Subota, 24.02.2024 | 09:20
IZVOR: Vijesti.me

Monteput PRODUŽIO ROK: Evo do kada je moguće dostaviti ponude za PUMPU na auto-putu

Monteput je produžio rok za dostavljanje ponuda za dugoročni zakup državne imovine i izgradnju benzinske pumpe na odmorištu Gornje Mrke na auto-putu Bar-Boljare do 26. aprila.




Arhiva; Foto: YouTube screenshot/Ministarstvo kapitalnih investicija

Ova pumpa je planirana na desnoj strani trase Smokovac-Mateševo. Za pumpu na lijevoj strani nije bilo produženja roka za dostavljanje ponuda.

Ovaj drugi tender za gradnju dvije pumpe je istekao 26. februara.

Odluku o produženju roka za desnu stranu, kako je juče saopšteno iz državne firme, prije nekoliko dana je donijela tenderska komisija na predlog jednog od potencijalnih ponuđača. Iz Monteputa zvanično nije saopšteno koliko je pristiglo ponuda za pumpu na lijevoj strani.

Monteput je u septembru prošle godine raspisao pojedinačne tendere za pumpe na lijevoj i desnoj strani auto-puta, ali na njih nije bilo ponuda. Drugi tender je raspisan krajem decembra i u njemu je ostala ista minimalna cijena zakupa od 66.700 eura i 60.000 eura, ali se, umjesto naknade od pet odsto ostvarenog prometa, sada traži da potencijalni zakupac plaća jedan cent po prodatom litru goriva.

U novom pozivu izbrisan je i uslov kojim je ponuđač morao da dokaže da je u posljednje dvije poslovne godine ostvario pozitivan finansijski rezultat, a smanjen je i iznos naknade za otkup tenderske dokumentacije sa 8.000 eura koliko se tražilo u prvom pozivu na 6.000 eura.

Ostao je uslov kao i iz prvog tendera da ponuđač dostavi Investicioni program, obezbijeđen prihvatljivom garancijom banke, u kome se precizno navode struktura i dinamika investicije i planirani izvor potrebnog investicionog kapitala.

Ukupna površina koja se daje u zakup od 25 godina iznosi 6,67 hiljada metara kvadratnih, a namijenjena je za izgradnju benzinske stanice i pratećih uslužnih djelatnosti, u skladu sa Urbanističko-tehničkim uslovima (UTU).

Prema javnom pozivu ponuđač mora biti prodavac naftnih derivata koji u vlasništvu ima najmanje sedam objekata u kojima se vrši prodaja naftnih derivata, najmanje pet godina neprekidnog iskustva u obavljanju djelatnosti trgovine naftnim derivatima i mora da dokaže da posjeduje finansijsku sposobnost i novac neophodan za realizaciju predviđenog projekta pod uslovima navedenim u tenderskoj dokumentaciji i ponudi.

Prema Detaljnom prostornom planu auto-puta Bar-Boljare pumpa će biti objekat maksimalne spratnosti P+1, koji će imati, između ostalog, veću javnu česmu i javni mokri čvor, u okviru benzinske stanice, službu prve pomoći i informacija sa službenim i javnim telefonom, prodavnicu rezervnih djelova i opreme, informativno-turistički punkt i kafe u zatvorenom prostoru sa terasom.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Konatar: Zahtjevi sindikata za veće plate su opravdani, zbog rasta cijena i troškova života

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:42

Građanski pokret URA podržava zahtjeve sindikata i smatra da je potrebno što prije postići dogovor i potpisati Opšti kolektivni ugovor, saopštio je poslanik URA Miloš Konatar.  

Sindikati sjutra na protestu ispred Vlade: Ne odustaju od novog Opšteg kolektivnog ugovora i uvećanja zarada

Srijeda, 24.06.2026 | 15:15

Unija slobodnih sindikata (USSCG) organizovaće sjutra protest ispred zgrade Vlade, u cilju radikalizacije borbe za preko 100 hiljada radnika koji su ostali bez osnovnih prava koja je garantovao Opšti kolektivni ugovor (OKU), saopštili su predstavnici te sindikalne organizacije.

Dragaš: EPCG kroz snažan investicioni ciklus predvodi energetsku tranziciju Crne Gore

Srijeda, 24.06.2026 | 14:06

Konferencija „Crna Gora na putu zelene energetske tranzicije“, održana u hotelu Hilton u Podgorici, okupila je predstavnike institucija, energetskog sektora, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i stručne javnosti s ciljem razmjene iskustava i definisanja daljih koraka u procesu zelene transformacije crnogorske ekonomije.

Dionica Mateševo-Andrijevica: U petak kreću pripremni radovi

Srijeda, 24.06.2026 | 13:18

Pripremni radovi za gradnju dionice autoputa od Mateševa do Andrijevice počeće u petak.

MMF završio misiju u Crnoj Gori: Preporuke za jačanje fiskalne stabilnosti i budžetskog okvira

Srijeda, 24.06.2026 | 09:01

Ministar finansija Novica Vuković sa timom održao je završni sastanak sa predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), čime je okončana jednonedjeljna ekspertska misija, posvećena analizi postojećih fiskalnih pravila i pripremi preporuka za dalje unapređenje fiskalnog okvira Crne Gore.

Policija upozorava građane na novu internet prevaru: Lažna investiciona platforma „CGInvest“

Srijeda, 24.06.2026 | 13:22

Uprava policije upozorila je građane na pojavu internet prevare koja se putem društvenih mreža, internet portala i sponzorisanih oglasa predstavlja kao navodna investiciona platforma pod nazivom „CGInvest“, pri čemu se, kako navode, neovlašćeno koriste fotografije, imena i navodne izjave državnih zvaničnika, kao i simboli države, s ciljem dovođenja građana u zabludu.

