Subota, 24.02.2024 | 14:23
IZVOR: meridianbetsport.me

Vešović: "U Azerbejdžanu vole Robija, srećan sam zbog nove saradnje sa velikom legendom"

Marko Vešović je jedini crnogorski reprezentativac koji je u dosadašnjoj karijeri sarađivao sa Robertom Prosinečkim, a u razgovoru za Meridian sport fudbaler Karabaga izrazio je zadovoljstvo zbog dolaska hravtskog stručnjaka na klupi “hrabrih sokola”.




Foto: YouTube screenshot/Fudbalski savez Crne Gore FSCG, arhiva

Povreda mišića lista pravila mu je probleme tokom prethodne sezone ali dvostruki šampion lige Azerbejdžana sa Karabagom je to ostavio iza sebe.

Na utakmici protiv Mađarske u Budimpešti zauzeo je mjesto pored desene aut linije i sa nekoliko prodora pokazao koliko je važan za igru naše reprezentacije.

“Povreda je prošlost, vratio sam se u svoju prepoznatljivu formu i fizički se dobro osjećam. Zdrav sam i to je trenutno najbitnije”, rekao je Marko Vešović na startu razgovora za Meridian sport.

Sa Karabagom igra odličnu sezonu. Ubjedljivo su prvi u ligi Azerbejdžana, dok će se u Ligi Evrope dvojica crnogorskih reprezentativaca, Marko Vešović i Marko Janković boriti za četvrtfinale protiv Bajer Leverkuzena.

Fokus razgovora ipak je bila reprezentacija Crne Gore i novi selektor Robert Prosinečki.

“Izuzetno sam srećan zbog dolaska Prosinečkog jer sam sa njim imao priliku da sarađujem u Crvenoj zvezdi. Dan ili dva nakon njegove promocije na mjesto selektora smo se čuli, prisjetili se zajedničkih uspjeha, osvojenog Kupa Srbije…Imao sam odlično iskustvo sa Robijem u Zvezdi i mogu reći da sam srećan što ću ponovo imati mogućnost da sarađujem sa tako velikom legendom”, rekao je Marko Vešović za Meridian sport.

Iako je karijeru počeo na poziciji krila, Robert Prosinečki je tokom boravka u Crvenoj zvezdi prvi put odlučio da ga prekomanduje pa je igrao malo povučenije – na desnom beku.

Vidjećemo na kom mjestu popularni Robi vidi Marka Vešovića u reprezentaciji, a sigurno je da će crnogorski univerzalac sve zamisli selektora sprovesti u djelo.

“Pratio sam Robija dok je bio selektor Azerbejdžana i Bosne i Hercegovine i znam da ne forsira formaciju 3-5-2. Prvi je trener koji me je vratio sa pozicije desnog krila na beka. Mogu da igram na obje pozicije i tu sam na raspolaganju novom selektoru”, dodao je Marko Vešović.

Pravi ambasadori Crne Gore i našeg fudbala u Azerbejdžanu su Marko Vešović i Marko Janković, standardni prvotimci Karabaga.

Posljedni put dvije reprezentacije igrale su u okviru C Lige nacije 2020. godine.

“Hrabri sokoli” su slavili u prvom meču u Podgorici rezultatom 2:0 zahavljujući golovima Jovetića i Ivanovića, dok je drugi meč završen bez golova.

“U Azerbejdžanu izuzetno poštuju našu reprezentaciju i igrače iz Crne Gore. Marko Janković i ja smo samo dodatno doprinijeli tome svojim partijama i zalaganjem za Karabag. Dosta prate dešavanja i imaju visoko mišljenje o našoj fudbalskoj reprezentaciji”, rekao je Marko Vešović za Meridian sport.

Prosinečki se na mjesto selektora Azerbejdžana zadržao tri godine, a veliki rezultat ostvario je na startu, kada je predvodio je Azere do rekordnih, 10 bodova, ostvarenih u kvalfikacijama za Mundijal u Rusiju 2018. godine.

