Subota, 02.08.2025 | 17:17
IZVOR: kolektiv.me

Šćepanović u posjeti RCB „Zapad“: Stanje bezbjednosti STABILNO i POVOLJNO - Policija USPJEŠNA u borbi protiv kriminala

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović je juče, u okviru planskih aktivnosti obilaska policijskih organizacionih jedinica na terenu, boravio u radnoj posjeti Regionalnom centru bezbjednosti “Zapad”, sa sjedištem u Nikšiću.




Foto: Uprava policije

Kako je saopšten iz UP, Šćepanović je sa načelnikom Regionalnog centra bezbjednosti i saradnicima obišao odjeljenja bezbjednosti Nikšić, Pljevlja i Žabljak i stanice policije Šavnik i Plužine, gdje je od strane načelnika i starješina detaljno upoznat sa stanjem bezbjednosti po svim linijama rada i materijalno – tehničkom opremljenošću.   

"Ocijenjeno je da je stanje bezbjednosti na području djelovanja Regionalnog centra bezbjednosti “Zapad” povoljno i stabilno, te da policijski službenici predano i profesionalno obavljaju povjerene poslove i zadatke u borbi protiv kriminala, iako su suočeni sa izazovom nedostatka jednog broja policijskih službenika i sredstava potrebnih za policijski rad. Direktor je načelnike i starješine upoznao sa aktivnostima koje rukovodstvo sprovodi na jačanju integriteta policijskih službenika, kao neophodnog preduslova za na zakonu zasnovan policijski rad."

Foto: Uprava policije Šćepanović je razgovarao i sa policijskim službenicima kojima je, svakom ponaosob, izrazio punu institucionalnu podršku u sprovođenju zakona, naglasivši da će pošteni, časni i sposobni policajac uvijek imati oslonac u njemu lično i rukovodstvu Policije za sve radnje koje se sprovode po slovu zakona, transparetno i pod istim uslovima prema svima koji se ogriješe o zakon. Sa policijskim službenicima direktor je razgovarao i strateškim aktivnostima započetim radi poboljšanja radnog i socijalno – ekonosmog statusa policijskih službenika, kao i načinima unaprjeđenja kadrovskih potencijala, osavremjenjavanju radne opreme, službenim vozilima potrebnim za rad i započetom procesu nabavke policijske uniforme. 

"Tokom susreta sa starješinama i policajcima posebno je pohvaljena posvećenost policijskih službenika RCB “Zapad” na sprječavanju djelovanja pripadnika OKG i lišenju slobode ovih i sa njima povezanih lica, te pronalasku i oduzimanja oružja, municije i eksplozivnih sredstava radi prevencije i sprječavanja nasilja", stoji u saopštenju UP.

Prilikom posjete Odjeljenju bezbjednosti Žabljak, direktor Lazar Šćepanović imao je i zvanični sastanak sa predsjednikom Opštine Žabljak Radošem Žugićem i saradnicima, na kojem je razgovarano o stanju bezbjednosti na području ove Opštine, borbi protiv ekološkog kriminala i pružanju podrške policije u radu lokalne samouprave. Direktor i predsjednik Opštine saglasni su da je saradnja Policije i Opštine efektna i efikasna, te da je Policija uspješna u prevenciji i suzbijanju kriminala, što je posebno značajno u aktuelnom momentu kada je u toku turistička sezona koja protične mirno. U tom smislu naglašen je i značaj preventivnog i represivnog djelovanja Policije u kontroli domaćeg i tranzintnog saobraćaja na putnim pravcima i otkrivanja i sankcionisanja prekršaja koji mogu imati teške posljedice u saobraćaju. 

Foto: Uprava policije

"Direktor Uprave policije će i u narednom periodu nastaviti posjete regionalnim centrima bezbjednosti u cjelini, kako bi se neposredno upoznao sa svim pojedinostima u radu policijskih organizacionih jedinica, kao i sa problemima sa kojima se policijski službenici suočavaju, te kako bi se blagovremeno i temeljno planirale i rasporedile fazne aktivnosti usmjerene na jačanje kadrovskih i materijalno – tehničkih kapaciteta policije, a sve u cilju još efikasnije borbe protiv svih vidova kriminala, održavanja stabilnog javnog reda i mira i zaštite dobrobiti građana", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Popović: Uskoro će biti gotova raskrsnica koja povezuje naselja Zeleniku i Lamele sa centralnim dijelom Zabjela

Utorak, 26.05.2026 | 21:00

Mještani Zabjela mjesecima upozoravaju da su, zbog gradnje Bulevara Vojisavljevića, okolne ulice koje svakodnevno koriste u veoma lošem stanju. Iz preduzeća Putevi odgovaraju da će te ulice biti sanirane, kao i da će za saobraćaj uskoro biti puštena raskrsnica koja povezuje naselja Zeleniku i Lamele sa centralnim dijelom Zabjela.

