Ponedjeljak, 19.02.2024 | 20:05
IZVOR: vijesti.me

NIŠTA od Olimpijskih igara - Aleksa Ukropina pao na doping testu

Vaterpolisti Crne Gore će igrati na Olimpijskim igrama u Parizu, ali na njima neće biti Alekse Ukropine, jer je pao na doping testu!




Foto: Instagram screenshot/vaterpolo_savez_ crne_gore

Ljevoruki igrač je testiran 21. januara, neposredno pred odlazak u Trebinje na početak priprema za Svjetsko prvenstvo u Dohi, a „pao” je zbog lijeka za inhaliranje.

Nikoga iz Vaterpolo i plivačkog saveza (VPSCG) nije upoznao sa činjenicom da je odradio test, niti je tražio izjašnjenje ljekara da li je taj lijek na pozitivnoj ili listi „izuzeća” Svjetske antidoping agencije (WADA).

Kako „Vijesti” saznaju, Ukropina nije tražio B uzorak, već je priznao krivicu, a do kraja mjeseca mora da pošalje izjašnjenje Wadi kako je došlo do korišćenja nedozvoljenog sredstva,

Informacija da je Ukropina pozitivan je javljena VPSCG nakon četvrtfinala sa Španijom u Dohi, zbog čega je bio na tribinama tokom utakmica sa Grčkom i Mađarskom.

Minimalna kazna je šest mjeseci, što znači da neće igrati na Olimpijskim igrama. On nije prvi ljevoruki vaterpolista Crne Gore koji mora da pauzira, jer je Đuro Radović bio van bazena od oktobra 2021. do februara 2023. zbog toga što u nekoliko navrata ili nije ispunio dokumentaciju o dopingu ili je to uradio na pogrešan način.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Praznična čarolija u rerni: Medenjaci po starinskom receptu

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:37

Mogu trajati i do mjesec dana.

Nikšić: Uhapšen osumnjičeni za falsifikovanje isprava

Nedjelja, 07.12.2025 | 14:27

Službenici nikšićke policije su pretresom stana operativno interesantnog lica G.N. iz Nikšića nastanjenog u Herceg Novom našli i oduzeli startni pištolj sa municijom, tablete opijata i ličnu kartu na drugo ime izdatu od druge države. On je lišen slobode.

Crnogorska plovidba AD demantuje netačne navode o remontu broda „Kotor“

Nedjelja, 07.12.2025 | 13:33

Crnogorska plovidba AD dostavila je demant na članak objavljen 6. decembra 2025. godine pod naslovom „Platiće Dancima i remont 'Kotora': 'Crnogorska plovidba' pred dodatnim troškovima od milion eura“, navodeći da su tvrdnje u tekstu netačne i zasnovane na pogrešnim pretpostavkama. Kompanija ističe da su svi ugovorni uslovi uredno ispunjeni i da nema obaveza za finansiranje remonta brodova.

Milatović čestitao rukometašicama: Idemo do kraja po medalju

Subota, 06.12.2025 | 20:38

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović čestitao je na društvenoj mreži X rukometašicama na, kako je kazao, zasluženom plasmanu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Luka Dončić predstavio svoju princezu, slavni košarkaš objavom raznježio sve

Subota, 06.12.2025 | 20:37

Jedan od najpoznatijih košarkaša na svijetu, Luka Dončić, drugi put je postao otac.

Bojović: Status srpskog jezika u Crnoj Gori riješiti prije ulaska u EU

Subota, 06.12.2025 | 20:26

Status srpskog jezika u Crnoj Gori trebalo bi riješiti prije članstva u Evropskoj uniji, kazao je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Dragan Bojović.

Eurosong mijenja pravila glasanja: Ovako će se od sada birati pobjednik

Subota, 06.12.2025 | 20:04

Organizatori Evrovizije najavili su značajne promjene u pravilima glasanja za iduće izdanje takmičenja, koje će se održati u Austriji nakon pobjede njihovog predstavnika Džej Džeja ove godine.

Berane: Uhapšen osumnjičeni za pokušaj ubistva

Subota, 06.12.2025 | 19:20

Beranska policija uhapsila je B.D. (25) osumnjičenog za pokušaj ubistva, jer je kako se sumnja presreo sugrađanina i udarao ga pesnicom u glavu, saopšteno je iz Uprave policije.

Ministarstvo kulture i medija: Nakon decenija povlastica jednaka pravila za sve mogu biti bolna

Subota, 06.12.2025 | 19:30

Reagovanje Ministarstva kulture i medija prenosimo integralno:

Novi dokazi o Alchajmerovoj bolesti: Otkriven uzročnik bolesti

Subota, 06.12.2025 | 19:10

Nova studija objavljena u časopisu Neurology pokazuje da povišeni biomarkeri Alchajmerove bolesti u krvi ne moraju nužno značiti da je mozak oštećen, u nekim slučajevima uzrok može da bude smanjena funkcija bubrega.