Ponedjeljak, 12.02.2024 | 10:44
IZVOR: kolektiv.me

ODRON na putu Kolašin - Podgorica, OBUSTAVLJEN saobraćaj

Obustavljen je saobraćaj kroz Platije zbog odrona na putu Kolašin- Podgorica, u mjestu Mioska, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore (AMSCG).




Foto: Oči Podgorice/Facebook

"Od 26.09.2023. godine  pa do završetka radova na regionalnom putu Đurđevića Tara – Mojkovac, u mjestu Sokolovina zbog sanacije obustavljen je saobraćaj za sve kategorije vozila. Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi, na dionici Nikšić-Kuside od 09.01.2024.godine do 29.02.2024.godine saobraćaj će se obustavljati za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00 i od 14.00 do 16.00 sati. Neđeljom nema obustava saobraćaja. Odobrava se potpuna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminima od 09.00 do 11.00. časova i od 14.00 do 16.00 časova osim nedjelje  na mag.putu M-3 dionica Jasenovo Polje –Nikšić u okviru rekonstrukcije mag puta Plužine-Nikšić – Danilovgrad".

Kako su naveli iz AMSCG, zbog izvođenja minerskih radova u okviru izgradnje puta Čekanje-Čevo, na dionici regionalnog puta R-17 Čekanje-Resna dolaziće do totalne obustave saobraćaja za sve vrste vozila u terminu od 08.00 do 16.00  sati počev od 12.01.2024. godine do 15.02.2024.god.

Od 25.09.2023 pa do završetka radova na magistralnom putu Podgorica-Tuzi–Božaj u dužini od 700m kod kružnog toka u Tuzima odobrava se totalna obustava saobraćaja. Saobraćaj se obavlja lokalnim putem.

"Promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni zbog izvodjenja radova, a povremeno dolazi do totalne obustave saobraćaja ne duže od 30 minuta na mag.putu M-2 dionica Lepenac –Ribarevina –Poda –Berane na lokalitetima Ribarevina-Poda i Poda-Berane. Na magistralnom putu Nikšić-Vilusi I faza, lokalitet Vukov most zbog radova promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova. Zbog izvodjenja radova na izgradnji Bulevara Vilija Branta na mag.putu M-2 dionica Podgorica –Bioče (od ukrštanja sa Mosorskom ulicom do kružnog toka –skretanje za autoput) saobraća se dvosmjerno uz postavljenu saobraćajnu signalizaciju".

Promijenjen je  režim saobraćaja od raskrsnice Podgorica-Cetinje-Nikšić do Komanskog mosta.

Na lokalnom putu od naplatnog centra Veruša do Nožice zbog radova je saobraćaj u prekidu do 17. 02. 2024. godine.

U Budvi zbog rekonstrukcije ulica 22. novembar i Mediteranske ulice na snazi je obustava  saobraćaja. Predviđeno je da radovi traju 160 dana.

Zbog rekonstrukcije regionalnog puta Cetinje-Njeguši promjenjen  rezim saobracaja sa dvosmjernog na jednosmjerni na mjestu izvođenja radova.

"Zbog radova na odrzavanju u tunelima Sozina i Raš ,od 09.februara do 22 aprila 2024 godine,u terminu od 22.00 do 06.00 sati saobraćaj će se odvijati naizmjeničnim propuštanjem vozila u zoni radova.Apelujemo na vozače da poštuju saobraćajnu signalizaciju. Na autoputu se saobraća bez izmjena u režimu saobraćaja. Intenzitet saobraćaja je umjeren. U protekla 24 sata na putevima u zemlji dogodilo se 8 saobraćajnih nezgoda u kojima su 4 osobe yadobile lakse povrede. Auto moto savez Crne Gore pruža učesnicima u saobraćaju tehničku pomoć na javnim putevima, koja podrazumijeva pružanje usluge pomoći na putu, otklanjanja manjih kvarova i najmanje jednog besplatnog šlepanja vozila do prvog servisa ili radionice za sva vozila registrovana u Crnoj Gori. Informativni centar zajedno sa službom pomoći na putu na usluzi je građanima 24 sata. Informacije se mogu dobiti putem telefona 19807, 020234999 063239987", zaključeno je u saopštenju AMSCG.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Oprezno voziti: Kolovozi mokri, prisutni sitniji odroni i magla