Lazović: U javnom sektoru sedam puta više bolovanja nego u privatnom, zloupotreba bolovanja ozbiljna biznis barijera

Utorak, 26.05.2026 | 20:00

Poslodavci i sindikati postigli su saglasnost da zloupotreba bolovanja predstavlja ozbiljnu biznis barijeru, takođe poslodavci kažu da ih dodatno opterećuje obaveza plaćanja prvih 60 dana bolovanja, prenosi RTV Podgorica.

Vuksanović: Asfalt na sve četiri trake Bulevara Tivat-Jaz do kraja sedmice

Utorak, 26.05.2026 | 19:46

Sve četiri trake na Bulevaru Tivat -Jaz, prema riječima direktora Uprave za saobraćaj Radomira Vuksanovića biće asfaltirane do kraja ove sedmice, čime će saobraćaj biti znatno relaksiran što se tiče turističke sezone na kompletnoj dionici. On je kazao u emisiji Mreža i da predstoji postavljanje elektro i hidro instalacija u trotoarskom dijelu.

Čudo na Jadranu: Sletio u provaliju duboku 150 metara i sam izašao iz smrskanog auta

Utorak, 26.05.2026 | 20:31

Vozač koji je jutros, 26. maja, sletio automobilom u provaliju duboku oko 150 metara na području Dubaca, na Makarskoj rivijeri, prošao je bez težih posljedica, a prema riječima vatrogasaca, uspio je sam izaći iz vozila prije dolaska spasilačkih službi.  

Obdukcija potvrdila: U buretu nađenom kod Inđije bilo tijelo Aleksandra Nešovića

Utorak, 26.05.2026 | 19:00

Višem javnom tužilaštvu u Beogradu danas je iz Instituta za sudsku medicinu “Milovan Milovanović” dostavljen zapisnik o izvršenoj identifikaciji posmrtnih ostataka koji su pronađeni 21. maja 2026. godine u jednom buretu, koje je otkopano na teritoriji opštine Inđija. DNK analizom utvrđeno je da se radi o Aleksandru Nešoviću čiji je nestanak prijavljen 13. maja 2026. godine.

Spajić od danas u posjeti Francuskoj, razgovaraće sa Makronom

Utorak, 26.05.2026 | 08:35

Premijer Milojko Spajić boraviće od danas u radnoj posjeti Francuskoj, gdje će se razgovarati sa predsjednikom te države Emanuelom Makronom, najavljeno je iz Vlade.

Brnabić: Za samo deset godina plate u Srbiji su prestigle plate u Crnoj Gori

Utorak, 26.05.2026 | 11:21

Predsjednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i odgovorila na nove napade na predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Novi statusni simbol među muškarcima više nisu skupi satovi i automobili

Utorak, 26.05.2026 | 12:57

Sve više muškaraca odustaje od blistavog luksuza i skupih statusnih simbola u korist diskretnijeg načina života u kojem će se osjećati ličnije i slobodnije. Uspjeh je nekada bio definisan skupim satovima, dizajnerskim logotipima i luksuznim automobilima, ali čini se da se razvija drugačiji pogled na bogatstvo, posebno među muškarcima u tridesetim i četrdesetim godinama. Fokus se, sa pokazivanja statusa, sve više pomjera na osjećaj finansijske sigurnosti, udobnosti, slobode i nezavisnosti, piše Gentleman's Post.

Izmjena režima saobraćaja na putu Mateševo - Kolašin od 26. do 30. maja

Utorak, 26.05.2026 | 09:06

Na regionalnom putu R-13 Mateševo - Kolašin, od 26. do 30. maja, u terminu od 23.00 do 15.00 časova narednog dana, biće izmijenjen režim saobraćaja zbog redovnog održavanja, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Putin potpisao zakon: Dozvoljena upotreba vojske za zaštitu Rusa uhapšenih u inostranstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:12

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se odobrava upotreba oružanih snaga za zaštitu ili oslobađanje Rusa uhapšenih u inostranstvu po nalogu stranih sudova.

Laković o spornom dokumentarcu: Dokaz da je nezavisnost Crne Gore superiorna ideja

Utorak, 26.05.2026 | 21:12

Povodom dokumentarnog filma “Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” oglasio se I nezavisni poslanik u Skupštini Crne Gore Miodrag Laković.

