Subota, 20.01.2024 | 15:39
IZVOR: RTCG

AMSCG: Zbog mećave obustavljen saobraćaj na putu Jasenovo Polje-Šavnik

Zbog mećave saobraćaj za sve kategorije vozila na putu Nikšić-Šavnik, Jasenovo polje-Šavnik je obustavljen. Na putu Mojkovac – Bijelo Polje, prevoj Krstac, i Nikšić – Vilusi zabranjen je saobraćaj kamionima sa prikolicom i šleperima, obavještavaju u Auto moto savezu Crne Gore (AMSCG).




Foto: Ilustracija, Pixabay

Kako dodaju u AMSCG, na putevima u južnim i centralnim predjelima saobraća se po mokrim i klizavim kolovozima, a na sjeveru otežano zbog snijega, poledice i jakih udara vjetra i pojave mećave. Upozoravaju i na povećanu opasnost od odrona na brojnim dionicama.

Podsjećaju da je od 26.09.2023. godine, pa do završetka radova na regionalnom putu Đurđevića Tara – Mojkovac, u mjestu Sokolovina zbog sanacije obustavljen saobraćaj za sve kategorije vozila.

Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi, na dionici Nikšić-Kuside od 09.01.2024.godine do 31.01.2024.godine saobraćaj će se obustavljati za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00 i od 14.00 do 16.00 sati. Nedjeljom nema obustava saobraćaja.

Privremeno se od 09.01.2024.godine do 31.01.2024.godine odobrava potpuna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00. časova i od 14.00 do 16.00 časova osim nedjelje na mag.putu M-3 dionica Jasenovo Polje –Nikšić u okviru rekonstrukcije magistralnog puta Plužine - Nikšić – Danilovgrad.

Zbog izvođenja minerskih radova u okviru izgradnje puta Čekanje-Čevo, na dionici regionalnog puta R-17 Čekanje-Resna dolaziće do totalne obustave saobraćaja za sve vrste vozila u terminu od 08.00 do 16.00 sati počev od 12.01.2024. godine do 15.02.2024.god.

Od 25.09.2023, pa do završetka radova na magistralnom putu Podgorica-Tuzi –Božaj u dužini od 700m kod kružnog toka u Tuzima odobrava se totalna obustava saobraćaja. Saobraćaj se obavlja lokalnim putem.

Promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvođenja radova, a povremeno dolazi do totalne obustave saobraćaja ne duže od 30 minuta na putu M-2 dionica Lepenac –Ribarevina –Poda –Berane na lokalitetima Ribarevina-Poda i Poda-Berane.
Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi I faza, lokalitet Vukov most zbog radova promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvodjenja radova.

Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 063239987.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ibrahimović: Ubrzo bez viza za turske državljane

Nedjelja, 30.11.2025 | 20:37

Ubrzo ćemo osloboditi turske državljane viza, iz više razloga, kazao je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Evropi prijeti da ostane bez vode zbog klimatskih promjena

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:26

Veliki djelovi evropskih rezervi vode se iscrpljuju, otkriva nova analiza naučnika sa Univerzitetskog koledža u Londonu, urađena na osnovu satelitskih podataka prikupljenih u posljednje dvije decenije.

Najavljeno otvaranje Svetog Stefana, mještani se nadaju pristupu, Vlada bez potvrde

Nedjelja, 30.11.2025 | 20:54

Ponovno otvaranje Svetog Stefana mediji su najavili za naredno ljeto.Tu informaciju,međutim nijesu mogli da nam potvrde iz Vlade. Iz resora Nika Đeljošaja kazali su nam da je cijeli proces označen internim, te da dok traje arbitražni postupak ne mogu davati izjave. Sama mogućnost otvaranja hotela obradovala je mještane Svetog Stefana ali očekuju da pristup neće biti rezervisan samo za goste hotela.