Nakon odlaska Prosinečkog iz Bosne i Hercegovine govorilo se i mogućem povratku u Azerbejdžan, a njegov potpis za Crnu Goru iznenadio je tamošnju javnost.

“Bili su pozitivno iznenađeni kada su saznali da je Robi novi selektor Crne Gore. Saigrači iz Karabaga koji su nastupali za reprezentaciju su oduševljeni njime. Za tri godine unaprijedio je fudbalsku reprezentaciju Azerbejdžana, o čemu govori i rekord po broju osvojenih bodova u kvalifikacijama za Mundijal u Rusiji”, rekao je Marko Vešović za Meridian sport.

Prosinečki ne zna za strah na terenu, dotakao je fudbalske visine, ali strah od leta avionom i pored dugogodišnjeg iskustva u inostranstvu je po svemu sudeći ostao kod hrvatskog stručnjaka.

“Tačno je da se Robi boji aviona, znam za to još iz Crvene zvezde. Ne znam da li mu je taj strah ostao i dalje ali o tome su pričali i saigrači iz Azerbejdžana”, rekao je Marko Vešović za Meridian sport.

Crna Gora će od septembra do novembra u grupi B4 UEFA Lige nacija pokušati da se domogne plasmana viši rang što bi bio veliki uspjeh za našu reprezentaciju.

Vels, Island i Turska su protivnici sa kojima Crna Gora može da igra…

“Izvukli smo dobru ali ne laku grupu. Ne bih da se bilo ko zavarava sa imenima protivnika jer nismo u poziciji nikome da prijetimo. Najbitnije je da budemo svi zdravi, dobro iskoristimo predstojeće prijateljske utakmice i uigramo se sa novim selekotorom. Smatram da ako budemo u punom sastavu možemo da pariramo svima i da smo ove godine spremni za iskorak. U prošlim kvalifikacijama smo bili blizu, a nadam se da će nas sada sreća pogledati i da ćemo napraviti uspjeh u Ligi nacija”, zaključio je Marko Vešović za Meridian sport.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pucnjava u Baru, ubijena jedna osoba

Petak, 24.07.2026 | 11:07

U Baru je danas ubijen M.A. iz ovog grada, saopšteno je iz Uprave policije.

Radunović: Za stanove na Veljem brdu, čija gradnja počinje u decembru, cijena će biti 1.000 eura po kvadratu

Petak, 24.07.2026 | 08:05

Vlada će ostati pri građanima obećanoj cijeni od 1.000 eura po kvadratu za Velje brdo za stanove koje se počinju graditi u decembru, poručio je ministar prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine Slaven Radunović u intervjuu za Pobjedu. On je saopštio da rast troškova gradnje neće promijeniti osnovnu ideju projekta Velje brdo, te najavljuje da bi izgradnja prvih šest zgrada sa 185 stanova trebalo da počne u decembru.

Institut Igalo u plusu 1,1 milion eura, platio dugove od 25 miliona

Petak, 24.07.2026 | 08:19

Institut za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i reumatologiju „Dr Simo Milošević“ značajno je popravio finansijsku poziciju u prvoj polovini ove godine, nakon višegodišnjeg perioda obilježenog nagomilanim dugovima i problemima sa likvidnošću.

Euro mijenja lice: Objavljeno deset finalnih prijedloga za nove novčanice, građani biraju favorita

Petak, 24.07.2026 | 09:50

Evropska centralna banka (ECB) predstavila je deset finalnih prijedloga dizajna budućih novčanica eura i otvorila javno savjetovanje u kojem građani mogu iznijeti mišljenje o njihovom novom izgledu.

Novi obrt u slučaju Tejt: Tramp odbio da zaštiti braću od izručenja

Petak, 24.07.2026 | 09:45

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp neće sprečiti izručenje influensera Endrua Tejta i njegovog brata Tristana Velikoj Britaniji, gdje se suočavaju sa optužbama za seksualna krivična djela, saopštila je Bijela kuća.

