Nedjelja, 09.10.2016 | 09:40
IZVOR: Kolektiv.me

Rozberg osvojio Suzuku, na korak od titule!

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Japana.

Rozberg je uvećao prednost nad klupskim kolegom Luisom Hamiltonom za 33 boda, a njihova ekipa osvojila je treću uzastopnu šampionsku titulu u konkurenciji konstruktora.

Njemac je ostvario devetu pobjedu u sezoni, 23. u karijeri, prvu na stazi Suzuka u Japanu, rezultatom od jednog sata, 26 minuta, 43 sekunde.

To je Rozbergova četvrta pobjeda u posljednjih pet trka poslije ljetnje pauze.

Drugo mjesto zauzeo je Maks Verstapen iz Red Bula, a treći kroz cilj prošao je Luis Hamilton.

Vozači Ferarija Sebastijan Fetel i Kimi Raikonen zauzeli su peto i šesto mjesto, sedmi je bio Danijel Rikardo iz Red Bula, dok su bodove još osvojili Serhio Peres i Niko Hulkenberg iz Fors Indije i vozači Vilijamsa Felipe Masa i Valteri Botas.

Momak iz Visbadena vodio je od početka do kraja trke – počeo je sa pol pozicije i ni u jednom trenutku se nije osjetio ugroženim. Iako se očekivalo da će ga Hamilton pritisnuti, posebno nakon burnog perioda nakon prošlonedjeljne trke, ali ga je loš start koštao boljeg plasmana.

Veću borbu vodio je sa Verstapenom, naročito u finišu, kada je je mladi Holanđanin ipak uspio da se odupre jakom pritisku.

Branilac titule je najbolju priliku imao u pretposljednjem krugu, međutim, Verstapen se odlično odbranio, a vozač Mercedesa jako kočio, nastavio je pravo, ali se srećom vratio na stazu.

Četiri trke prije kraja sezone, Rozberg na čelu generalnog plasmana ima 313 bodova, 33 više od Hamiltona. Mercedes je do titule došao već u Japanu pošto ima 593 boda, a prati ga Red Bul sa 385. Naredna trka u šampionatu na programu je 23. oktobraza Veliku nagradu SAD.