Petak, 19.01.2024 | 21:30
IZVOR: rts.rs

Instagram UVEO PROMJENU - Tinejdžerima šalje OVU PORUKU

Kompanija „Meta” uvela je niz alatki kako bi korisnici optimizovali vrijeme provedeno na aplikaciji Instagram. 




Najnovija je automatska poruka koja sve tinejdžere poziva da tu društvenu mrežu ne koriste poslije 22 sata.

„San je važan, naročito za mlade ljude, tako da pokrećemo nove večernje poruke koje će se pojaviti kada tinejdžeri provedu više od 10 minuta na Instagramu, kada gledaju „ril snimke” ili se dopisuju noću. Podsjetiće tinejdžere da je kasno i podstaći ih da isključe aplikaciju“, navela je kompanija Meta u saopštenju na svom sajtu.

Mlađi od 18 godina će tako od 22 sata dobijati poruku: „Vrijeme za pauzu? Kasno je. Razmislite o tome da isključite Instagram tokom noći“.

Ipak, za gledanje „storija” u navedenom periodu tinejdžerima neće stizati upozorenje.

Obavještenja ničim ne obavezuju mlade da ih poštuju, a oni koji ne prijave pravo godište kada otvaraju profil, mogu i u potpunosti da ih izbjegnu.

Podsjetimo, kompanija je ranije omogućila i roditeljski nadzor na Mesindžeru, kojem se pristupa preko Meta porodičnog centra.

Tako je roditeljima omogućeno da vide kako tinejdžeri provode vrijeme onlajn i s kim komuniciraju, ali ne mogu da im čitaju poruke.

Takođe, Meta je prošle nedjelje objavila da će automatski ograničiti sadržaj dostupan tinejdžerima na Instagramu i Fejsbuku. Do njih neće dolaziti štetni sadržaji kao što su objave o samopoređivanju, eksplicitnom nasilju i poremećajima u ishrani.

 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

REAGOVANJE JP Morsko dobro

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 22:06

Iz Morsko dobro, odgovrili reagovali su na navode novinara ND "Vijesti" Siniše Lukovića.

Na Cetinju oduzete tri puške i pištolj

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:25

Uprava policije saopštila je da su danas pretresima na Cetinju oduzete tri lovačke puške i pištolj.

Ibrahimović primio Maske u oproštajnu posjetu: Strateško partnerstvo Crne Gore i Francuske nastavlja da jača

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:19

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Francuske u Crnoj Gori An-Mari Maske, saopšteno je iz njegovog resora.

Prvi električni Ferrari prodat za 40 miliona dolara: Model koji je podijelio svijet napravio čudo!

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:10

Potpuni šok desio se proteklog vikenda na prestižnoj aukciji u Kaliforniji.

Počinje adaptacija Dječijeg dispanzera u Nikšiću, pregledi u glavnoj zgradi Doma zdravlja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:51

Iz Doma zdravlja u Nikšiću saopšteno je da do sljedeće sedmice počinju radovi na adaptaciji Dječijeg dispanzera.

Brazilska limunada osvaja svijet: Tajna viralnog ljetnjeg napitka je u jednom neočekivanom sastojku

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:33

Kako da napravite brazilsku limunadu kod kuće, viralno piće ljeta koje rashlađuje.

Vlada: Kljajić je 14. avgusta razriješen sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:20

Vlada Crne Gore saopštila je danas da je 14. avgusta 2026. godine razriješila Jovana Kljajića sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Nikšić brine: EPCG i Opština Nikšić pokrenuli Program obroka sigurnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:05

Elektroprivreda Crne Gore i Opština Nikšić danas su započele realizaciju programa „Nikšić brine – Program obroka sigurnosti“, u okviru kojeg će 170 socijalno najugroženijih građana Nikšića, prema listi korisnika koju su na osnovu svojih evidencija i sprovedene analize utvrdile nadležne opštinske službe, do kraja godine dobijati redovne tople obroke, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore.

MUP objavio raspored – pojačane kontrole na auto-putu i magistralama

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:00

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) danas i sjutra sprovodiće pojačanu kontrolu saobraćaja širom Crne Gore, sa fokusom na brzinu, vožnju pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nepropisno preticanje i druge prekršaje koji ugrožavaju bezbjednost učesnika u saobraćaju.

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.