Ponedjeljak, 12.02.2024 | 13:42
IZVOR: kolektiv.me

REVIJA PREDSTAVA “FebruArt” od 21. do 24. februara u KIC-u “Budo Tomović”

Sekretarijat za kulturu Glavnog grada Podgorica, organizovaće od 21. do 24. februara, u 20 časova, u Velikoj sali KIC-a Budo Tomović, četvrtu reviju predstava "FebruArt".




Foto: Sekretarijat za kulturu Glavnog grada

Ljubitelji pozorišta moći će da vide neke od trenutno najpopularnijih predstava u regionu, u produkciji poznate beogradske produkcijske kuće BeoArt: "Sitnice koje život znače", "Zajedno", "Bilo jednom na Brijunima" i "Ne možeš pobeći od nedelje", koje potpisuju poznati reditelji i glumci. 

Predstava "Sitnice koje život znače", biće izvedena prve večeri revije, u srijedu, 21. februara. Rađena po tekstu Lorenca Maronea, u režiji Andreja Nosova,  predstava postavlja univerzalna pitanja o ljubavi, gubicima i strahu od starenja. Kroz priču o glavnom junaku koji se bori sa starošću, otkrivamo da su obični trenuci ti koji čine život posebnim. 

U predstavi igraju: Mladen Andrejević, Dušan Matejić, Rade Ćosić, Nela Mihailović, Vanja Ejdus, Nina Nešković. 

Predstava "Zajedno", za koju je tekst napisala Ana Ðorđević, a režirala Jana Maričić, kroz humor, agresiju, suze, ljubav i praštanje, istražuje patologiju porodičnih veza, objelodanjujući nerazjašnjene teme, prećutana zamjeranja i sramotne tajne, dok istovremeno pokazuje i snagu njihovog nepokolebljivog zajedništva i međusobne zavisnosti. U predstavi, koja će biti izvedena 22. februara, igraju: Branislav Jerković, Jugoslav Krajnov, Gordana Đurđević Dimić, Jasmina Večanski, Nenad Pećinar, Bojana Ordinačev. 

Treće večeri revije, biće izvedena predstava "Bilo jednom na Brijunima", koja polazi od stvarnog istorijskog susreta dva bračna para: Tita i Jovanke Broz sa Ričardom Bartonom i Elizabet Tejlor. Taj susret dogodio se na ostrvu Brioni sedamdesetih godina prošlog vijeka. Podaci o susretu i  vremenu koje su bračni parovi proveli zajedno, dostupni su kroz vrlo šture pisane i video tragove jugoslovenskih medija, biografske spise o životima četiri istorijske ličnosti, te u vidu kratkih crtica iz dnevnika Ričarda Bartona. Svi ti materijali poslužili su kao inspiracija i građa za buduću predstavu. Koje uloge  igraju to četvoro ljudi, šta znači igrati više uloga u odnosu sa različitim ljudima, šta su naši pojedinačni i kolektivni identiteti, lični interesi i društvene zasluge - pitanja su kojima je prožeta priča. Autor teksta i reditelj je Kokan Mladenović, a u predstavi igraju Milan Marić, Branislav Trifunović, Tihana Lazović, Sanja Marković.  

Reviju će, 24. februara, zatvoriti predstava "Nemreš pobjeć od nedjelje", duo-drama Tene Štivičić o odnosima između partnera. U režiji Tamare Kostrešević, to je  nenametljiva komedija o ljubavi, zajedničkom životu i problemima koji prije ili kasnije iskrsnu u većini veza ili brakova. Drama obuhvata sve elemente jedne veze, od najljepših momenata zaljubljenosti i perioda kada je sve lako i ništa nije bitno sem da su oni dvoje zajedno, do postepenog spuštanja u realan, dosadan, siv život. U predstavi igraju Anđela Pećinar i Aljoša Đidić. 

Besplatne ulaznice moći će da se preuzmu od 14. do 20. februara, u 12 časova, na biletarnici KIC-a Budo Tomović. Kontakt telefon 020664237.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Francuska: Više muškaraca osumnjičeno za seksualno zlostavljanje dječaka, umiješan i otac

Utorak, 03.02.2026 | 21:34

Petogodišnje dijete navodno je pretrpelo seksualno nasilje uz upotrebu droge. Dijete je bilo povezano sa odraslim muškarcima preko svog oca, saopštilo je tužilaštvo.

