Petak, 16.02.2024 | 15:15
IZVOR: kolektiv.me

ANKETA: Da li PODRŽAVATE ODLUKU PROSVJETARA za ŠTRAJK?

Glasajte u našoj novoj anketi!




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Predsejdnik Sindikata prosvjete, Radomir Božović ranije danas je kazao da će stupiti u štrajk 19. februara. 

"Ono što smo mi poslali Ministarstvu prosvjete i Ministarstvu finasnija jeste predlog da prihvatamo povećanje zarada u trećem kvartalu i da se za šest mjeseci prolongira naše potpisano i dogovoreno uvećanje zarada, međutim, pošto GKU ne prepoznaje formulu neto, mi smo predložili da to bude u skladu sa onim što je već potpisano – određeno uvećanje koeficijenata, a kada se odbiju porezi i doprinosi to dođe između 16 i 17 posto na neto, tako da smo vrlo blizu onome što je ministar finansija predložio. Ipak, prethodnih deset dana nikakav pisani odgovor nismo dobili od Ministarstva finansija", kazao je Božović.

Kako su naveli iz Sindikata prosvjete 144 škole su se izjasnile za štrajk sa preko 50 posto potpisa zaposlenih, a u još 16 škola je procenat potpisanih između 40 i 50 procenata, te je tako 160 škola u Crnoj Gori najavilo da će u ponedjeljak 19. februara ući u štrajk.

A MI VAS PITAMO?

Da li PODRŽAVATE ODLUKU PROSVJETARA za ŠTRAJK?

DA
828
NE
1020

KOMENTARI (47)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Jelena
16.02.2024 15:42

Da

38 28
Danilo
16.02.2024 16:03

Da

23 23
Pero
16.02.2024 16:20

Da je srece narod bi ustao na noge i traIo da se smanji plata politicarima sa 2000 na 1000e.

69 2
Profesor
16.02.2024 20:11

Sve nastaje od prosvjete, doktori, prof.ing.politicari itd. Tako da je, njlogicnije povećati i obezbediti najveću platu prosvetnim radnicima...kako bi stvarali bolje društvo...

36 10
Marko
17.02.2024 16:03

Da

3 1
Vera
16.02.2024 15:58

Ne

24 31
Radovan
16.02.2024 16:07

Da

21 12
Profesor
16.02.2024 20:06

Da

10 7
Babyblue
16.02.2024 16:11

Ovo što ne podržavaju, to su oni koji se plase cijelog života da traže povišicu i rade za minimalac, pa im malo bude krivo kad vide da bi neko možda mogao imati malo jaču platu. Umjesto da se svi borimo da nam plata bude veća, eto postoji i veliki dio našeg naroda koji smatra da treba da ćutimo i mirno gledamo povećanje cijena, a da plate stoje u mjestu.

34 15
Mima
21.02.2025 14:59

Ovi sto podrzavaju strajk u velikoj vecini nisu roditelji maloletne dece. Znam mnogo vise roditelja koji ne podrzavaju ovo "nedrzanje" casova nego sto podrzavaju. Deca su kolateralna steta u ovom ratu rezima i prosvetara a za njih ne mare ni jedni ni drugi. Ostali smo samo mi roditelji da brinemo za nasu decu. Razumem zahteve i to podrzavam, bar one sa pocetka. Ali sad izgleda kao da samo smisljaju nove zahteve, prigovore, podrske studentima i sl. Razumem i zahteve studenata ali problem je sto ne vidim kraj ovome. Pogotovo sto ponavljaju kako nece da ruse vlast. Mozda oni ne ali svi ostali koji setaju sa njima da. Prvobitni zahtevi ispunjeni i nikom nista. Samo neki novi zahtevi. Oni bi da iskorene korupciju? Hm... Pa zar misle da je u razvijenim zemljama nema? Veoma naivno. No, zabrinjavajuce je sto se vise ni ne zna ko sta odlucuje niti ko ce da presece i kaze da su zahtevi ispunjeni i protesti gotovi. Svi smo, malo je reci, ogorceni na vlast i stranku. Svakakvih odvratstina sam se naslusala. Srecom, nemma kontakta sa njihovim rezimom ni privatno ni poslovno. Ali, zar vi stvarno mislite da ce biti bolje? Pa, nama nije bolje vec 30 god. A izmenjala se vlast vise puta. Sjasi Kurta da uzjasi Murta. Posteni se ne bave politikom. To morate svi da shvatite.

0 0
Nada
16.02.2024 16:18

Normalno da podrzavam jer rafim za 230 e jeli to zalosno...ok kaf ima 6oo pa i 8oo de je pravda nepuno i puno vrijeme...tezina posla...nista nije regulisano

12 9
Rajko
16.02.2024 19:53

Kako radis za 230e.kad je minimalna 450e

13 2
Ne
16.02.2024 16:31

NE, zuba nisu smjeli obijelit ima dvaes god, inače većina ne zaslužuje da ima zvanje prosvjetnog radnika, čast izuzecima

31 18
Maja
16.02.2024 16:42

NE!

8 8
Marko
16.02.2024 16:49

Ovi koji podržavaju su neradnici koji love u mutnom, a odlično se zna kako rade

16 4
Sveto
16.02.2024 17:08

Ne

8 6
...
16.02.2024 17:36

Da

9 6
Nk-Nk
16.02.2024 17:39

ne podrzavam

9 9
Neko
16.02.2024 17:51

Ne podrzavam.Djeca su propustila masu za vrijeme korone i sad opet.Tesko 9 razredu kako ce na kraju polagati externu sa kojim znanjem

15 6
Sanja Jovović
16.02.2024 18:06

NE

9 8
Bojana
16.02.2024 18:06

Da

7 6
Srdjan
16.02.2024 18:15

Da

9 5
Ina
16.02.2024 18:24

Da

7 6
Dijana
16.02.2024 18:28

Ne, obzirom koliko rade,lise vaspitača koji rade u jako teskim uslovima.

