Nedjelja, 14.01.2024 | 14:33
IZVOR: una.rs

TAJNI KOD - Na ovom telefonu možete da ispravite STATUS BATERIJE (VIDEO)

Dugotrajna upotreba bilo kog uređaja može da dovede do degradiranja njegove baterije. 




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Postoji tajna šifra koju vlasnici Samsung uređaja mogu da ukucaju u svoj pametni telefon, a koja automatski koriguje njihovu bateriju, tvrdi tehnički stručnjak.

Korisnik TikToka, pod nazivom Prince Tech, otkrio je kod za koji kaže da može " da spasi" trajanje baterije Samsung uređaja u nekoliko sekundi.

Ovaj kod je potrebno izabrati u okviru aplikacije gdje biste uneli telefonski broj. Nakon biranja, bićete prebačeni u napredni meni, poznat kao SysDump.

U okviru menija, potrebno je da odaberete tab Batterystats Reset. Ako kliknete taj tab, iskočiće vam prozor na dnu vašeg ekrana koji kaže: Vraćanje statusa baterije urađeno.

Ono što taster Batterystats Reset radi je ponovna kalibracija vaše Android baterije. To je neophodno za održavanje baterije elefona u ispravnom stanju i trebalo bi ga ponavljati svakih nekoliko mjeseci, prenosi The Sun.

Dugotrajna upotreba bilo kog uređaja može da prouzrokuje degradiranje njegove baterije, što dovodi do smanjenim kapacita u poređenju s onim kada je bio nov.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšeno šest osoba, oduzeta vozila, puška, noževi, palice, fantomke…

Četvrtak, 19.02.2026 | 14:48

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija sinoć uhapsila šest osoba, te pronašla i oduzela lovačku pušku, više komada noževa, pirotehničkih sredstava, palica, fantomki, rukavica i medicinskih maski. Policija je takođe oduzela pet vozila i izdala više krivičnih i prekršajnih prijava.

ASK treći put traži budućeg direktora u punom mandatu

Četvrtak, 19.02.2026 | 14:36

Savjet Agencije za sprečavanje korupcije danas će odlučivati o prijavama koje su stigle na javni poziv za izbor budućeg direktora te institucije, prvog u punom mandatu u proteklih godinu i po, preciznije – od 23. avgusta 2024, kada je Dušan Drakić prvi put imenovan na tu funkciju kao vršilac dužnosti.

Kralj Čarls o hapšenju svog brata: Zakon mora ići svojim tokom

Četvrtak, 19.02.2026 | 14:15

Engleski kralj Čarls Treći, povodom hapšenja svog brata, bivšeg princa Endrua, rekao je da je sa najdubljom zabrinutošću primio tu vest. Endru Mauntbaten Vindzor je jutros uhapšen zbog sumnje na zloupotrebu položaja, u vezi sa njegovom povezanošću sa seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom.

Ibrahimović razgovarao sa princom Nikolom o predstojećim jubilejima

Četvrtak, 19.02.2026 | 14:10

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović održao je sastanak sa princom Nikolom Petrovićem Njegošem, tokom kojeg je izraženo obostrano zadovoljstvo susretom i razmijenjena mišljenja o značaju predstojećih jubileja za Crnu Goru, saopšteno je iz MVP-a.   

Koprivica: Prvi put će biti jasno definisano kako Vlada radi i odlučuje, zakonom se vrši kontrola identiteta čelnika

Četvrtak, 19.02.2026 | 14:06

Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica kazao je da Crna Gora po prvi put dobija Zakon o Vladi, koji je dokaz institucionalne zrelosti političkog sistema države.

Rast cijena nekretnina: Stanovi u Crnoj Gori skuplji nego prošle godine

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:59

Prosječna cijena kvadrata u novogradnji u Crnoj Gori u posljednjem kvartalu prošle godine iznosila je 2.206 eura.   

Joković čestitao Bajram umjesto Ramazana....

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:59

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i predsjednik Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković kazao je da nas Bajram podsjeća na vrijednosti solidarnosti, međusobnog poštovanja, praštanja i brige za bližnje, vrijednosti na kojima gradimo snažno i pravedno društvo

Janović: Partneri ove vlade su ugledni investitori, a ne Šinavatra i DeripaskaJanović: Partneri ove vlade su ugledni investitori, a ne Šinavatra i Deripaska

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:50

Tonći Janović (PES) rekao je da smo čuli teške optužbe od Kneževića, a pošto ova zemlja ima institucije, njima treba i predati sve što neko misli da je potrebno.

Glavni grad nastavlja unaprjeđenje i digitalizaciju servisa

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:28

Glavni grad Podgorica nastavlja sa unapređenjem i digitalizacijom administrativnih usluga u cilju povećanja efikasnosti i dostupnosti servisa građanima, saoppšteno je iz gtradske uprave.    

Bojan Dubljević ponovo u dresu reprezentacije, objavljen širi spisak

Četvrtak, 19.02.2026 | 13:13

Selektor košarkaške reprezentacije Crne Gore, Andrej Žakelj objavio je širi spisak igrača za mečeve kvalifikacija za Mundobasket protiv Grčke.