Četvrtak, 15.02.2024 | 10:55
IZVOR: B92

Ako imate problem sa Fejsbukom, evo jednostavnog rješenja

Najnovija greška, otkrivena u veb verziji Facebooka, pravi probleme korisnicima koji redovno upotrebljavaju Messenger.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Novi bag, koji je nedavmo otkriven, dovodi do toga da prozori za ćaskanje u Messengere budu "zaglavljeni" bez obzira na to koliko pritiskate "X" dugme u gornjem desnom uglu pregledača.

Loša vijest je da za ovaj problem ne postoji tehnička ispravka. Moraćete da sačekate da Meta ispravi ovaj problem, a već su počeli da se pojavljuju objave korisnika koji javljaju da mogu ponovo da zatvore svoje razgovore.

Ali, ukoliko problem još uvijek postoji, niste u potpunosti bespomoćni.

Privremeno rješenje problema leži u kontrolama koje korisnički interfejs Facebooka već nudi, jer pritiskanje "X" tastera predstavlja samo jedan od tri načina da se zatvori taj prozor.

Najlakše rješenje je da upotrijebite tastaturu. Pomjerite kursor miša i kliknite na chat prozor kako biste ga obilježili, a potom samo pritisnite Esc (Escape) taster na tastaturi.

Drugo rješenje je skriveno. U donjem desnom uglu ekrana, postoji lebdjeće sivo dugme, koje omogućava otvaranje praznog prozora za ćaskanja i započinjanje razgovora sa nekom osobom. Kada je jedan ili više prozora otvoreno, približavanje kursora miša ovom tasteru otvara dodatno dugne sa tri tačkice. Ono nudi dvije opcije: "Close all chats" ili "Minimize open chats".

Ovo rješenje je posebno korisno u situacijama kada set otvorili previše prozora sa razgovorima i ne možete da ih se otarasite zbog pomenutog baga.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Baranin osumnjičen za gradnju bez dozvole i nelegalnog priključenja na vodovodnu mrežu

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 14:03

Barska policija je, po nalogu državnog tužioca u tamošnjem Osnovnom državnom tužilaštvu, podnijela krivičnu prijavu protiv Baranina M.Č. (44) zbog sumnje da je tokom 2023. godine, u naselju Tomba, započeo nelegalnu izgradnju objekta površine oko 160 kvadratnih metara.

Rukovodstvo Slobodne Crne Gore kod mitropolita Metodija: Blagoslov koji daje snagu za nove pobjede srpskog naroda

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 13:57

Rukovodstvo Slobodne Crne Gore, predvođeno predsjednikom Vladislavom Dajkovićem, boravilo je u manastiru Đurđevi Stupovi, gdje je razgovaralo sa Njegovim visokopreosveštenstvom Mitropolitom budimljansko-nikšićkim Metodijem.

Osumnjičenima za zelenaštvo određen pritvor, sprovedeni u Spuž

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 13:48

Osumnjičenima za krivično djelo zelenaštvo N.D. (33) i S.B. (25) iz Ulcinja, koji su prethodno uhapšeni zbog ovog krivičnog djela, sudija za istragu Osnovnog suda u Ulcinju odredio je pritvor.

Tjestenina sa pestom, čeri paradajzom i mocarelom: Ljetni ručak gotov za 20 minuta

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 13:24

Ljeti su najbolji recepti često oni koji ne zahtijevaju mnogo vremena ni komplikovanih sastojaka.

Uhapšen Novljanin: Vozio sa dva promila, kažnjen 1.550 eura

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 13:17

Saobraćajna policija u Herceg Novom uhapsila je M.K. iz tog mjesta jer je vozio sa 2,07 promila alkohola u krvi.

Mitrović: Pritiska nema, sa četiri pobjede će nas svi gledati drugačije

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 12:57

Košarkaška reprezentacija Crne Gore krajem avgusta nastavlja kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a pred izabranicima Zvezdana Mitrovića je vjerovatno i najzahtjevniji dio dosadašnjeg puta.

Nema odlaganja nastave u OŠ "Vuk Karadžić"

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 12:14

Učenici OŠ "Vuk Karadžić" počeće sa nastavom 1. septembra, jer je izvođač radova krenuo sa sanacijom podova i plafona, rekla je za "Dan" Olga Jovanović, predsjednica Savjeta roditelja učenika ove škole.

Rumunija i Crna Gora: Dva trenutka nezavisnosti, jedno trajno partnerstvo

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 11:57

Zajednički autorski tekst ministarke vanjskih poslova Rumunije Oane Toju i potpredsjednika Vlade Crne Gore i ministra vanjskih poslova Ervina Ibrahimovića

PU: Izvršeno preko 2.300 kontrola za tri mjeseca, izrečeno 2.127.350 eura novčanih kazni

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 11:48

Poreska inspekcija je u periodu od 1. maja do 9. avgusta izvršila 2.384 kontrole poreskih obveznika na teritoriji Crne Gore. Nepravilnosti su utvrđene kod 435 poreskih obveznika, zbog čega je izdato 635 prekršajnih naloga sa izrečenim novčanim kaznama u iznosu od 2.127.350 eura, saopšteno je iz Poreske uprave.

Ministarstvo: Solarna elektrana kod Bogetića nije na zaštićenom području Ostroškog manastira

Ponedjeljak, 10.08.2026 | 10:56

Povodom informacija koje su se pojavile u javnosti u vezi sa izgradnjom solarne elektrane Bogetići i navodnom ugroženošću manastira Ostrog, oglasilo se Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.