francuski arbitri da nije bilo prekršaja nad Vešovićem, pogodak važi i gosti imaju prednost uoči same završnice meča.

78.minut – GOL! Vodi Srbija, Mladenović je uposlio Vlahovića, a špic Juventusa udarcem iz prve trese mrežu Crne Gore.

76.minut – Lončar i Camaj dobijaju šansu. Hakšabanović i Šćekić izlaze iz igre.

70.minut – dupla promjena – izlaze Savićević i Jovetić, na terenu su Osmajić i Jovović. Kapitenska traka sada ide Saviću.

68.minut – dupli pas Vlahovića i Mitrovića, ali sjajno reaguje Savić i sprječava gol šansu.

56.minut – nova ozbiljna šansa za Crnu Goru, Jovetić je povukao kontru, bila je situacija 2 na 1 sa Krstovićem, ali je stevan odlučio sam završi akciju, uputio je dobar šut po zemlji, ali brani Milinković-Savić.

52.minut – sada je šutirao Marušić, ali ni on ne uspijeva da pogodi okvir gola…

51.minut – sadržajan početak drugog dijela, opalio je Krstović sa distance ali bezopasno po gol Srbije.

50.minut – pokušaj Vlahović glavom, ali kontroliše situaciju Mijatović, kome je ovo jubilarni 30. nastup za reprezentaciju.

48.minut – lijep početak “sokola”, Hakšabanović je dugo vukao loptu, ušao u sredinu i dodao loptu Jovetiću, čiji je udarac iz dobre pozicije izblokiran.

46.minut – selektor Srbije Stojković vrši dvostruku promjenu – Vlahović i Živković ulaze u igru, u svlačionici su ostali Ilić i Đuričić.

poluvrijeme – bez golova i bez mnogo šansi pod Goricom. Po jedna dobra prilika na obje strane. Jovetić je probao atraktivno sredinom poluvremena, na drugoj strani zaprijetio je Mitrović.

45+2. minut – loš šut Ilića, tek drugi pokušaj gostiju na meču.

41.minut – Tomašević se povrijedio i ne može da nastavi, mijenja ga Šipčić.

29.minut – prva ozbiljna prilika za Srbiju. Mitrović je primio loptu na 13, 14 metara, zagradio se i onda uputio snažan šut, srećom po nas, nije bio precizan.

26.minut – oštar start Krstovića na Đuričiću, žuti karton dobija mladi špic “sokola”.

25.minut – očajan centaršut Pavlovića, lopta je pala na gornji dio prečke i završila u gol-autu uz kontrolu situaciije golmana Mijatovića.

20.minut – velika šansa za Crnu Goru. Umalo da nesigurnosti Vanje Milinkovića Savića kazni Jovetić. Naš napadač se odlučio na lob udarac, ali se golman Srbije intervencijom iskupio za grešku.

16.minut – meč obiluje faulovima, malo tečne igre, sada se na povredu žali Grujić.

11.minut – nakon nabačene lopte Hakšabanovića, probao je Vujačić glavom ali naš štoper nije bio precizan.

10.minut – obećavajuća akcija našeg tima završena je udarcem Vujačića iz velike udaljenosti. Biće korner za “sokole”.

6.minut – u bolovima je Vešović nakon duela sa Grujićem. Vezista Srbije nenamjerno je nagazio našeg defanzivca.

2.minut – prvi uzdasi na tribinama. Pao je Vešović u kaznenom prostoru Srbije, ali Turpan pokazuje da je član Karabaga napravio faul nad Mladenovićem.

1.minut – francuski sudija Turpan označio je početak meča.