18 6
Lola
16.02.2024 18:40

Da, jer zasluzuju i mnogo vise

10 8
Ivana Vukadinovic
16.02.2024 19:01

NE

8 6
Ja
16.02.2024 19:10

Da

7 4
Zeljko
16.02.2024 19:23

Ne. Vecina ne zasluzuje ni ovoliko.

14 6
Marija
16.02.2024 19:36

Da

7 4
NR
16.02.2024 19:40

Zarade su im i vise nego visoke s obzirom na cinjenicu da su ucenici sve nepisneniji kako koja generacija izlazi. Zavidni rezultati sa takmicenja nam svjedoce stanju u skolstvu. Cast izuzetcima naravno, ali znamo koliko se trude i koliko su azurni. Roditelji su primorani da placaju privatne casove jer isti taj profesor koji je nezadovoljan platom, ne zna da odrzi red i prenese znanje ucenicima. A koliko njih ne moze priustiti ni neke potrebnije stvari?!

12 6
Endzi
16.02.2024 21:06

DA

6 4
Ja
16.02.2024 21:34

Da

4 4
Olgica
16.02.2024 21:45

Ne

5 3
Tralala
16.02.2024 22:15

Da je sreće, stali bismo uz njih. Na kojim su granama i kako su cijenjeni, govore upravo komentari po portalima. Ne možemo nikud dok škole blatimo. Veli narod da nista ne rade, a sad im krivo što štrajkuju...nikud ovako.

3 1
Al kapone
16.02.2024 22:32

Da

1 2
Snezana
16.02.2024 23:22

Ne

3 0
Anonimni
16.02.2024 23:41

Ne podržavam predlog Sindikata Prosvjete Bozovic i Dritana da skole strajku Djece su propustila masu za vrijeme korida i korone i sad obet teško 9 razredu kako ce na kraju polagati ehternu sa kojim znanjem.

6 0
Mira
17.02.2024 07:27

Ne, jer mora se znati razlika u platama . Nije isto prosvjetni radnik, inzenjer, doktor. Nije isto zavrsiti uciteljski fakultet i zavrsiti elektro i sl. Da se ne lazemo

4 0
Nevenka
17.02.2024 07:29

DA

1 2
Jelena
17.02.2024 07:59

Ne stvarno. Zalosno je da oni strajkuju. Ne rade zimski i ljetnji raspust,praznike,vikende... Dje ces jaci posao imati. Dovoljno su placeni. Bruka bi bilo da im ovo ispunite.

4 0
Mm
17.02.2024 08:58

Oceli strajkovati ovi sto su na bolovanja.znajuli prosvetari kolika je plata radnicima u rudnik i zeljezaru.oni su taj fakultet zavrsili za sebe da im je lakse.kad su oni isli u skolu nije bilo strajka.sta oni hoce.

2 0
Milica
17.02.2024 15:56

Ne! Sram ih bilo malo im je sve.. nece da rade a oce vecu platu.. djeca ispastaju,oce preko djecijih ledja.. to koliko su trazili ja bih im smanjila pa kad zasluze ko zasluzi izvolite povisicu.. sramno!

4 0
Sonja
17.02.2024 16:04

Ne Zato sto ucenici i pored skole placaju privatno casove

5 0
Sonja
17.02.2024 16:09

Ne ,dovoljno koliko rade

4 0
Drqgana
17.02.2024 19:48

Ne

3 0
Nikola
18.02.2024 14:10

Ne

2 0
Nevenka
18.02.2024 18:46

DA

0 2

Mostar proglasio vanredno stanje nakon požara na deponiji Uborak

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:23

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje nakon velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu.     

Pucnjava na Voždovcu, ubijena jedna osoba

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:33

Jedna osoba je ubijena, dok je druga povrijeđena tokom pucnjave u jednom kafiću na Voždovcu, prenosi N1 Beograd.  

Mladić čije je tijelo pronađeno na gradilištu u Budvi preminuo prirodnom smrću

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 18:10

Iz Uprave policije nezvanično su Portalu RTCG saopštili da je mladić čije je tijelo juče pronađeno u Budvi A.A.M. (34), koji je državljanin Saudijske Arabije.  

Podgorica: Uhapšen osumnjičeni za prebijanje na Rimskom trgu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:43

Podgorička policija uhapsila je 20-godišnjeg mladića zbog sumnje da je jednoj osobi nanio teške tjelesne povrede.

Tivćanin odbio test na droge, osuđen na 30 dana zatvora

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:55

F.D. (22) iz Tivta oglašen je krivim i osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 30 dana jer je dana 21. juna odbio da se testira na prisustvo narkotika u organizmu.

Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 17:02

Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan.

Subotić: Bez strategije nema razvoja države

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:32

Poslanik Pokreta Evropa sad Jovan Subotić poručio je u Skupštini Crne Gore da su strategije, projekti i procedure ključni za razvoj države, ocjenjujući da je upravo njihovo zanemarivanje dovelo do brojnih problema sa kojima se Crna Gora suočava danas.

Okupila se košarkaša reprezentacija Crne Gore

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:24

"Crveni" sa dosta kadrovskih problema počeli pripreme za kvalifikacione utakmice sa Portugalom u gostima, te Rumunijom u "Morači"

Veći dio Podgorice bio bez struje

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 16:22

Veći dio Podgorice je jutros zbog kratkotrajnog ispada trafostanice 110/10 kV “Podgorica 4”, bio bez struje, saopštili su iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema CEDIS.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.