Ponedjeljak, 12.02.2024 | 12:41
IZVOR: telegraf.rs

VIDEO: Najvažniji trijumf - Prije godinu dana se borio za život i POBIJEDIO RAK, a sada je HEROJ NACIJE

Često čujemo za izreku "život piše romane", a jedan od najljepših primjera je napada Borusije Dortmund i reprezentacije Obale Slonovače, Sebastijan Ale.




Foto: X screenshot/@ActuFootAfrique

Slonovi su u Abidžanu pred svojim navijačima pobijedili Nigeriju sa 2:1, iako su gubili sa 1:0 na poluvremenu.

Momak koji se prije godinu dana borio za život, jer mu je dijagnostifikovan rak testisa, uspješno je prošao proces liječenja i hemoterapije i vratio se na teren.

Posle osam mjeseci velike borbe i patnje, uspio je da pobijedi i da se posle toga vrati na teren. Bilo mu je potrebno neko vrijeme da uđe u formu, jer nije lako ni psihički se vratiti nakon svega što je prošao tokom oporavka i liječenja, gdje vam od toga zavisi i život.

Ispostavilo se da je u najbolju formu ušao baš pred Kup afričkih nacija, koji je i održan u njegovoj zemlji - Obali Slonovače.

Zemlja koja je razorena posle građanskog rata, dobila je malo sreće. Fudbal je bio ono što je u svojoj biti - zabava i sreća za sirotinju.

Nevjerovatna je i priča Obale Slonovače koja je došla do titule na fascinantan način. dobili su prvi meč proti Gvineje Bisao, pa izgubili od Nigerije 1:0 i Ekvatirojalne Gvineje sa 4:0 i nakon toga otpustili selektora, misleći da su ispali sa takmičenja.

Pukom srećom su se kao jedan od najboljih trećeplasiranih timova plasirali u nokaut fazu, onda je ekipu preuzeo pomoćnik, pa su dva puta posle produžetaka prošli dalje, prvo protiv Senegala u osmini finala, pa protiv Malija u četvrtfinalu golom u 120. minutu.

Onda je na scenu stupio Ale, koji je riješio polufinale protiv Konga spektakularnim golom, a potom je dao i pobjednički gol u finalu posle preokreta protiv Nigerije i to je bez dileme najsvjetliji momenat njegove karijere.

Posle meča, nije mogao da sakrije emocije kada je intervjuisan jer je sa mnogo emocija pričao sa Basileom Bolijem, bivšim reprezentativcem Obale Slonovače, koji sada radi kao reporter za BeIn sport.

U jednom momentu, Ale je zaplakao dok je pričao o ostvarenju svog sna, a zaplakao je i sam Boli koji ga je intervjuisao i koji ga je tješio.

Momenat je postao viralan na društvenim mrežama i pokazatelj je kakve emocije fudbal može da proizvede.

Ale je nesumnjivo postao heroj nacije, a posle svega što je prošao u poslednje dve godine, ovo je za njega nagrada za borbu u kojoj je izvojevao najvažniju pobjedu.

Izvor: telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vraća se Novak Đoković

Nedjelja, 03.05.2026 | 21:07

Novak Đoković ponovo na terenu, čeka se samo zvanična potvrda.

Argentinac piše istoriju, spreman za 18. Mundijal u karijeri, bio i u Švedskoj '58!

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:44

San svakog sportskog novinara jeste prisustvo na najvećim svjetskim događajima, a Svjetsko prvenstvo u fudbalu je vjerovatno najveće.

Preminule tri osobe na kruzeru, sumnja se na hanta virus

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 08:32

Tri osobe su preminule, a više njih je oboljelo tokom plovidbe kruzerom koji plovi Atlantskim okeanom između Argentine i Zelenortskih Ostrva, a sumnja se na izbijanje hanta virusa.

Završena adaptacija stare zgrade Vlade za SDT i SPO

Nedjelja, 03.05.2026 | 20:00

U Podgorici će sjutra biti održana konferencija za medije povodom završetka radova na adaptaciji stare zgrade Vlade za potrebe Specijalnog državnog tužilaštva i Specijalnog policijskog odjeljenja.

