Utorak, 13.02.2024 | 08:56
IZVOR: ona.telegraf.rs

Vazdušaste i neodoljive - Pripremite palačinke na JAPANSKI NAČIN

Palačinke uglavnom pravimo popodne ili uveče, kada nam dođu gosti, ali zašto ne biste pravili i za doručak? Pritom, recept za japanske palačinke je lak, a njihova vazdušasta tekstura je nešto čime ćete se odmah oduševiti.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Recept za japanske palačinke:

2 jajeta
2 kašike mlijeka
pola kašičice ekstrakta vanile
1 kašičica rendanog limuna
50 g brašna
malo praška za pecivo
pola kašičice bijelog sirćeta
2 kašike šećera
ulje

Priprema japanskih palačinki:

Odvojte bjelanca od žumanca, pa u činiju sa žumancima dodajte mlijeko, vanilu i rendanu koru limuna, pa mikserom kratko mutite dok se lijepo ne sjedini. Brašno prosijte, pa pomiješajte sa praškom za pecivo i ubacite u činiju sa žumancima i mutite dok ne dobijete glatku smjesu, te ostavite po strani.

U činiju sa bjelancima dodajte sirće i mikserom mutite na srednjoj brzini sve dok se ne sjedini. Postepeno dodajte šećer, pa onda možete i ubrzati mikser i mutiti dok ne postane čvrst snijeg.

Trećinu smjese sa bjelancima ubacite u činiju sa žumancima i promiješajte špatulom. Kada se taj dio umiješa, onda dodajte i ostatak u žumanca i lijepo sjedinite. Nemojte predugo miješati jer će tijesto brzo onda da splasne i postaće "labavo".

Odaberite kašiku ili neki drugi pribor kojim ćete uzimati dio smjese i stavljati u tiganj koji ste prethodno malo podmazali uljem. Poenta je u ovim palačinkama da stanu dvije do tri odjednom u tiganj i da budu visoke. Dakle, ne spremaju se kao naše klasične. Pecite jednu stranu do 7-8 minuta pa okrenite. Tu drugu stranu pecite kraće nego prvu sve dok palačinke ne porumene.

Palačinke možete poslužiti uz umućeni šlag, voćem po želji, sladoledom, javorovim sirupom ili nečim drugim.

Prijatno!

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Plaže će biti spremne do 1. maja, stop za nelegalnu gradnju

Subota, 18.04.2026 | 20:37

Sve plaže biće spremne za sezonu 1.maja, saopštili su iz Morskog dobra.  

Mujović u Piperima: Počela obnova opožarenog područja, unaprijedili smo sistem za požarnu sezonu

Subota, 18.04.2026 | 19:49

U Piperima, u mjestu Đurkovići, danas je počela obnova opožarenog područja, gdje je prošlog ljeta vatra uništila hektare imanja. Kroz mehanizam „Zelena obnova Crne Gore“, koji Ministarstvo ekologije realizuje uz podršku Delegacije Evropske unije, zasađeno je 50 autohtonih sadnica, a planirana je i sistemska sadnja. Akciji je prisustvovao i gradonačelnik Podgorice Saša Mujović.

Knežević: Izdaju u politici ne opraštam, a izdajnike ne podnosim

Subota, 18.04.2026 | 20:23

Lider DNP-a Milan Knežević kazao je da izdaju u politici ne oprašta i da izdajnike ne podnosi. "Sve drugo mogu da oprostim i opraštao sam, ali nemam nikakve političke milosti za one koji su me izdali i koji su izdali našu ideju, a iskoristili su sve od DNP-a", kazao je Knežević.

VIDEO: Masakr u Kijevu: Rođeni Moskovljanin pucao na ljude u supermarketu, najmanje pet mrtvih

Subota, 18.04.2026 | 19:29

Muškarac naoružan automatskom puškom otvorio je vatru na ljude u supermarketu u naselju Demijivka u Kijevu. Prema navodima ukrajinskih medija, pet osoba je ubijeno, a više ih je ranjeno. Među povrijeđenima ima i djece, a specijalne policijske jedinice su neutralisale napadača.

U sklopu akcije “Zelena obnova Crne Gore” zasađeno preko 60 sadnica drveća

Subota, 18.04.2026 | 19:14

Danas je u okviru akcije “Zelena obnova Crne Gore“ organizovano sađenje na opožarenim područjima u Piperima.

SAD proširuju kampanju ograničavanja plovidbe za iranske brodove na čitav svijet

Subota, 18.04.2026 | 20:01

Sjedinjene Američke Države proširuju svoju kampanju ograničavanja plovidbe za iranske brodove na čitav svijet.

Koliko kafe biste trebali piti kako biste se riješili stresa

Subota, 18.04.2026 | 20:13

Istraživanja su pokazala da pijenje kafe može produžiti život i potencijalno smanjiti rizik od fibrilacije atrija (nepravilnih, ubrzanih otkucaja srca). Sada su utvrdili količinu kafe koja može smanjiti stres.

Šta se dešava s vašim mozgom kada redovno jedete ribu

Subota, 18.04.2026 | 19:38

Redovno jedenje ribe, posebno masnih vrsta poput lososa, sardina i skuše, može imati značajne koristi za zdravlje mozga, pokazuju brojna istraživanja.

Poraz Borusije, Bajern na bod od titule

Subota, 18.04.2026 | 18:29

Ibod u sjutrašnjem meču sa Štutgartom u Minhenu (17.30 h) dovoljan je Bajernu da osigura 35. titulu šampiona Njemačke.

Gađan tanker u Ormuskom moreuzu

Subota, 18.04.2026 | 18:11

Agencija Ujedinjenog Kraljevstva za pomorske trgovinske operacije saopštila je da je nepoznati projektil pogodio plovilo na 25 nautičkih milja, odnosno 46 kilometara sjeveroistočno od Omana.