Srijeda, 24.08.2022 | 19:07
IZVOR: Cdm.me

TRIJUMF košarkaša Crne Gore - Napravili još jedan korak ka Mundobasketu

Pobjeda Crne Gore.

U krcatoj “Morači” večeras je pala Bosna i Hercegovina 88:69, koja gotovo da nije imala šanse protiv razigrane ekipe Boška Radovića.

Osim u prvoj četvrtini, nakon koje je naš tim imao tri poena prednosti, ostatak utakmice prošao je u dominaciji crnogorskog tim

Tokom drugog perioda proradili su Marko Simonović i naročito Vlado Mihailović, koji je trojkama i prodorima podizao publiku na noge.

Kao epilog odlične igre rezultat 41:26 na polovini utakmic

U trećoj četvrtini u dva navrata su trojke vezale Dubljević i Popović, pa je Crna Gora otišla na nedostižnih plus 2

Do kraja je naš tim rutinski kontrolisao rezultat i došao do pete pobjede u kvalifikacijama za Mundobaske.

U našem timu 20 poena Vladimira Mihailovića, po 15 su ubacili Kendrik Peri i Petar Popović, ali je naturalizovani Amerikanac imao i sedam skokov

Dvocifreni su bili i Bojan Dubljević sa 12 koševa i osam uhvaćenih lopti, dok je Nemanja Radović dodao 10 poena

Sa druge strane 20 poena Robersona, 19 je dodao Musa, a 13 Nurki

Za tri dana je novi izazov, na parketu sjajne Litvanije koja je slavila u Mađarskoj 88:7

Sa igrom iz meča sa Bosnom i Hercegovinom, nije nemoguće nadati se trijumfu na Baltik

Tok utakmice

39. minut – Dubljević trećom trojkom udara pečat u veliku pobjedu! 84:64.

37. minut – Pet poena Muse u nizu, ali potom trojka Mihailovića, 77:60, sve smo bliži trijumfu.

34. minut – Dvije solo akcije Perija i naš tim opet ide na plus 20, 71:51. Sada tajm aut sa druge strane.

32. minut – Roberson je iskoristio bacanja, da bi poslije ukradene lopte Lazića, Musa položio za 67:51. Odmah je pozvao minut odmora Boško Radović.

TREĆA ČETVRTINA:

Još jedna odlična četvrtina naših koji pred posljednjih 10 minuta vode 66:46. Pobjeda je blizu!

29. minut – Mini serija gostiju od pet poena i odmah zove minut odmora Boško Radović. Vodimo 62:46.

25. minut – Opet uzastopne trojke Popovića i Dubljevića, Crna Gora na maksimalnih 55:35, uz sjajnu podršku sa tribina “Morače”. Tajm aut zovu gosti.

23. minut – Trojke Dubljevića i Popovića na startu nastavka, Crna Gora nastavlja po odličnom receptu iz prvog dijela. Međutim, uzvraćaju i gosti, Roberson je iskoristio sva tri penala poslije faula Perija, a potom je trojku ubacio i novi igrač Budućnosti Voli Aleksandar Lazić. 47:32.

DRUGA ČETVRTINA:

Sjajnih 20 minuta za ubjedljivih nakon 20 minuta. Naročito su naši momci bili odlični u drugom periodu, koji su riješili u svoju korist 23:11. Mihailović je ubacio 10, Peri sedam, a Simonović i Popović po šest poena. Kod gostiju po sedam poena Nurkića, Muse i Robersona

18. minut – Lete naši momci, poslije poena Mihailovića uslijedila je odlična odbrana i poeni Popovića iz kontre. Imamo najveću prednost, 41:25.

15. minut – Budi se Marko Simonović, najprije “duga dvojka”, a potom realizacija iz reketa nakon skoka u napadu, 31:22.

12. minut – Odličan početak druge četvrtine, laki poeni Radončića, pogoci Drobnjaka sa penala i sjajna realizacija Mihailovića nakon prodora. 24:15.

PRVA ČETVRTINA:

Poslije 10 minuta naš tim vodi 18:15, a predvodi ga Kendrik Peri sa sedam poena. Sa druge strane, po četiri poena Nurkića i Muse.

7. minut – Serija promašaja sa obje strane, u prethodna četiri minuta samo jedna trojka za goste, 11:11.

3. minut – Crna Gora vodi 11:8 nakon trojke Perija. Pogodili su naši sva četiri šuta za dva poena, a Popović je strijelac četiri poena.

Crna Gora počela je meč u petorci Peri, Popović, Radončić, Ilić i Dubljević. Sa druge strane na parketu su Roberson, Musa, Vrabac, Halilović i Nurkić.

Najava utakmice:

I pored brojnih kadrovskih problema sa kojima se suočio stručni štab, svi vjeruju da će “Morača” ostati neosvojiva tvrđama u ovim kvalifikacijama.

Nakon junskog trijumfa nad Francuskom, poraslo je samopouzdanje u crnogorskom timu, koji je pred novim velikim izazovom.

Neće biti lako, BiH ima izuzetno neugodan tim predvođen Nurkićem i Musom.

Tu su i nama dobro poznati Atić i Lazić, te Gegić, Vrabac, Amerikanac Roberson.

U našem sastavu dva debitanta, uz Kendrika Perija i Zoran Vučeljić.

Naša selekcija u odlučujući dio kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ulazi sa 10 bodova, jednim više od večerašnjeg rivala, što ovaj susret čini posebno važnim.