Srijeda, 14.02.2024 | 18:34
IZVOR: prva.rs

Stručnjaci UPOZORAVAJU - Samci mogu da postanu ŽRTVE za Dan zaljubljenih

"Avalančing" (Avalanching) predstavlja novi trend u svijetu online upoznavanja koji izaziva zabrinutost među stručnjacima za ljubavne odnose.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Silvija Linzalone opisuje ovaj fenomen kao potencijalno noćnu moru za samce koji koriste aplikacije za upoznavanje, ukazujući na pojavu osoba bez jasnih kriterijuma koje žele samo da imaju pratnju za Dan zaljubljenih, kako se ne bi osjećali usamljeno.

Istraživanje sprovedeno od strane web stranice FindingTheOne.com, nove aplikacije za upoznavanje koja promoviše susrete uživo, otkriva da 79 odsto samaca intenzivnije koristi opciju "svajpovanja" desno u januaru, u nadi da će pronaći nekoga s kim mogu provesti 14. februar.

Polovina ispitanika priznaje da u tom periodu zapravo ne primjenjuju nikakve kriterijume pri izboru potencijalnih partnera. Linzalone ovaj trend opisuje kao "haotičnu trku u korišćenju aplikacija za upoznavanje" gdje ljudi očajnički traže ljubav, što može biti kontraproduktivno i dovesti do toga da postanu žrtve trenda umjesto da nađu pravog partnera.

Ona naglašava da je porast aktivnosti "svajpovanja" u januaru prirodna posljedica društvenih očekivanja i želje za pronalaskom društva u sezoni koja slavi ljubav. Biti samac na Dan zaljubljenih može biti posebno teško, naročito za one koji su okruženi parovima koji prave planove za romantične večeri i izlaske.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Praznična čarolija u rerni: Medenjaci po starinskom receptu

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:37

Mogu trajati i do mjesec dana.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za falsifikovanje isprava

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:27

Službenici nikšićke policije su pretresom stana operativno interesantnog lica G.N. iz Nikšića nastanjenog u Herceg Novom našli i oduzeli startni pištolj sa municijom, tablete opijata i ličnu kartu na drugo ime izdatu od druge države. On je lišen slobode.

Crnogorska plovidba AD demantuje netačne navode o remontu broda „Kotor“

Nedjelja, 07.12.2025 | 13:33

Crnogorska plovidba AD dostavila je demant na članak objavljen 6. decembra 2025. godine pod naslovom „Platiće Dancima i remont 'Kotora': 'Crnogorska plovidba' pred dodatnim troškovima od milion eura“, navodeći da su tvrdnje u tekstu netačne i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Kompanija ističe da su svi ugovorni uslovi uredno ispunjeni i da nema obaveza za finansiranje remonta brodova.

Milatović čestitao rukometašicama: Idemo do kraja po medalju

Subota, 06.12.2025 | 20:38

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović čestitao je na društvenoj mreži X rukometašicama na, kako je kazao, zasluženom plasmanu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Luka Dončić predstavio svoju princezu, slavni košarkaš objavom raznježio sve

Subota, 06.12.2025 | 20:37

Jedan od najpoznatijih košarkaša na svijetu, Luka Dončić, drugi put je postao otac.

Bojović: Status srpskog jezika u Crnoj Gori riješiti prije ulaska u EU

Subota, 06.12.2025 | 20:26

Status srpskog jezika u Crnoj Gori trebalo bi riješiti prije članstva u Evropskoj uniji, kazao je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Dragan Bojović.

Eurosong mijenja pravila glasanja: Ovako će se od sada birati pobjednik

Subota, 06.12.2025 | 20:04

Organizatori Evrovizije najavili su značajne promjene u pravilima glasanja za iduće izdanje takmičenja, koje će se održati u Austriji nakon pobjede njihovog predstavnika Džej Džeja ove godine.

Berane: Uhapšen osumnjičeni za pokušaj ubistva

Subota, 06.12.2025 | 19:20

Beranska policija uhapsila je B.D. (25) osumnjičenog za pokušaj ubistva, jer je kako se sumnja presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu, saopšteno je iz Uprave policije.

Ministarstvo kulture i medija: Nakon decenija povlastica jednaka pravila za sve mogu biti bolna

Subota, 06.12.2025 | 19:30

Reagovanje Ministarstva kulture i medija prenosimo integralno:

Novi dokazi o Alchajmerovoj bolesti: Otkriven uzročnik bolesti

Subota, 06.12.2025 | 19:10

Nova studija objavljena u časopisu Neurology pokazuje da povišeni biomarkeri Alchajmerove bolesti u krvi ne moraju nužno značiti da je mozak oštećen, u nekim slučajevima uzrok može da bude smanjena funkcija bubrega.