Subota, 21.04.2018 | 19:03
IZVOR: cdm.me

OVJERILI TITULU: Sutjeska je šampion Crne Gore!

Sada su na impresivan način stigli do prvog mjesta, daleko prije kraja.

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su Iskru 1:0 i šest kola prije kraja ovjerili su titulu prvaka Crne Gore!

Nikšićani su pobijedili Iskru u gostima golom Merdovića u 30. minutu i na izuzetno ubjedljiv način su ovjerili titulu prvaka.

Tim sa stadiona kraj Bistrice treći put je prvak od obnove nezavisnosti. Nikšićani su prvaci bili i u dvije sezone zaredom, 2012/13 i 2013/14.

Ovo im je četvrti pehar pošto su prošle sezone bili najbolji u Kupu.

U derbiju kola Mladost i Budućnost igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom neriješeno 1:1. Mladost je povela golom Marka Miličkovića u 33. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Balša Sekulić u 66. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Kom Eurozoksa i Petrovca.

Kom Eurozoks je u Golubovcima pobijedio Zetu 2:0, golovima Luke Petričevića u 72. i Dženisa Beganovića u 73. minutu.

Petrović je pred svojim navijačima slavio protiv Petrovca 2:0, golovima Stefana Đorđevića u 86. i 90. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Grblja i Dečića, koji su u Radanovićima igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Ivana Vukovića u 49. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Darko Marković u 56. minutu.

Miličković 33′ – Sekulić 66′

Tabela: Sutjeska 71, Budućnost 49, Mladost 43, Grbalj 41, Zeta 38, Rudar 37, Iskra 37, Kom 36, Petrovac 28, Dečić 21.

Tok mečeva:

66′ GOLLL Sekulić je zamijenio Grbića i odmah postigao gol za poravnanje.

KRAJ u Danilovgradu, SUTJESKA JE ŠAMPION!

90′ GOLLL Petrovac je ovjerio trijumf, opet Đorđević!

86′ GOLLLL Petrovac je postigao gol za prednost protiv Rudara.

73′ GOLLLL opet na Trešnjici i opet za goste. Beganović je strijelac.

72′ GOLLLL Petričević daje gol za Kom. Vrlo bitno vođstvo za Zlatičane.

56′ GOOLLL Dečić je uzvratio, preko Markovića. 1:1.

49′ GOLLL! Grbalj ima prednost. Ivan Vuković na dodavanje Vlahovića.

33′ GOOLLLL! Miličković nakon loše reakcije Mijatovića poslije kornera, zakucao je loptu u mrežu.

45′ Završena su poluvremena na četiri meča, igra se samo na Starom aerodromu. Mladost i Budućnost krenuli su u 17 sati, a domaćin zasada puno opasniji, imao je dvije šanse preko Adrovića.

30′ GOOOLLL i to u Danilovgradu. Sprema se šampionsko slavlje, Merdović je načeo šampanjac.

25′ Nema pogodaka ni na jednom terenu.

1′ Krenuli su dueli.

Nikšićani gostuju Iskri i da bi matematički obezbijedili trofej neophodno je da ostvare makar isti rezultat kao Budućnost u duelu protiv Mladosti.

“Plavi” će na Starom aerodromu pokušati da poprave utisak poslije iznenađujućeg poraza od istog rivala prije tri dana pod Goricom u prvom meču polufinala Kupa Crne Gore.

Zeta će protiv Koma tražiti bodove za mjesto u Evropi, baš kao i Grbalj protiv posljednjeplasiranog Dečića.

Petrovac, koji će najvjerovatnije igrati u baražu, dočekuje Rudar.