Uspješno završen projekat Youth 4Smart Cetinje: Tehnologija i inovacije u rukama mladih (VIDEO)

Utorak, 03.02.2026 | 21:07

Završnom konferencijom projekta „Youth 4SMART CETINJE: od ideje do pametnog rješenja“ zaokružen je višemjesečni rad mladih, institucija i stručnjaka na razvoju pametnih rješenja za lokalnu zajednicu.

Podnijeta krivična prijava protiv Miloša Rajkovića i drugih zbog bespravne sječe u Rožajama

Utorak, 03.02.2026 | 19:31

Delić i Kankaraš su kazali da je krivična prijava rezultat velikog broja prijava za bespravne sječe na prostoru Rožaja koje su prijavili građani u tom gradu i prva u nizu krivičnih prijava koje će biti podnijete u narednom periodu

Bivša potpredsjednica Vlade Srbije napala Novaka Đokovića: "Poruku šalje čovjek koji je izbačen iz srednje škole"

Utorak, 03.02.2026 | 19:20

Zorana Mihajlović napala Novaka, dovodeći u pitanje njegovo obrazovanje i optužujući ga da cilja na političku karijeru.

Popović: PES se ponižava pred Mandićem zbog opstanka Vlade

Utorak, 03.02.2026 | 18:57

Ovih dana svjedočimo očajničkim dodvoravanjima funkcionera Pokreta Evropa sad predsjedniku Skupštine Andriji Mandiću, jer isti znaju da opstanak Vlade Milojka Spajića zavisi od volje devet poslanika Nove srpske demokratije, ocijenila je poslanica Demokratske partije socijalista, Sonja Popović.

Gorčević: Započet dijalog između Zapadnog Balkana i EU o primjeni ETIAS uredbe

Utorak, 03.02.2026 | 21:06

Odmah nakon najavljenih protesta profesionalnih prevoznika i blokada graničnih prelaza, stupili smo u kontakt sa Evropskom komisijom povodom pitanja primjene ETIAS uredbe i tada dobili uvjerenja da će u najkraćem roku pokrenuti dijalog po ovom pitanju. Smatram veoma pozitivnim što smo već danas imali sastanak sa predstavnicima Evropske komisije i država Zapadnog Balkana, saopštila je ministarka evropskih poslova, Maida Gorčević, nakon video sastanka posvećenog uticaju primjene pravila 90/180 i uvođenja Sistema ulaska/izlaska Evropske unije na radnu mobilnost profesionalnih vozača iz Crne Gore i regiona.

Ministarstvo finansija: Vraćanje zakona koji su prošli kompletnu proceduru može ugroziti institucionalnu efikasnost i evropsku agendu

Utorak, 03.02.2026 | 20:57

Vraćanje zakona koji su prošli kompletnu proceduru može ugroziti institucionalnu efikasnost i evropsku agendu, saopštili su iz Ministarstva finansija.

Pep ipak smatra da je malo pojačanja: Drugi će osvojiti jer nismo dovoljno kupovali

Utorak, 03.02.2026 | 20:32

Godinama su kritičari tvrdili da katalonski stručnjak ne duguje uspjehe trenerskom geniju, već novcu koji mu je klub stavio na raspolaganje. Gvardiola je sada odlučio da im odgovori – ironično i bez mnogo ustezanja.

VIDEO: Mesi čestitao 120 godina „Mundo Deportivu“: Hvala vam na svim godinama koje ste bili uz mene, pogotovo u najtežim trenucima

Utorak, 03.02.2026 | 20:21

Fudbalski mag Lionel Mesi uputio je čestitku povodom 120. rođendana katalonskog sportskog lista „Mundo Deportivo“, kroz video poruku emitovanu na svečanoj večeri povodom jubileja.

Ćulafić: Za sanaciju bentova za očuvanje Ulcinjske solane pola miliona eura

Utorak, 03.02.2026 | 19:46

Kako su rekli iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera (MERS), potpisivanjem ugovora sa Opštinom Ulcinj stvoreni su formalni uslovi za realizaciju planiranih sanacionih i upravljačkih aktivnosti u Ulcinjskoj solani.