PORAZ NA STARTU: Crna Gore bez snage za preokret u finišu

Košarkaši Crne Gore poraženi su na startu kvalifikacija od Španije 66:79.

Četvrta četvrtina

Konačno i prava energija sa tribina.

Ivanović, pa Suad Šehović za tri - 57:67, pa još jednom - 60:67.

Kolom vodi Špance na 67:52.

Čini se da je propuštena šansa za preokret, Španija je ponovo na bezbjednoj distanci - 63:50.

8:0 serija Crne Gore u posljednjoj četvrtini, koju prekida Visedo trojkom iz ugla.

Pogodio je Pavlićević - 46:58, pa Radović - 48:58.

Trojka Grina - 44:58, devet poena ima Amerikanac na debiju.

Treća četvrtina

Na kraju treće četvrtine 58:41 za Španiju.

Trojka Pavlićevića - 41:55. Španci imaju veliku prednost, održavaju je bez većih problema.

Serđi Vidal je pogodio trojku iz nemoguće pozicije, na isteku napada - 38:55.

Period brze igre, koja apsolutno odgovara Špancima i veliki broj grešaka Crne Gore u napadu - loša rješenja, loš šut, brzoplete reakcije...

Brzo su Španci vratili veliku prednost - 32:49, a u odbrani sjajan Fran Vaskes.

Poeni Sekulića, prvi u nastavku - 32:45.

7:0 serija Španije - 16 razlike za goste za dva i po minuta.

Opet pogađa Kolom za najveću prednost Španije - 42:29.

Španci idu na plus 11, košem Koloma.

Devet poena prednosti za Španiju na poluvremenu - 38:29.

Gosti su serijom 12:0 sredinom druge četvrtine od 21:21 došli do 33:21, zahvaljujući izuzetno lošim napadačkim rješenjima Crne Gore.

Naš tim imao je čak 12 izgubljenih lopti, rival samo tri.

Nikola Ivanović je ubacio šest poena, ima četiri asistencije i tri skoka.

Fran Vaskes ubacio je osam za Španiju.

Druga četvrtina

Vidal pogađa uz faul, i opet su Španci na plus 9 (38:29).

Prvi poeni Džavontea Grina, novog Amerikanca u dresu Crne Gore - 29:35.

Konačno je prekinuta serija Španije od 12:0, trojkom Nikole Ivanovića.

Španci su na plus 10 (31:21), pa plus 12 (33:21).

Stiže i trojka Viseda, Španci idu na 29:21, zatim i dva bacanja Fernandesa.

Serija gostiju 5:0, nakon serije grešaka "crvenih" u napadu - 26:21 vodi Španija.

Poeni uz faul Blagote Sekulića - 21:21.

Četvrta trojka Crne Gore, pogodio je Pavlićević, ali gosti su uhvatili ritam u tranziciji - 18:21.

Španci vode četiri razlike - njihova najveća prednost, 19:15.

Nakon prvih 10 minuta - 15:15. Solidna odbrana, tri trojke u napadu Crne Gore...