Utorak, 14.03.2017 | 22:51
IZVOR: Kolektiv.me

Lester napravio novu senzaciju!

Lester siti napravio je novo čudo! U revanšu osmine finala Lige šampiona pobijedio je Sevilju 2:0 i našao se među osam najboljih ekipa u Evropi.

Sevilja je imala prednost 2:1 iz prvog duela, koji će se pamtiti kao posljednji za Klaudija Ranijerija na klupi engleskog tima.

Sve je to uspio da neutrališe Ves Morgan, koji se u 27. minutu našao na pravom mjestu poslije centaršuta Mareza i postao prvi fudbaler iz Jamajke koji je postigao gol u Ligi Šampiona.

Sa prednošću od 1:0 je Lester otišao na poluvrijeme, da bi u nastavku trener gostiju Horhe Sampaoli napravio dvije izmjene, i na teren uveo Stevana Jovetića i Marijana.

Ali gostima kao da nije bilo suđeno da postignu gol. Eskudero je nakon sjajnog šuta pogodio prečku, da bi već iz narednog napada Lester poveo sa 2:0. Strijelac je bio Olbrajton.

U posljednjih 20 minuta viđeno je nekoliko nevjerovatnih scena. Nakon ošrog sukoba Samira Nasrija i Džejmija Vardija, sudija je pokazao žute kartone obojice, a za Francuza koji je imao opomenu i od ranije, to je bio kraj meča.

U 80. minutu je Sevilja imala veliku priliku da se vrati u meč, kada je dosuđen penal, ali je šut Nzozija odbranio Peter Šmajhel.

Danac je na taj način postao prvi golman u istoriji LŠ koji je u jednom dvomeču i kod kuće i u gostima odbranio penal.

Juventus rutinski sa Portom

Ekipa Juventusa bez po muke je dovršila posao u dvomeču sa Portom i u petak će saznati sa kim će igrati 11/12, odnosno 18/19. aprila u četvrtfinalu Lige šampiona.

Poslije 2:0 u prvoj utakmici na stadionu "Dragao", Juve je kao domaćin slavio minimalnu pobjedu - 1:0 (1:0)!

Jedini pogodak postigao je Paulo Dibala iz penala u 42. minutu, nakon što je Maksi Pereira rukom zaustavio udarac Gonzala Iguaina iz neposredne blizine i zaradio crveni karton.

Ni do tada nije djelovalo da Porto može da načini iznenađenje, jer je jedinu stopostotnu (Mandžukić glavom) i nekoliko polušansi imao Juventus.

"Zmajevi" su čak bili opasniji po gol Bufona u drugom poluvremenu, kada su bili brojčano slabiji, nego pri "11 na 11". Ali, Soareš i Diogo Žota kao da su se poslije bijegova po lijevoj strani uplašili legendarnog čuvara mreže, pa su propustili sjajne prilike za izjednačenje.

Na drugoj strani se propisno ispromašivao Iguain, imali su prilike i Mandžukić, Pjaca, Dibala... Ali, na kraju krajeva, nije ni bitno! Sve je ovdje bilo jasno već poslije prve utakmice, a revanš je za kvalitetnu ekipu "stare dame" bio samo formalnost.