Petak, 24.03.2023 | 18:01
IZVOR: Rtcg.me

TRIJUMFALAN POČETAK - Crna Gora SAVLADALA Bugarsku

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Bugarsku u Razgradu 1:0, na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Strijelac jedinog pogotka bio je Nikola Krstović koji je pogodio u 70. minutu.

Pobjedu je sačuvao Stefan Savić, pošto je u 90. minutu nakon udaraca Ruseva sa gol-linije izbacio loptu.

Crna Gora nije blistala u Razgradu, pogotovo je to bilo slabo izdanje u prvih pola sata, kada su Bugari imali dvije dobre šanse.

Ipak , preživjeli smo nakon pokušaja Grueva i Despodoova. Kod ovog prvog Mijatović je sjajno intervenisao...

Kako je vrijeme odmicalo naša selekcija se stabilizovala, u finišu prvog dijela propustile nekoliko dobrih prilika. Nisu bili precizni Savićević, Savić, Marušić...

Međutim, jeste Krstović - igrao se 70. minut, kada su Jovović i Jovetić izigrali odbranu domaćih, a igrač Dunajske Strede sa desetk metara poslao loptu u mrežu.

Bugari su u finišu napravili pritisak i u 90. minutu stigli do velike šanse. Rusev je šutirao sa desetak metara, ali je Savić iznikao, sa gol-linije izbacio loptu i sačuvao pobjedu.

Crnogorske fudbalere u ponedjeljak očekuje i duel sa Srbijom.

Tok meča:

Kraj meča.

93'' Dobra kontra Crne Gore, Osmajić je sa desetak metara šutirao pored stative.

90' Kakva šansa za Bugare, Rusev je šutirao sa desetak metara, a Savić sa gol-linije izbacio loptu u polje.

80' Povrijedio se Jovović, zamijenio ga je Lončar.

79' Pokušao je Osmajić iskosa sa lijeve strane, ali je izblokiran.

70' Prva prava akcija naše selekcije u nastavku i pogodak - izigrali su Jovović i Jovetić bugarsku odbranu, ovaj prvi je centrirao sa desne strane, a Krstović sa šest, sedam metara poslao loptu u mrežu..

51' Kontra Bugarske, Despodov je sa ivice kaznenog prostora šutirao, lopta je otišla malo iznad prečke.

Počelo je drugo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu na terenu će biti Jovetić i Jovović. Zamijenili su Bakića i Hakšabanovića.

Kraj prvog dijela.

47'Dobar udarac Savićevića sa 20-ak metara, Naumov krajnjim naporom brani.

45' Savićević je uposlio Marušića, kojem je golman Naumov dobro skratio ugao i šansa je propala.

43' Savić odlično glavom nakon kornera, brani Naumov.

42' Opet je pokušao Hakšabanović sa distance, lopta je zakačila jednog defanzivca Bugarske i završila tik pored stative.

31' Udarac glavom Deleva iskosa sa lijeve strane, lopta je otišla preko gola.

15' Pokušao je Hakšabanović sa 20 metara, pravo u golmana Bugarske.

Deset minuta igre, Bugari imaju inicijativu, ali bez ozbiljnijih šansi.

27' Velika prilika za Bugarsku. Savićević je izgubio loptu, a Gruev izašao sam ispred Mijatovića i šutirao po zemlji. Naš golman je nogom sjajno intervenisao.

Meč je počeo.

Najava meča:

Sastavi:

Crna Gora: Mijatović, Vešović, Savić, Vujačić, Radunović, Bakić, Šćekić, Savićević, Marušić, Krstović, Hakšabanović.

Bugarska: Naumov, Stojanov, Hristov, Antov, Petrov, Krastev, Jordanov, Gruev, I. Iliev, Despodov, Delev.

Crna Gora i Bugarska treći put rivali su u grupi, u kvalifikacijama za šampionat Evrope.

Prije četiri oba međusobna duela završena su neriješeno - 0:0 u Podgorici i 1:1 u Sofiji.

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, Crna Gora je u Sofiji slavila 1:0, dok je u Podgorici bilo 1:1. Isti rivali našli su se i u grupi za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Podgorički duel završen je neriješeno 2:2, dok je Bugarska slavila u Sofiji 4:1.