Dionica Mateševo-Andrijevica: U petak kreću pripremni radovi

Srijeda, 24.06.2026 | 13:18

Pripremni radovi za gradnju dionice autoputa od Mateševa do Andrijevice počeće u petak.

Monolink premijerno na Exit to Montenegro: Muzika kao alhemija glasa, gitare, ritmova i noć koja se pamti

Srijeda, 24.06.2026 | 13:44

Monolink, jedan od najspecifičnijih izvođača savremene elektronske scene, umjetnik koji je uspio da spoji intimnost kantautorske pjesme i snagu velikog klupskog rejva, stiže premijerno na EXIT to Montenegro i na Veliku plažu donosi nastup koji se ne sluša samo kao set — već kao putovanje. Multiinstrumentalista, poznat po hipnotičnom spoju glasa, gitare, dubokih bas linija i melodične elektronike, provešće publiku prvog poglavlja festivala kroz jednu od najemotivnijih noći ovog ljeta na Jadranu i šire.

Bosna i Hercegovina pred meč odluke: Samo pobjeda protiv Katara vodi dalje

Srijeda, 24.06.2026 | 14:09

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine nalazi se pred utakmicom koja će odrediti njenu sudbinu na Svjetskom prvenstvu. Iako Zmajevi u duel s Katarom ulaze kao favoriti, u bh. taboru nema mjesta za opuštanje jer samo trijumf garantuje nastavak takmičenja i plasman u narednu rundu.

Nevrijeme u Podgorici: Jaka kiša i grad

Srijeda, 24.06.2026 | 16:20

Jako nevrijeme praćeno kišom i vjetrom počelo je u Podgorici gdje je ranije jutros izmjerena visoka temperatura.

Burno u Skupštini: Žestoka polemika Krapovića sa poslanicima SD-a

Četvrtak, 25.06.2026 | 12:46

Ministar odbrane Dragan Krapović danas odgovara na pitanja poslanika.  Oko 12.25 časova, sjednica je prekinuta i data je pauza, zbog žestokog verbalnog sukoba između Krapovića i poslanika SD-a. Do sukoba je došlo tokom polemike između Nikole Zirojevića (SD) i Krapovića, a reagovao je i Boris Mugoša iz SD.     

KCCG: Sistem i službe treba da budu jedina veza građanima za ostvarivanje zdravstvene zaštite

Četvrtak, 25.06.2026 | 12:27

Klinički centar Crne Gore reagovao je povodom izjava poslanika Demokratske partije socijalista i ljekara zaposlenog u KCCG, prim. dr Nermina Abdića, koji je prilikom nedavnog zasijedanja Skupštine Crne Gore, ukazao na to da onkološki pacijenti dugo čekaju na preglede.  

Robert De Niro uživa na Mediteranu sa 36 godina mlađom partnerkom

Četvrtak, 25.06.2026 | 12:24

Slavni glumac Robert de Niro i njegova partnerka, instruktorka borilačkih vještina Tifani Čen, uživaju u luksuznom odmoru na Azurnoj obali, gdje su odsjeli u jednom od čuvenih hotela u Antibu.

Drljević: Ukoliko su istiniti navodi o osuđujućoj presudi povlačim kandidaturu za članstvo u Savjetu RTCG

Četvrtak, 25.06.2026 | 12:16

Raniji predsjednik Savjeta RTCG Veselin Drljević uputio je pismo predsjedniku parlamenta Andriji Mandiću.

MJU nastavlja širenje kulture kvaliteta: Ministarstvo kulture i medija uvodi CAF model

Četvrtak, 25.06.2026 | 12:04

Ministarstvo javne uprave i Ministarstvo kulture i medija potpisali su Projektni zadatak za implementaciju CAF modela (Common Assessment Framework), evropskog modela upravljanja kvalitetom namijenjenog unapređenju rada institucija javnog sektora.

Krapović: Putnike čarter leta otkrile su crnogorske službe; Bojović: Zašto ne nađu Medenicu

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:53

Krapović je, odgovarajući na pitanje Vladislava Bojovića (DNP), rekao da se reforme u sektoru odbrane nastavlju, iako ima neslaganja sa predsjednikom države Jakovom Milatovićem. Krapović je rekao da to nije nikakav lični sukob, već samo sukob nadležnosti.  

Građani podnijeli 163 pritužbe na rad tužilaca tokom prošle godine

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:48

Crnogorsko tužilašvo objavilo je rezultate rada Tužilačkog savjeta.  

Konatar: Zahtjevi sindikata za veće plate su opravdani, zbog rasta cijena i troškova života

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:42

Građanski pokret URA podržava zahtjeve sindikata i smatra da je potrebno što prije postići dogovor i potpisati Opšti kolektivni ugovor, saopštio je poslanik URA Miloš Konatar.  

Ćorović: Fotografije potvrđuju da zahtjev MVP-a nije bio nezakonit, niti predstavlja novu praksu

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:35

Potpredsjednik i poslanik Bošnjačke stranke, Jasmin Ćorović, oglasio se povodom polemika koje su se pojavile u javnosti u vezi sa isticanjem zastava na kući Gavra Vukovića, navodeći da fotografije iz prethodnog perioda potvrđuju da ono što je tražilo Ministarstvo vanjskih poslova nije bilo ni nezakonito, ni novo.

Popularni DJ sa Ibice označen kao „mozak“ međunarodne mreže za trgovinu drogom

Četvrtak, 25.06.2026 | 11:24

Popularni DJ sa Ibice Ugo Bjanko pomenut je u velikom slučaju trgovine drogom između Španije i Sjedinjenih Američkih Država, a sud tereti da je bio „mozak“ međunarodne mreže za trgovinu narkoticima, a prijeti mu kazna od devet i po godina zatvora.