Ponedjeljak, 12.02.2024 | 14:39
IZVOR: kolektiv.me

DPS Pljevlja: Proslavom Dana državnosti Republike Srbije, lokalna vlast negira crnogorsku nezavisnost

Najava da će Opština Pljevlja 14. februara organizovati Svečanu akademiju povodom Dana državnosti i Dana ustavnosti Republike Srbije, još jedan je u nizu bestidnih pokušaja negiranja crnogorske nezavisnosti i udar na temelj njene državnosti, saopšteno je iz Opštinskog odbora DPS Pljevlja.




Foto: DPS

"Naime, proslavom 220 godina Prvog srpskog ustanka i 189 godina od proglašenja Sretenjskog ustava, predsjednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš, izvođenjem radova pogubnih agendi koje su dovodile do sukoba na prostoru bivše Jugoslavije, još jednom grubo produbljuje podjele i stvaranje sve veće distance među građanima našeg grada".

Iz DPS-a Pljevlja podsjećaju "da je 28. septembra prošle godine većina u lokalnom parlamentu usvojila odluku o promjeni Statuta opštine te time omogućila promjenu Dana opštine umjesto dotadašnjeg 20. novembra, dana oslobođenja grada od fašizma, za Dan opštine odredila crkveni praznik 27. oktobar dan Svete Petke".

"Sada, proslavom inostranih praznika lokalna vlast politikom agresivnog velikosrpskog nacionalizma samo nastavlja dalju klerikalizaciju pljevaljske sredine i crnogorskog društva, na šta koalicioni partneri, zarobljeni trulim kompromisima, sramno ćute. Na najslikovitiji način nam se šalje poruka da čelni ljudi Opštine Pljevlja na čelu sa Dariom Vranešom, DF, kao partija kojoj pripada, koja je ujedno glavni konstituent vlasti i na lokalnom niovu u Pljevljima ali i na državnom, ne poštuje niti drži do pravnog poretka i Ustava Crne Gore, a samim tim ni do nezavisnosti i suverenosti naše države", zaključeno je u saopštenju Opštinskog odbora DPS Pljevlja.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Mađareva Vlada odlučila iz koje tri države više neće moći da dolaze radnici

Nedjelja, 07.06.2026 | 18:16

Vlada Mađarske, na čijem je čelu Peter Mađar, zvanično pooštrava mogućnosti zapošljavanja gostujućih radnika, piše Danas.

Dačić: Srbija se ne miješa u to ko je na vlasti u Crnoj Gori, ali očekujem da se poštuju srpski nacionalni i državni interesi

Nedjelja, 07.06.2026 | 16:20

Ministar unutrašnjih poslova i predsjednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić rekao je u emisiji "Za stolom sa Apostolom" da se Srbija ne meša u to ko će biti na vlasti u Crnoj Gori, ali da očekuje da se poštuju srpski nacionalni i državni interesi.

Bečić: I danas se iznova poklanjamo sjenima nevino stradalih Pivljana

Nedjelja, 07.06.2026 | 14:37

Potpredsjednik Vlade za bezbjednost i odbranu Aleksa Bečić, kazao je da se danas navršavaju 83 godine od zločina u pivskim Dolima i okolini, kada je mučeničkom smrću, život izgubilo 522 civila.

SNP: Izgradnja memorijalnih centara u Pivi i Velici državna, moralna i istorijska obaveza Crne Gore

Nedjelja, 07.06.2026 | 14:23

Socijalistička narodna partija Crne Gore i ove godine sa najdubljim pijetetom i tugom obilježava 7. jun, sjećajući se jednog od najstrašnijih i najkrvavijih poglavlja u istoriji našeg naroda – genocida u Pivi koji se dogodio 1943., saopštili su iz Socijalističke narodne partije (SNP).

Đukanović: Andrija Mandić vratio ono što je oteto dinastiji Petrović-Njegoš

Nedjelja, 07.06.2026 | 13:33

Predsjednik borda direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović osvrnuo se na izglasavanje povratka oduzete imovine dinastiji Petrović-Njegoš.

