Sindikat prosvjete najavio je da će večeras održati press konferenciju, sa početkom u 18:30 časova, ali nijesu saopštili šta je tema večerašnjeg press-a.
Foto: YouTube screenshot/MediaBiro
Vlada Crne Gore dostavila je jutros Sindikatu prosvjete Sporazum, na osnovu jučerašnjeg dogovora, po kojem će prosvjetarima zarada od 1. jula biti povećana 10 odsto bruto, a od početka školske godine kumulativno povećanje 17 odsto neto. Premijer Milojko Spajić je Sindikatu prosvjete jutros dostavio tekst Sporazuma.
“Dogovor sa Sindikatom prosvjete precizan, Vlada ispunila obećanje”, naveo je Spajić na društvenoj mreži X.
Predstavnici Vlade i Sindikata prosvjete sinoć su se nakon tri sata dogovorili da im se zarade od 1. jula uvećaju deset odsto, po koeficijentima, a onda će dodatnih sedam odsto neto dobiti početkom septembra.
Nakon današnjeg sastanka sa predsjednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem, iz Sindikata prosvjete su saopštili daimaju primjedbe na sporazum Vlade.
“Tokom dana ćemo sve znati, jer možda ima par korekcija koje treba riješiti. Sjednica GO biće danas. Imamo par primjedbi na neke predloge, a vezano za zakon o zaradama u javnom sektoru”, istakao je Božović.
ČITAJTE I OVO!
KOMENTARI (0)