Subota, 14.02.2026 | 08:18

Saobraćaj se jutros obavlja po mjestimično mokrim kolovozima. Učestali su sitniji odroni na dionicama koje prolaze kroz usjeke. Mjestimične magle ima po kotlinama i duž riječnih tokova. Iz Auto moto saveza savjetuju opreznu vožnju prilagođenu nestabilnim vremenskim prilikama i saobraćajnim uslovima.

Putevi mokri i klizavi, smanjena vidljivost

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 08:20

U Crnoj Gori danas se saobraća po mokrim i klizavim kolovozima. Vidljivost je smanjena uslijed niske oblačnosti. Učestali su odroni na putevima duž usjeka i klisura. Skrećemo pažnju vozačima da voze pažljivije, da vožnju prilagode trenutnom stanju na putu i poštuju pravila saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Iz policije APELOVALI - Vožnju prilagoditi uslovima na putu

Petak, 02.01.2026 | 10:53

Imajući u vidu nepovoljne vremenske uslove, kao i sniježni pokrivač i maglu na pojedinim dionicama puteva u Crnoj Gori, skrećemo pažnju vozačima da trenutna situacija može dovesti do otežanog odvijanja saobraćaja, smanjene vidljivosti, ali i do zastoja, odrona i vanrednih prekida u saobraćaju, kao i povećanog broja saobraćajnih nezgoda, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Prohodniji i bezbjedniji put Šavnik-Žabljak: Završena sanacija klizišta Provalija

Subota, 08.11.2025 | 12:06

Ministarka saobraćaja Maja Vukićević i direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović obišli su sanirano klizište Provalija na putu Šavnik-Žabljak.

Od petka dvokratna OBUSTAVA saobraćaja na putnom pravcu od Mojkovca do Bijelog Polja

Četvrtak, 09.10.2025 | 09:22

Saobraćaj na putnom pravcu Mojkovac – Bijelo Polje biće privremeno obustavljen od 10. do 21. oktobra 2025. godine, zbog radova na rekonstrukciji magistralnog puta M-2, na dionici Slijepač Most – Ribarevine, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Tri policajca iz pratnje Spajića povrijeđena u udesu

Srijeda, 18.02.2026 | 19:39

Iz Uprave policije saopšteno je da se premijer - štićena ličnost, nije nalazio u vozilu sa povrijeđenim policijskim službenicima, već u drugom vozilu iz eskorta

Jovanović: Donacija od 1.000 eura vraćena odmah

Četvrtak, 19.02.2026 | 09:31

Novčana sredstva nijesu zadržana, niti korišćena u bilo koju svrhu, već su u cjelosti i bez odlaganja vraćena uplatiocu odmah po uočavanju da postoje zakonska ograničenja za prihvatanje takve uplate, tvrdi Jovanović.

NATO se povlači sa Kosova? Stručnjaci upozoravaju na posljedice!

Četvrtak, 19.02.2026 | 09:14

jedinjene Američke Države pod Donaldom Trampom vrše pritisak na NATO da smanji mnoge svoje strane aktivnosti, uključujući i misiju KFOR na Kosovu, ali i misije Alijanse u Iraku, objavio je POLITICO.  

"Pandora papiri" i nakon više od četiri godine u fazi izviđaja

Četvrtak, 19.02.2026 | 08:49

Iz Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) saopštili su Portalu RTCG da su se interesovali u Specijalnom državnom tužilaštvu (SDT) za predmet "Pandora papiri" koji je, kako su im rekli iz tužilaštva, i nakon više od četiri godine u fazi izviđaja.

