Petak, 16.02.2024 | 11:35
IZVOR: RTCG

Lazović: Pozvao sam Abazovića na poligraf

Bivši službenik Uprave policije Zoran Lazović kazao je da je na današnjem suđenju pozvao Dritana Abazovića na poligrafsko testiranje kako bi razjasnili sve optužbe vezane za ubistva i kokain. U ulcinjskom Osnovnom sudu završeno je suđenje po tužbi bivšeg službenika Uprave policije Zorana Lazovića protiv bivšeg premijera Dritana Abazovića, prenosi RTCG.




Foto: arhiva, Vlada Crne Gore/R.Koprivica; YouTube screenshot/ PR Centar, kolaž

Advokat Gzim Hadzibeti koji zastupa Abazovića kazao je da danas Abazovićevo prisustvo nije bilo obavezno.

“Prisustvo Dritana Abazovića nije bilo obavezno, izvodili smo pismene dokaze, izjašnjavali se na iste”, kazao je Gzim Hadzibeti.

Naredno suđenje je, kaže, zakazano za 24. april.

“Prenijeću poziv Lazovića koji je upućen javno preko suda da se poligrafski testiraju. Ono što je predmet današnjeg spora ali brojne druge okolnosti”, naglasio je advokat Gzim Hadzibeti.

Bivši službenik Uprave policije Zoran Lazović kazao je da je pozvao Abazovića na poligrafsko testiranje i se tako razjasne sve iznijete činjenice.

“Da bi konačno više razjasnili sve dileme ja sam pozvao bivšeg premijera Dritana Abazovića na poligraf i da državni organi i Ministarstvo pravde preko međunarodne pravne pomoći, da dovedu eksperta i da nas dvojica vezano za ubistva, kokain da pođemo na poligraf i da to konačno razjasnimo”, poručio je Lazović.
“Ne postoji nijedna kap krvi na našim rukama, ne postoji nijedan gram kokaina u našim rukama, kao što vidite “cirkusant” ni danas nije stigao”, dodao je Lazović.

Lazović je kazao da Abazović nikada do sad nije stisnuo petlju i nejmu u lice kazao sve što je iznio u javnost.

“Za zadnjih pet mjeseci i osam dana ima 700 naslova sa 200 negativnih naslova i to je ečovjek koji na takav način poštuje prezumpciju nevinosti i pravo na pravično suđenje i istinu."

Lazović je kazao da sve što je Abazović radio, radio je da mu uništi porodicu, nanio mu je velike probleme i bol, ali "kao nastariji član porodice u obavezi sam da zaštitim svoju porodicu."

"Krenuo sam u najznačajniju misiju mog života, ako ja ne uspijem da je završim, završiće je moji nasljednici."

Istakao je da mu je Abazović nanio bol koji mu ničim ne može naplatiti, ali je sad pred sudom našao satisfakciju.

“Nikada me nijesu pozvali u Specijalno državno tužilaštvo da dam odgovore na sve ovo što navodi Dirtan Abazović”, kazao je Lazović.

Poručio je da se nada da će doći vrijeme da Abazović odgovara za sve što je kazao do sada.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Novi „Spider-Man“ donosi više od akcije – Priča o čovjeku ispod MASKE

Subota, 26.07.2025 | 21:19

Predsjednik Marvel Studija Kevin Feige izjavio je da će novi film o kultnom Marvelovom superheroju Spider-Manu, s Tomom Holandom u glavnoj ulozi, biti baziran na priči o "uličnom životu" i bez apokaliptičnih dešavanja.

FOTO - Legenda na točkovima: Ferrari F40 koji bi mogao imati NAJVEĆU vrijednost u svijetu

Subota, 26.07.2025 | 20:40

Proizvedeno je samo 19 primjeraka izuzetnog F40 LM modela.

Da li ste znali da je u jednoj od najbogatijih zemalja javni prevoz BESPLATAN? Evo o kojoj državi je riječ

Subota, 26.07.2025 | 20:14

Troškovi javnog prevoza se brzo mogu nagomilati kada putujete s porodicom. Srećom, postoji jedna prelijepa zemlja u kojoj je javni prevoz besplatan.

Akcija JAD DUNAV 10: Zajednički odgovor Crne Gore i međunarodnih partnera u BORBI protiv svih oblika PREKOGRANIČNOG kriminala

Subota, 26.07.2025 | 19:49

Službenici Uprave policije Crne Gore učestvovali su u EMPACT danima zajedničke akcije (JAD DUNAV 10) kojom je koordinirao FRONTEX, zajedno sa Republikom Austrijom, još 12 zemalja Evropske unije, zemljama Zapadnog Balkana i međunarodnim partnerima - Europol, Eurojust i Interpol.

Šareni, sočni i lagani – Napravite VOĆNE RAŽNJIĆE za ljetnje uživanje

Subota, 26.07.2025 | 18:27

Ljeto je sezona žurki, a ono što je na njima neophodno je osvježenje.

Uprkos naporima sa zemlje i iz vazduha: Požar na Lovćenu i dalje AKTIVAN

Subota, 26.07.2025 | 18:01

Požar koji danima bukti na području Lovćena i dalje je aktivan. Uprkos naporima sa zemlje i iz vazduha, vatra se povremeno razbuktava, otežavajući kontrolu nad situacijom.

Zašto se KILOGRAMI VRAĆAJU: Naučnici OBJASNILI kako mršavljenje "restartuje" TIJELO

Subota, 26.07.2025 | 17:43

Svako ko je ikada pokušao da smrša zna da to nije ni malo jednostavan proces, a zadržati postignutu težinu je posebni izazov.

Policija APELUJE na građane da prijave nasilje: Blagovremeno reagovanje može SPASITI život

Subota, 26.07.2025 | 17:26

Uprava policije apelovala je na građane da reaguju i prijave nasilje ukoliko sumnjaju da član porodice posjeduje oružje i pokazuje nasilno ili prijeteće ponašanje.

Ljubavni horoskop do 2. avgusta: Period NOVIH početaka i NEOČEKIVANIH susreta – Pročitajte šta očekuje vaš znak

Subota, 26.07.2025 | 17:08

Venera, planeta ljubavi, 31. jula ulazi u Raka, gde donosi emotivni preokret za Rakove, Ribe i Škorpije. Ovakva pozicija Venere neće prijati Ovnovima, Vagama i Jarčevima.

Oglasila se Milica Todorović i potvrdila TRUDNOĆU – Evo šta je PORUČILA

Subota, 26.07.2025 | 16:43

Pjevačica je u blagoslovenom stanju.