Mašković poručuje Borovinić- Bojović: Nijeste imali većinu, pa ste podnijeli ostavku

Utorak, 26.05.2026 | 20:27

Odbornice Jelena Borovinić Bojović, znam da ste nakon ostavke u posebnom režimu emocija, posebno imajući u vidu da ste nedavno u Skupštini Glavnog grada izjavili: „Ne pada mi na pamet da dam ostavku“, ali kao predsjednik Kluba odbornika Evropskog saveza imam obavezu da Vam ukažem na par činjenica, kazao je Odbornik Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Miloš Mašković.

Satler sa Abazovićem: Međustranački dijalog i nacionalno jedinstvo oko evropske agende ključni za uspješno napredovanje ka EU

Utorak, 26.05.2026 | 21:35

Ambasador Evropske unije u Crnoj Gori Johan Satler kazao je da je imao dobru razmjenu mišljenja sa predsjednikom Građanskog pokreta URA Dritanom Abazovićem o prioritetima i narednim koracima u procesu pristupanja.

Popović: Uskoro će biti gotova raskrsnica koja povezuje naselja Zeleniku i Lamele sa centralnim dijelom Zabjela

Utorak, 26.05.2026 | 21:00

Mještani Zabjela mjesecima upozoravaju da su, zbog gradnje Bulevara Vojisavljevića, okolne ulice koje svakodnevno koriste u veoma lošem stanju. Iz preduzeća Putevi odgovaraju da će te ulice biti sanirane, kao i da će za saobraćaj uskoro biti puštena raskrsnica koja povezuje naselja Zeleniku i Lamele sa centralnim dijelom Zabjela.

Lazović: U javnom sektoru sedam puta više bolovanja nego u privatnom, zloupotreba bolovanja ozbiljna biznis barijera

Utorak, 26.05.2026 | 20:00

Poslodavci i sindikati postigli su saglasnost da zloupotreba bolovanja predstavlja ozbiljnu biznis barijeru, takođe poslodavci kažu da ih dodatno opterećuje obaveza plaćanja prvih 60 dana bolovanja, prenosi RTV Podgorica.

Vuksanović: Asfalt na sve četiri trake Bulevara Tivat-Jaz do kraja sedmice

Utorak, 26.05.2026 | 19:46

Sve četiri trake na Bulevaru Tivat -Jaz, prema riječima direktora Uprave za saobraćaj Radomira Vuksanovića biće asfaltirane do kraja ove sedmice, čime će saobraćaj biti znatno relaksiran što se tiče turističke sezone na kompletnoj dionici. On je kazao u emisiji Mreža i da predstoji postavljanje elektro i hidro instalacija u trotoarskom dijelu.

Čudo na Jadranu: Sletio u provaliju duboku 150 metara i sam izašao iz smrskanog auta

Utorak, 26.05.2026 | 20:31

Vozač koji je jutros, 26. maja, sletio automobilom u provaliju duboku oko 150 metara na području Dubaca, na Makarskoj rivijeri, prošao je bez težih posljedica, a prema riječima vatrogasaca, uspio je sam izaći iz vozila prije dolaska spasilačkih službi.  

Sankcije EU smanjile ruske investicije u Crnoj Gori za preko 70 odsto

Utorak, 26.05.2026 | 21:52

Direktne investicije iz Rusije u Crnu Goru pale su za 73 odsto nakon uvođenja sankcija Evropske unije (EU), saopšteno je iz Centralne banke Crne Gore (CBCG).

Obdukcija potvrdila: U buretu nađenom kod Inđije bilo tijelo Aleksandra Nešovića

Utorak, 26.05.2026 | 19:00

Višem javnom tužilaštvu u Beogradu danas je iz Instituta za sudsku medicinu “Milovan Milovanović” dostavljen zapisnik o izvršenoj identifikaciji posmrtnih ostataka koji su pronađeni 21. maja 2026. godine u jednom buretu, koje je otkopano na teritoriji opštine Inđija. DNK analizom utvrđeno je da se radi o Aleksandru Nešoviću čiji je nestanak prijavljen 13. maja 2026. godine.

Gorčević u Parizu: Podrška Francuske važna za završnicu evropskog puta Crne Gore

Utorak, 26.05.2026 | 18:49

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević sastala se sa Žan-Fransoa Rapenom, predsjednikom Odbora za evropske poslove Senata Francuske i članovima Odbora, sa kojima je razgovarala o napretku Crne Gore na putu ka EU, značaju podrške Francuske u završnoj fazi procesa pristupanja, kao i o političkom trenutku u kojem politika proširenja ponovo dobija snažnu stratešku dimenziju, saopšteno je iz tog Vladinog resora.