Arsović: Odbornici NSD, nekadašnjeg DF-a i Borovinić-Bojović su očigledno spremni da se odreknu trobojke u Podgorici

Srijeda, 18.02.2026 | 20:21

Nakon vijesti da je sa zgrade Mjesne zajednice na Ublima u Kućima uklonjena trobojka oglasio se odbornik Demokratske partije socijalista u Skupštini Glavnog grada, Vladan Arsović.

KSCG od Vlade dobio 50 hiljada eura

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:14

Vlada Crne Gore preusmjerila je sredstava sa tekuće budžetske rezerve Košarkaškom savezu u iznosu od 50 hiljada eura, saopšteno je nakon sjednice.

Savjet ASK-a nije utvrdio listu kandidata za direktora

Četvrtak, 19.02.2026 | 18:40

Savjet Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) nije danas utvrdio listu kandidata za direktora.

Ženski klub Skupštine: Napad na Vojinović neprihvatljiv oblik političkog i rodno zasnovanog nasilja

Četvrtak, 19.02.2026 | 18:33

Ženski klub Skupštine Crne Gore najoštrije osuđuje govor mržnje i napade na poslanicu Anđelu Vojinović čiji je cilj diskreditacija i ponižavanje zbog javno iznijetog političkog stava - navodi se u njihovom saopštenju Ženskog kluba.

Zirojević: Milatović poziva na nezabilježeni presedan, u najavi grubo miješanje u rad pravosuđa

Četvrtak, 19.02.2026 | 18:26

Predsjednik države Jakov Milatović pozvao je danas, prema riječima poslanika Evropskog saveza Nikole Zirojevića, na gotovo nezabilježeni presedan povodom slučaja bivše ministarke Vesne Bratić kojoj je odlukom suda određen pritvor u trajanju od 30 dana.

Zvanično - Saka produžio ugovor sa Arsenalom

Četvrtak, 19.02.2026 | 18:14

Engleski reprezentativac Bukajo Saka potpisao je novi, dugoročni ugovor sa Arsenalom, saopštio je londonski klub.    

Joković se ispravio i čestitao Ramazan: Neka ovaj veliki praznik donese mir u srcima, radost u domovima...

Četvrtak, 19.02.2026 | 18:08

Joković kazao je da nas Bajram podsjeća na vrijednosti solidarnosti, međusobnog poštovanja, praštanja i brige za bližnje, vrijednosti na kojima gradimo snažno i pravedno društvo  

Jovanović vodio “plave”, Budućnost se poigravala sa “studentima” za plasman u finale Kupa

Četvrtak, 19.02.2026 | 17:36

Košarkaši Budućnost Volija su moćnom igrom stigli do finala Kupa Crne Gore.      

Gorčević: Najmanje 40 odsto članova Vlade biće žene

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:48

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević saopštila je da novi Zakon o Vladi donosi važnu promjenu, prema kojoj će najmanje 40 odsto članova Vlade biti žene.

Belan: Milatoviću sugerišem da ne odlaže ispunjenje snova koje duboko potiskuje iz pragmatičnih razloga

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:37

Predsjedniku Jakovu Milatoviću i njegovom kabinetu sugerišem da ne odlažu dalje ispunjenje svojih snova koje očigledno duboko potiskuju iz pragmatičnih razloga već da idu do kraja i predlože izmjene Ustava u pravcu zabrane krivičnog gonjenja učesnika litija iz 2020. godine, ica koja se nacionalno izjašnjavaju kao Srbi, pripadnika SPC, svim licima zaslužnim za nepravne i protivzakonite čistke usmjerene protiv službenika 'bivšeg režima'”, napisao je predsjednik Liberalne partije i jedan od lidera Evropskog saveza Vatroslav Belan.  

Knežević: Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u hotelu gdje boravi Kan, logistiku mu pružao Ivan Delić

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:16

Bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević kazao je da je šef Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u jednom budvanskom hotelu gdje boravi Marko Ljubiša Kan, a da mu je za to logistiku pružqo visokorangirani pripadnik kriminalne organizaije Ivan Delić.