Ponedjeljak, 12.02.2024 | 10:34
IZVOR: cdm.me

Milović: Formirana Radna grupa za hitno preseljenje SDT-a i SPO-a u staru zgradu Vlade

Evropski put nam zavisi od poglavlja 23, i radne grupe su podigle tempo rada. Moramo da usvojimo Strategiju reforme pravosuđa. Formriana je Radna grupa za hitno preseljenje SDT-a i SPO-a u staru zgradu vlade. Jedna od ideja je da stara zgrada vlade bude sjedište specijalnih pravosudnih institucija, saopštio je danas ministar pravde Andrej Milović.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore

On je podsjetio da je planirano da Pravosudni kvart bude na Zabjelu u Podgorici, te da bi tu trebalo da budu smještene gotovo sve pravosudne institucije.

“Jedino bi Vrhovni sud ostao na lokaciji gdje je sada. Trebalo bi da Ustavni sud ima zasebnu lokaciju. U pravosudnom kvartu će biti i zgrada državnog tužilaštva”, najavio je Milović.

Generalna direktorica Direktorata za krivično i građansko zakonodavstvo u Ministarstvu pravde Jelena Grdinić je kazala da rade na Izmjenama i dopunama Zakomika o krivicčom postupku.

“Sada se razmatraju komentari EK. Očekujemo da u kratkom roku vratimo sve naše odgovore što će dovesti do izmjena ovog Zakonika. Formirana je Radna grupa za izmjene Zakona o iduzimanju imovine stečene kriminalnom djelatnošću”, istakla je Grdinić.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Pravda
12.02.2024 16:09

A jes.. njemu smeta sto su mu za vratom , jer SDT I SPO rade u istoj zgradi sa Ministrim pravde, pa ove da ih iseli… 😜

0 0

PRVI DAN januara u znaku hladnog vremena - Pročitajte prognozu

Srijeda, 31.12.2025 | 16:13

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, a na sjeveru promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju (ZHMS).

Šćekić: Moja smjena uslijedila zbog političkih ucjena, pritisaka i straha od izvjesnog uspjeha Pokreta narodnog povjerenja

Srijeda, 31.12.2025 | 15:27

Kao doskorašnji ministar sporta i mladih zahvaljujem se predsjedniku Vlade, Milojku Spajiću i velikom broju  kolega na korektnoj saradnji koja je rezultirala brojnim uspjesima i vidljivim rezultatima u oblasti sporta i unapređenja položaja mladih u Crnoj Gori, saopštio je Dragoslav Šćekić nakon smjene sa pozicije ministra.

MUP - Objavljen javni poziv za zapošljavanje 514 novih policijskih službenika

Srijeda, 31.12.2025 | 14:57

U cilju nastavka reformi i dodatnog osnaživanja policijske službe, danas je raspisan novi javni poziv za zapošljavanje 514 novih policijskih službenika, koji će trajati 20 dana, u periodu od 31. decembra do 20. januara, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).

Novi repertoar bioskopa Cineplexx Big Fashion

Srijeda, 31.12.2025 | 13:51

Od 2. januara na repertoaru bioskopa Cineplexx Big Fashion naći će se novi filmovi:

Proslava NOVE GODINE - Kiribati prvi zakoračili u 2026.

Srijeda, 31.12.2025 | 12:37

Širom svijeta dočekuje se Nova godina. Prvi će u 2026. zakoračiti stanovnici pacifičkih država Samoe i Kiribata, a posljednji će Novu godinu dočekati stanovnici Američke Samoe, Havaja i ostrva Hauland.

FOTO: Građani Zete krenuli ka Botunu

Srijeda, 31.12.2025 | 12:11

Ne postoji razlika između Veselina Veljovića i Lazara Šćepanovića zvanog Bukva, ocijenio je danas lider DNP-a Milan Knežević. On se nalazi na na blokadi kružnog toka koji vodi ka aerodromu sa velikim brojem građana Zete koji se protive gradnji kolektora u njihovom naselju.

DPS Bijelo Polje: Neusvajanje budžeta usporava rad opštine i zahtijeva hitan institucionalni dijalog

Srijeda, 31.12.2025 | 11:44

Neusvajanje budžeta usporava rad opštine i zahtijeva hitan institucionalni dijalog, saopštio je Opštinski odbor DPS Bijelo Polje.

Vukićević odgovorila Vujoviću: Ministarstvo saobraćaja nije nadležno za rješavanje problema blokade saobraćaja

Srijeda, 31.12.2025 | 11:40

Ministarstvo saobraćaja nije nadležno za rješavanje problema blokade saobraćaja, iako zlonamjerno politikanstvo Ivana Vujovića ne zaslužuje nikakav odgovor, kazala je Maja Vukićević, ministarka saobraćaja.

MPNI podnijelo još 12 krivičnih prijava zbog lažnih diploma

Srijeda, 31.12.2025 | 11:13

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) podnijelo je još 12 krivičnih prijava osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su lica dostavila lažne i neistinite obrazovne isprave za koje se u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave utvrdilo da nisu vjerodostojne.

Put Đurđevića Tara – Mojkovac pušten u saobraćaj

Srijeda, 31.12.2025 | 11:06

Regionalni put R-10 Đurđevića Tara – Mojkovac pušten je u saobraćaj, saopšteno je iz Ministarstva saobraćaja.