Subota, 11.01.2020 | 18:10
IZVOR: cdm.me/Kolektiv.me

BRAVOOO LAVOVI: Crna Gora POBIJEDILA Srbiju za prvi trijumf na EP!

Crna Gora je pobijedila Srbiju 22:21 i upisala prvu pobjedu na šampionatima Evrope.

U 18. utakmici na kontinentalnim šampionatima, “lavovi” su došli do prvog trijumfa i ostali u trci za plasman u drugu fazu kontinentalnog šampionata.

Crna Gora je bolje počela utakmicu, vodila sa 7:3 zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani, ali se Srbija vratila do odmora i u nastavku zaigrala bolje.

Kada je tim Nenada Peruničića poveo 16:13 polovinom drugog dijela, činilo se da će naš tim teško uspjeti da se vrati u utakmicu.

Međutim, razigrao se roviti Miloš Božović, dao tri gola u nizu, a onda se razbranio i Nebojša Simić.

--- VIDEO: Kako je Božović podigao NAVIJAČE NA NOGE?! Majstorija u nizu za PREOKRET protiv Srbije!

--- VIDEO: "Lavovi", idemo u NOVE POBJEDE - ovi potezi su OBILJEŽILI MEČ Crne Gore i Srbije

U finišu je tri veoma važna gola dao Vladan Lipovina, da bi Mirko Radović minut prije kraja pogotkom za 22:20 otklonio sve dileme.

U našoj selekciji pet golova dao je Nemanja Grbović, četiri Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina.

Sa druge strane, šest golova Lazara Kukića.

Meč odluke za plasman u drugu fazu Crna Gora će igrati u ponedjeljak od 18.15 protiv Bjelorusije.

TOK UTAKMICE:

DRUGO POLUVRIJEME:

57′- Projektil Lipovine, 21:20 za “lavove”, još tri minuta.

55′- Nemanja Grbović je “ukrao” loptu poslije intervencije Ivaniševića i vratio vođstvo Crnoj Gori, 20:19. Još pet minuta.

50′- Probudio se i Lipovina sa dva gola, pogodio je i Stevan Vujović, pa je naš tim poveo 19:17. Smanjio je Marsenić sa šest metara na 19:18, tačno 10 minuta prije kraja.

45′- Tri gola Miloša Božovića i dvije fenomenalne odbrane Simića, koji je zaustavio dva puta Radivojevića u zicer situaciji. 16:16, sada tajm aut zove Peruničić.

40′- Mučimo se u napadu, samo po gol kružnih napadača Lazovića i Grbovića, dok nema učinka ostalih linija tima. Srbija to koristi i sa tri gola u nizu vodi 16:13, pa je Zoran Roganović pozvao minut odmora.

35′- Samo jedan gol našeg tima u uvodnih pet minuta drugog dijela i to Lazovića sa šest metara. Sa druge strane pogodio je Kukić, a onda dva puta Sretenović. Srbija vodi 13:12.

PRVO POLUVRIJEME:

Nakon 30 minuta naša selekcija vodi 11:10. Nemanja Grbović je dao tri gola za Crnu Goru, dok su sa druge strane po tri puta pogodili Kukić i Radivojević. Imali su “lavovi” i četiri gola prednosti…

27′- Pogoci Zelenovića, pa razigranog Radivojevića, sada je 9:9, naš tim je ispustio četiri gola prednosti.

25′- Borba odbrana u Gracu, Crna Gora vodi 8:7, pred završnih šest minuta u prvom dijelu.

19′- Dva gola Radivojevića sa desnog krila, pa pogodak Marsenića sa šest metara. Srbija je smanjila na 7:6, pa je Roganović pozvao minut odmora.

15′- Crna Gora kontroliše utakmicu, odbrana perfektna, istina uz tri isključenja, a napad odličan. Poslije realizacije mladog Bakića, 7:3 vode “lavovi”.

9′- Naši su u velikom naletu, Grbović sa šest metara, pa dalekometni hici Ševaljevića i Čavora za 4:1. Tajm aut zove Peruničić, Srbija je bez ideje u napadu.

5′- Po gol u prvih pet minuta sa obje strane. Lukić za Srbiju, a onda Ševaljević iz sedmerca za naš tim. Odbrane zasad na nivou.

“Lavovi” su na premijeri izgubili od Hrvatske i ovaj meč je prilika za prvi trijumf na šampionatu, kojim bi zadržali šanse za plasman u drugu fazu.

I Srbija je šampionat otvorila porazom od Bjelorusije, pa je i za tim Nenada Peruničića predstojeća utakmica od velike važnosti.

Pobjednik će imati šanse da nastavi takmičenje u sljedećoj fazi, dok će poraženi tim biti blizu ispadanja.

U prvom meču današnjeg programa u našoj grupi, Hrvatska je bila ubjedljiva protiv Bjelorusije 31:23.