Subota, 17.02.2024 | 14:24
IZVOR: b92.net/Giz China

Obratite pažnju: PET ZNAKOVA da je možda vrijeme da kupite novi telefon

Bez obzira na to koliko dobro vam služi, kad-tad svakom telefonu dođe vrijeme da bude zamijenjen. Ako niste sigurni da li bi trebalo da razmislite o novom uređaju, evo pet znakova koji bi mogli da vam pomognu u tome.




Foto: Ilustracija, Pixabay

1. Ograničen skladišni prostor

Jedan od prvih pokazatelja da je vrijeme za novi telefon, jeste kada se vaš aktuelni uređaj stalno bori za dovoljno skladišnog prostora.

Ako vam stalno izlazi obavještenja da nemate dovoljno memorije i da je potrebno da obrišete aplikacije ili slike, a ne znate više ni šta možete da uklonite, možda je vrijeme da razmislite o zamjeni.

Ovo uključuje stalnu potrebu za brisanjem keša, deinstaliranjem aplikacija, i gotovo svakodnevno mučenje sa odlukama šta je vrijedno da sačuvate, a bez čega ćete "preživjeti" ako ga nemate u telefonu.

2. Baterija se brzo prazni

Kod modernih telefona, baterija je najčešće "Ahilova peta". Kako uređaj stari, tako kapacitet baterije prirodno opada, zbog čega će vam i sam telefon sve kraće trajati.

Jednom kad shvatite da više vremena telefon provodi na punjaču nego u vašim rukama, vjerovatno je vrijeme da razmislite kupovini novog.

Eventualno, možete da probate nekoliko trikova da vam baterija duže traje, ali ako ni oni ne odrade posao, bojimo se da je uskoro vrijeme da se rastajete sa svojim ljubimcem.

3. Telefon sve sporije radi

Tokom vremena, telefoni usporavaju zbog niza problema. Postoje mjere koje možete da preduzmete da bi vam telefon radio brže, ali i one idu samo do određene granice, pa ako vidite da telefon radi sve gore kako vrijeme prolazi, vrijeme je da kupujete novi.

4. Stalno pregrijavanje

Jedan od simptoma na koji smo mislili u prethodnoj stavki, jeste i sve češće pregrijavanje telefona.

Uređaji se pregrijavaju onda kada nemaju dovoljno snage da ispune zadatke za koje su pravljeni i koje od njih zahtijevate, pa zbog toga vaš telefon može biti sve vreliji što ga više koristite. Ovo može izazvati ne samo nelagodu pri korišćenju uređaja, već vjerovatno predstavlja i rizik po bateriju.

5. Problemi sa aplikacijama

Mobilne aplikacije se razvijaju munjevitom brzinom, pa neki stariji telefoni mogu imati problema kada je u pitanju kompatibilnost sa novim aplikacijama.

Mada ovaj simptom nije tako uobičajen, ako primijetite da neke aplikacije više ne rade na vašem telefonu (ili ih je čak nemoguće instalirati), možda je vrijeme da razmislite o zamjeni uređaja.

Ponekad će vam i sam telefon slati obavještenja da je neophodno da ažurirate aplikacije, ali ako vidite da se to sve češće dešava, signal je jasan - vrijeme je za novi telefon.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Istorijski trag na snijegu: Andrej Šibalić otvorio vrata Crne Gore na Zimskim paraolimpijskim igrama

Subota, 14.03.2026 | 12:22

Crna Gora je po prvi put imala svog predstavnika na Zimskim paraolimpijskim igrama, a istorijski pionirski korak napravio je parasnouborder Andrej Šibalić, koji je u Kortini D’Ampeco nastupio u disciplini banked slalom, u klasi LL2. Sam njegov nastup predstavljao je važan trenutak za crnogorski paraolimpijski sport, jer je riječ o premijeri naše države na najvećoj zimskoj smotri sportista sa invaliditetom. Iz Italije sa crnogorskim paraolimpijcem razgovarao je naš kolega Milan Jovanović.

Uhapšen Podgoričanin osumnjičen za zelenaštvo: Oduzeto 175 satova vrijednih preko 100.000 eura

Subota, 14.03.2026 | 15:51

Podgorička policija uhapsila je Marko Radulović (40) iz ovog grada osumnjičenog za zelenaštvo, od kog je oduzeto 175 ručnih satova vrijednosti preko 100.000 eura, lap top i automobil marke WV Golf VII, saopšteno je iz Uprave policije.

U Budvi uhapšen mladić, uhapšen za prijetnje novinarki i tužiocu iz Bijelog Polja

Subota, 14.03.2026 | 11:20

Policija je u Budvi uhapsila L.R. (21) iz Bijelog Polja, koji je osumnjičen da je prijetio i vrijeđao novinarku portala Vijesti iz Bijelog Polja, kao i tužioca Osnovnog državnog tužilaštva u tom gradu, saopšteno je iz Uprava policije.