Mađareva Vlada odlučila iz koje tri države više neće moći da dolaze radnici

Nedjelja, 07.06.2026 | 18:16

Vlada Mađarske, na čijem je čelu Peter Mađar, zvanično pooštrava mogućnosti zapošljavanja gostujućih radnika, piše Danas.

Robotski vojni kamioni uskoro na ratištu

Nedjelja, 07.06.2026 | 18:00

Odred robotskih vojnih kamiona mogao bi uskoro da prevozi oružje, municiju i drugu opremu direktno do linija fronta.

Hiljade posjetilaca Krtolijade: Ekipa Mladena Rajkovića napravila najbolji kačamak

Nedjelja, 07.06.2026 | 17:45

Hiljade posjetilaca danas je uživalo u gastronomskom festivalu "Krtolijadi" koja je održana u selu Ubli u Kučima. Titulu najboljeg kačamaka na ovogodišnjem takmičenju ponijela je ekipa Mladena Rajkovića, drugo mjesto pripalo je ekipi Zdravka Manojlovića, dok je treće mjesto osvojila ekipa Gordane Stevanović.

Papa Lav vjeruje da će Bad Bunny privući više mladih u Španiji nego on, otkrio i za koga će navijati na Mundijalu

Nedjelja, 07.06.2026 | 17:30

Papa Lav stigao je u subotu u Madrid na početak sedmodnevne posjete Španiji, gdje je govorio o interesovanju mladih za njegovu posjetu, što je uporedio s koncertima Bad Bunnyja. Govorio je i o nogometnom rivalstvu Real Madrida i Barcelone.

NP Skadarsko jezero proglašen UNESCO rezervatom biosfere

Nedjelja, 07.06.2026 | 17:15

Organizacija Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESCO) proglasila je Nacionalni park Skadarsko jezero jednim od 14 novih rezervata biosfere.

Milatović na Krtolijadi u Kučima: Kačamak temelj crnogorske kuhinje

Nedjelja, 07.06.2026 | 17:00

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je danas “Krtolijadi” u Kučima, manifestaciji na kojoj je 20 ekipa iz različitih krajeva Crne Gore i regiona odmjerilo svoje kulinarsko umijeće u pripremi jednog od najprepoznatljivijih jela crnogorske kuhinje – kačamaka.

Evropska komisija zabrinuta zbog broja Rusa koji imaju srpsko državljanstvo

Nedjelja, 07.06.2026 | 16:45

Iako je politika državljanstva u nadležnosti Srbije, povećan broj ruskih državljana koji sticanjem srpskog državljanstva dobijaju mogućnost bezviznog ulaska u Evropsku uniju predstavlja potencijalni bezbjednosni izazov za Uniju, smatra Evropska komisija, piše RSE.

Motociklista povrijeđen u udesu kod Utjehe

Nedjelja, 07.06.2026 | 16:32

Jedna osoba je povrijeđena u sudaru motocikla i automobila u mjestu Utjeha kod Bara oko 14:30.

Dačić: Srbija se ne miješa u to ko je na vlasti u Crnoj Gori, ali očekujem da se poštuju srpski nacionalni i državni interesi

Nedjelja, 07.06.2026 | 16:20

Ministar unutrašnjih poslova i predsjednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić rekao je u emisiji "Za stolom sa Apostolom" da se Srbija ne meša u to ko će biti na vlasti u Crnoj Gori, ali da očekuje da se poštuju srpski nacionalni i državni interesi.

Rast stranih direktnih investicija u Crnoj Gori 40 miliona, a u Hrvatskoj 1,4 milijarde eura

Nedjelja, 07.06.2026 | 16:05

Strane direktne investicije (SDI) u Crnoj Gori porasle su u 2025. godini za osam odsto, odnosno za 39,5 miliona eura.