Crna Gora kontrolisala meč i savladala Rumuniju u Piteštiju

Nedjelja, 30.11.2025 | 20:49

Košarkaši Crne Gore pobijedili su Rumuniju u gostima rezultatom 80:75 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Đurašković pozvan u Vašington na Molitveni doručak

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:13

Gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković pozvan je da prisustvuje Molitvenom doručku, koji će biti održan početkom februara iduće godine u Vašingtonu.

Mujović: Podgorica je svjedočanstvo da je ljekovito sanjati velike snove

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 12:01

Podgorica je svjedočanstvo da je ljekovito sanjati velike snove, da možemo, da umijemo, da znamo i da inferiornost niti stanuje, niti će ikada više stanovati u glavnom gradu Crne Gore, rekao je Saša Mujović, gradonačelnik Podgorice, na zasijedanju Omladinskog parlamenta u Skupštini Crne Gore.

U toku kontrolno saslušanje Ibrahimovića zbog uvođena viza državljanima Turske

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:58

U toku je na sjednici skupštinskog Odbora za međunarodne odnose i iseljenike kontrolno saslušanje ministra vanjskih poslova Ervina Ibrahimovića.

Anđušić: Da vidimo da li će i u kojoj mjeri EPCG pojačati iznos uvećanja, nakon 15 godina

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:52

Dobro jutro, nastavak akcije “Limitirane cijene”, saopštio je politički direktor DPS-a i poslanik u Skupštini Crne Gore Mihailo Anđušić na mreži X.

Privedena Džejla Ramović

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:50

Pjevačica Džejla Ramović privedena je u Sjevernoj Makedoniji u okviru akcione kontrole u Kičevu.

Tokom vikenda uhapšeno 88 vozača

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:46

Uprava policije saopštila je da su tokom prethodnog vikenda, od 28. do 30. novembra, na crnogorskim putevima evidentirane 32 saobraćajne nezgode u kojima su tri osobe zadobila teške, a 12 lake tjelesne povrede, kao i da je uhapšeno 88 vozača.

EBRD obezbijedio garanciju od 25 miliona eura za CKB: Podrška domaćim mikro, malim i srednjim preduzećima

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:27

Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD), obezbijedila je garanciju na nivou portfolija u vrijednosti od 25 miliona eura za Crnogorsku komercijalnu banku (CKB), čime se omogućava snažnija podrška domaćim mikro, malim i srednjim preduzećima, saopšteno je iz EBRD-a.  

Federer: "Morao sam da dobijem TAJ meč" - NE misli na finale VIMBLDONA sa NOVAKOM

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 11:05

Rodžer Federer je u karijeri osvojio 20 grend slem titula, a u finalima najvećih turnira na svijetu gubio je 11 puta.

Bjelopoljac osumnjičen za nelegalnu gradnju, uklonio službeni pečat

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 10:55

Bjelopoljska policija podnijeli krivičnu prijavu protiv S.Đ. iz ovog grada, osumnjičenog za nelegalnu gradnju i uklanjanje službenog pečata, saopšteno je iz Uprave policije.

Završen je drugi krug Programa stručnog osposobljavanja lica sa stečenim visokim obrazovanjem

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 10:53

Pravo na učešće u drugom krugu imali su samo već prijavljeni visokoškolci, odnosno njih 313 koji u prvom krugu nijesu dobili poslodavca, odnosno koji nisu okončali prijavu, a koji su imali priliku da biraju neko od preostalih 10.969 slobodnih radnih mjesta, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Milović: Zaduženje znak da je država na ivici finansijskog pucanja i sa visokim rizikom

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 10:44

Poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Nikola Milović reagovao je na mreži X povodom saopštenja Ministarstva finansija u kom se navodi da je ojačana finansijska rezerva i da je za sljedeće dvije godine obezbijeđeno 450 miliona eura, i saopštio da je to znak da je država na i kako je kazao, spirala novih zaduženja, put bez povratka.