Pet naših pomoraca zatražilo pomoć za evakuaciju iz ratne zone

Subota, 14.03.2026 | 16:01

Pet od 44 pomorca koji se nalaze u zoni ratnih dejstava zatražilo je pomoć za evakuaciju od Vlade, saopšteno je za Radio Crne Gore iz Ministarstva pomorstva.

Stanarko: Digitalna platforma koja mijenja najam stanova u CG; Vukićević: „Stanari i vlasnici sve prate u realnom vremenu“

Subota, 14.03.2026 | 13:42

Digitalna platforma Stanarko nastoji da riješi dugogodišnje probleme tržišta iznajmljivanja nekretnina u Crnoj Gori, donoseći veću transparentnost, sigurnost i jednostavniji proces za stanare i vlasnike stanova.

NPCG: Dan prije početka ribolovnog zabrana oduzeta opreme za izlov putem struje, plovila, sonde...

Nedjelja, 15.03.2026 | 11:13

Dan prije početka ribolovnog zabrana (14.3.2026) Služba zaštite Nacionalnog parka (NP) Skadarsko jezero, u saradnji sa Granično plovnom jedinicom Uprave policije (UP) sprovela je akciju sprečavanja nelegalnog izlova ribe, a prijave su podnesene protiv četiri osobe, saopšteno je danas iz Nacionalnih parkova Crne Gore (NPCG).

Dodik: Republika Srpska neće dozvoliti divljanje cijena energenata i hrane

Nedjelja, 15.03.2026 | 11:05

Vitalnost društva pokazuje se kroz stabilnost u krizi – Republika Srpska čuva ekonomiju i građane, poručio je lider SNSD-a Milorad Dodik u objavi na platformi X.

Alkaras iskren nakon poraza: Nikada nijesam vidio DMedvedeva na ovom nivou

Nedjelja, 15.03.2026 | 10:55

Očekivalo se finale Janik Siner – Karlos Alkaras u Indijan Velsu, ali jedan od dvoje asova je posustao na posljednjem koraku.

Glomazić: Očekivale smo ubjedljivu pobjedu, sa emocijom igramo za Crnu Goru

Nedjelja, 15.03.2026 | 10:42

Andrea Glomazić je u lakoj pobjedi nad Azerbejdžanom najavila da će u budućnosti biti oslonac naše najbolje košarkaške reprezentacije

Na Debelom Brijegu uhapšen državljanin Nepala zbog falsifikovane vozačke dozvole

Nedjelja, 15.03.2026 | 10:38

Policija je na graničnom prelazu Debeli Brijeg kontrolisala vozilo firme iz Slovenije kojim je upravljao državljanin Nepala K.B.K., kod kojeg je utvrđeno da posjeduje falsifikovanu vozačku dozvolu, saopštili su iz Uprave policije na mreži X.

Istorijski trijumf u Šangaju: Antonelli stigao do prve pobjede u Formuli 1

Nedjelja, 15.03.2026 | 10:17

Vozač Mercedesa Andrea Kimi Antoneli ostvario je danas veliku pobjedu na trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine, čime je 19-godišnji Italijan stigao do prvog trijumfa u svojoj karijeri.

Islandska ministarka: Mogli bi da preteknemo Crnu Goru i postanemo 28. članica EU

Nedjelja, 15.03.2026 | 09:58

Island bi mogao da zaključi pregovore o pristupanju Evropskoj uniji u roku od „godinu i po“ i postane njena 28. država članica - rekla je ministarka vanjskih poslova Torgerdur Katrin Gunarsdotir za Politiko.

Krivična prijava protiv dvije osobe zbog nedozvoljene trgovine oružjem i eksplozivom

Nedjelja, 15.03.2026 | 09:47

Nikšićka policija je podnijela krivičnu prijavu protiv dvije osobe zbog sumnje da su počinili krivično djelo nedozvoljena trgovina oružjem i eksplozivnim materijama, saopšteno je iz Uprave policije.

Papović: Dukljanska (zetska) država kraljice Jelene

Nedjelja, 15.03.2026 | 09:32

Piše: dr Dragutin Papović, istoričar

Lijeva Rijeka: Mrki medvjed i divlje svinje prave štetu, mještani traže rješenje

Nedjelja, 15.03.2026 | 09:28

Mještani Lijeve Rijeke godinama trpe štetu od mrkog medvjeda, zakonski zaštićene vrste, ali i od divljih svinja. Vukomir Adžić za dvije godine četiri puta je izbjegao smrt. Iz Lovačke organizacije Podgorica kažu da regulaciju treba uspostaviti na nivou države.