FOTO – Karneval u srcu: Budvom sinoć prošetalo više od 2.000 maskiranih učesnika

Nedjelja, 03.05.2026 | 19:04

Budva je sinoć bila domaćin Velike karnevalske povorke, u kojoj je učestvovalo preko 2.000 maskiranih učesnika, a dobroj atmosferi doprinijeli su i koncerti na dva gradska trga. Turistička organizacija opštine Budva, Opština Budva i NVO „Feštađuni“, kao organizatori XXIII Međunarodnog karnevala, pobrinuli su se da sve protekne u najboljem redu i da posjetioci ponesu upečatljive uspomene iz crnogorske metropole turizma.

Žakelj: Plej-of se igra za trofej, samo to motiviše igrače na kraju sezone

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 15:45

Tim koji je zadao najveći udarac košarkašima Budućnosti ove sezone biće im prvi rival i u plej-ofu ABA lige. U osmini finala Evrokupa Kluž je rutinski osvojio "Moraču", sada "plavi" žele da se revanširaju i 12. put zaredom se domognu polufinala regionalnog takmičenja.     

URA: Završetak adaptacije zgrade za SDT i SPO za jačanje borbe protiv kriminala

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 15:31

Građanski pokret URA pozdravlja završetak adaptacije stare zgrade Vlade Crne Gore i useljenje Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) i Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) u nove, savremeno opremljene prostorije, čime se dodatno jačaju kapaciteti države u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, saopštili su iz URA-e.  

MERS donirao opremu za selekciju otpada školama u Baru, Ulcinju i Zeti

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:50

Ministarstvo ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera potpisalo je ugovore o donaciji opreme za selekciju otpada osnovnim i srednjim školama u Baru, Ulcinju i Zeti, u okviru projekta AQUATIC PLASTIC, s ciljem jačanja ekološke svijesti među mladima i unapređenja upravljanja otpadom.

Milatović u Jerevanu: Organizovani kriminal se pobjeđuje jakim institucijama i međunarodnom saradnjom

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 15:07

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović učestvovao je na drugom sastanku Evropske koalicije protiv droga, održanom u okviru Samita Evropske političke zajednice u Jerevanu, na poziv predsjednika Francuske Emanuela Makrona i premijerke Italije Đorđe Meloni.

Vlada razmatrala prijedloge zakona o oružju i municiji i o Sudskom savjetu i sudijama

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:40

Vlada je na posljednjoj telefonskoj sjednici razmatrala više prijedloga zakona, uredbi i informacija iz različitih oblasti, uključujući bezbjednost, pravosuđe, ekonomiju i evropske integracije

Uređena nova mikro lokacija u Donjoj Gorici: Od divlje deponije do reprezentativnog prostora

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:27

Gradonačelnik Podgorice, prof. dr Saša Mujović, sa saradnicima obišao je novu uređenu mikro lokaciju u Donjoj Gorici, u neposrednoj blizini crkve Svetog Đorđa. Riječ je, kako je saopšteno, o prostoru koji je godinama bio zapušten i korišćen za nepropisno odlaganje otpada, a koji je od danas funkcionalna i uređena javna površina.

ZZCG objavio diplome rukovodilaca

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:09

Zavod za zapošljavanje Crne Gore (ZZCG), u cilju jačanja transparentnosti i odgovornosti u radu javne uprave, objavio je diplome visokorukovodnog kadra, na čelu sa direktorom Davidom Perčobićem.

Vesna de Vinča: Crnogorska misica je čudesna i izuzetna

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 14:04

Vesna de Vinča, vlasnica agencije Miss Monte – koja posjeduje licencu za zvaničan izbor za mis Crne Gore, oglasila se nakon prošlonedjeljenog krunisanja Maše Vukićević.

Frangeš: Napredak Crne Gore značajan za dinamiku proširenja

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 13:59

Napredak Crne Gore na evropskom putu ohrabrujući je i značajan za ukupnu dinamiku proširenja Evropske unije (EU), ocijenio je specijalni izaslanik Slovenije za Zapadni Balkan Anžej Frangeš.

Novi problem sa Ajfonom: Telefon vam se ispraznio i ne uključuje se - evo o čemu se radi

Ponedjeljak, 04.05.2026 | 13:37

Zvanično rješenje još uvijek ne postoji.