Nedjelja, 04.09.2022 | 13:29
IZVOR: cdm.me

BRAVOOO: Košarkaši Crne Gore POBIJEDILI Bugarsku - I približili se osmini finala

Crnogorski košarkaši savladali su Bugarsku 91:81 u utakmici treće runde Evropskog šampionata.

To je drugi trijumf izabranika Boška Radovića, nakon što su u subotu bili bolji od Belgije.

Nisu naši igrači nimalo lak posao protiv Saše Vezenkova i družine, zadavali su nam Bugari mnogo šutem za tri poena, ali je kvalitet i širi roster crnogorske selekcije dao željeni rezultat.

Ni zavidnih +10 (62:62) pred posljednji dionicu nisu bili garant trijumf protiv upornog rivala. Bugari su čak režirali preokret, poveli 75:73, ali kada je bilo potrebno probudili su se Mihailović i Dubljević i ponovo kreirali lijepu prednost, što je ovog puta bilo nedostižno za rivala.

Mihailović je odigrao najbolje od starta šampionata i upisao 23 poena, Dubljević ponovo kapitenski sa 17 poena i devet skokova, a odličan je bio i igor Drobnjak, takođe strijelac 17 poena.

Oduševio je i borbeni Nemanja Radović sa 16 pogodaka, a značajne minijature imao je i Kendrik Peri (12).

Kod Bugarske prema očekivanjima odskočio je Saša Vezenkov sa 26 poena.

Slijedi važan dan odmora, pa duel protiv favorizovane Španije od 16.15 časova

Tok meča

40.minut – dva bitna ofanzivna skoka crnogorske selekcije, bacanja će imati Drobnjak. Prilika da se osigura pobjeda… precizan oba puta član Budućnosti Voli, na 24 sekundi prije kraja vodimo sa 89:81.

39.minut – blizu smo trijumfa! Dubljević poentira za 87:80. Do kraja još 70 sekundi.

37.minut – tajm aut Radovića nakon mini serije loših napada naše selekcije. Ipak, i dalje imamo prednost, na semaforu piše 83:80.

36.minut – Dubljević razgrće Bugare i poentira uz faul. Precizan je i sa linije bacanja naš kapiten, Crna Gora ima +5 (83:78).

34.minut – Mihaaaailoović, mnogo bitna trojka beka Mornara. Imamo pola koša viška (76:75).

33.minut – Vezenkov pogađa trojku za 73:73, a onda Ivanov u narednom napadu donosi preokret Bugarima. Kakav pad u igri naše selekcije.

31.minut – loš ulazak u odlučujuću četvrtinu, Bugari prave seriju 6:0 i prilaze na samo tri poena zaostatka (67:64).

III četvrtina – odličan period za naše u oba pravca, ukoliko održimo isti intenzitet i u posljednjoj dionici onda pobjeda neće doći u pitanje. Pred završnih 10 minuta vodimo sa 67:58. Mihailović i Vezenkov su centralne figure meča sa po 20 poena.

27.minut – neshvatljiva odluka sudija, zbog “flopinga” Mihailović dobija tehničku grešku. Vezenkov je iskoristio bacanje, a onda promašio trojku. Zato na drugoj strani pogađa Peri, trojka za 62:52.

26.minut – nakon 5 minuta i 10 sekundi primamo koš u ovom kvartalu, Kostov je dao trojku i smanjio na -8. Konačno i prva bacanja za Dubljevića na EP, bio je polovičan. Potom je Ivanov lagano poentirao i sada je 58:51 za naše.

24.minut – Radović pogađa trojku, serija 10:0 u trećoj četvrtini. Odbrana je mnogo agresivnija u odnosu na prvo poluvrijeme i to sada pravi razliku. Trenutno je rekordnih +9 (55:46).

22.minut – dobre vijesti na startu treće četvrtine, Popović i Peri spremni su da pomognu saigračima. Mihailović nastavlja da puni koš Bugara, bek Mornara je na 20 ubačenih poena, Crna Gora vodi 52:46.

Poluvrijeme

Pola koša zaostatka (45:46) imaju crnogorski košarkaški na polovini meča protiv Bugarske. Naši dominiraju pod košem, ali se muče u šutu spolja – trojke su na slabih 1/11. Najefikasniji je Mihailović sa 13 poena, Drobnjak je na devet, Dubljević je ostao na osam iz prve dionice. U Bugarskoj očekivano se izdvojio Vezenkov sa 17 poena19.minut – muče se naši u napadu, a škripi i u odbrani. Vezenkov je istrčao kontru i zakucao za 42:39 u korist Bugara. Radović ponovo traži tajm-aut.

17.minut – nova glavobolja za selektora Radovića, sada se i Popović žali na povred

16.minut – ponovo vodi Bugarska, rezultat je 36:37, Radović traži minut odmor

15.minut – Peri zbog povrede napušta teren. Nadamo se da će se Amerikanac brzo oporavitia.u.

14.minut – Bugari zasad žive od šuta van linije 6.75m. Ivanov je sada pogodio za tri i izjednačio na 32:32. Dominira Vezenkov, prema očekivanjima, strijelac 11 poena.

13.minut – Drobnjak je trenutno najraspoloženiji na parketu. Nakon dvije uspješno realziovane solo akcije, pogodio je i trojku. Vodimo 30:26.

I četvrtina:

Neriješeno 21:21 nakon deset minuta košarke u Tbilisiju. Crna Gora bez pogođene trojke u uvodnom kvartalu (0/6), 90% poena stiglo je iz reketa. Najefikasniji Dubljević sa osam poena, 4/4 iz igre, ima kapiten i tri skoka.

8.minut – Bugari stižu do izjednačenja (15:15), trojka Vezenkova, njegova druga u uvodnom kvartalu.

7.minut – nakon dva neprecizna pokušaja za tri, Popović koristi oba slobodna bacanja za 13:9. To su prvi poeni naših bekova na ovoj utakmici.

3.minut – efikasan start meča, Crna Gora vodi 9:7, dominiraju centri – Radović je ubacio pet, a Dubljević četiri poena.

1.minut – petorka Crne Gore: Peri, Mihailović, Popović, Radović i Dubljević

Eventualnim trijumfom Crna Gora bi se dodatno približila osmini finala.

Izabranici selektora Boška Radovića u prva dva kola ostvarili su polovičan učinak.

Poraženi su na startu od Turske 72:68, dok su u drugom kolu pobijedili Belgiju 76:70.

Bugarska je bez pobjede u dosadašnjem dijelu takmičenja, nakon poraza od Španije 114:87 i Turske 101:87.