Adžović: Sporazum značajan iskorak u daljem razvoju snažnih prijateljskih i savezničkih između CG i SAD

Petak, 24.07.2026 | 20:18

Ministarka javnih radova Majda Adžović i pomoćnik državnog sekretara SAD za ekonomska, energetska i poslovna pitanja Caleb Orr potpisali su u Vašingtonu Međudržavni sporazum između Vlade Crne Gore i Vlade Sjedinjenih Američkih Država o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Vlada produžava bezvizni režim za Rusiju i Bjelorusiju, uvodi ograničenja za nova izuzeća

Petak, 24.07.2026 | 15:30

Vlada Crne Gore pripremila je izmjene i dopune Uredbe o viznom režimu kojima se važenje pojedinih bezviznih režima produžava do 31. oktobra 2026. godine, dok se uvodi zabrana da se nakon tog datuma, kao i od 1. oktobra 2026. godine kada je riječ o sezonskim izuzećima, oslobađanje od obaveze pribavljanja viza uređuje posebnim aktima Vlade.

Ivanović i Šahavdinov: Crna Gora i Uzbekistan posvećeni jačanju političke i ekonomske saradnje

Petak, 24.07.2026 | 15:03

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović sastao se danas sa nerezidentnim ambasadorom Republike Uzbekistan u Crnoj Gori, sa sjedištem u Budimpešti, Ojbekom Šahavdinovim, a sagovornici su ocijenili da postoji značajan prostor za unapređenje bilateralne saradnje u više oblasti od zajedničkog interesa.

"Srećan rođendan, ljubavi": Beni Blanko pokazao kako je iznenadio Selenu Gomez

Petak, 24.07.2026 | 15:23

Muzički producent Beni Blanko podijelio je sa pratiocima intimne trenutke sa proslave 34. rođendana supruge Selene Gomez, otkrivši kako su poseban dan obilježili romantičnim kulinarskim iskustvom u Italiji.

Mujović razgovarao sa predstavnicima Mense Crne Gore uoči velikog evropskog okupljanja u Podgorici

Petak, 24.07.2026 | 14:53

Gradonačelnik Podgorice prof. dr Saša Mujović razgovarao je danas sa predstavnicima Mense Crne Gore povodom predstojećeg Evropskog godišnjeg okupljanja članova Mense, jednog od najznačajnijih međunarodnih događaja koje će Podgorica ugostiti ovog ljeta.

Sporazum sa SAD: Prioriteti Jadransko-jonski koridor, energetika, Luka Bar i bezbjednosna infrastruktura

Petak, 24.07.2026 | 14:46

Jadransko-jonski koridor sa gasovodom i optičkom mrežom, razvoj energetike i kritičnih minerala, modernizacija Luke Bar, izgradnja velikih data centara, kao i uvođenje sistema za skeniranje tereta na svim graničnim prelazima i u Luci Bar, ključni su projekti koje su Crna Gora i Sjedinjene Američke Države definisale usaglašenim tekstom Sporazuma o saradnji u implementaciji strateških projekata.

Begović: Očekivano je ukinuta i druga presuda protiv Vesne Medenice, čekamo odluku i u predmetu u kojem je osuđena na deset godina

Petak, 24.07.2026 | 15:00

Branilac nekadašnje predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice, advokat Zdravko Begović, kazao je da je očekivao odluku Apelacionog suda.

Spajić sa Babišom: Jačanje ekonomske saradnje kroz sporazum o nabavci vojne opreme

Petak, 24.07.2026 | 14:35

Premijer Milojko Spajić objavio je na mreži X da se tokom zvanične posjete Češkoj sastao sa tamošnjim premijerom Andrejem Babišom.

Krapović i Vuksanović položili vijenac povodom obilježavanja Martinićke bitke

Petak, 24.07.2026 | 15:07

Ministar odbrane Dragan Krapović i načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadni general Miodrag Vuksanović, položili su danas vijenac na spomenik u Martinićima, povodom obilježavanja godišnjice Martinićke bitke, odajući počast junacima koji su svojim djelom ostavili neizbrisiv trag u istoriji Crne Gore, saopštili su iz Ministarstva odbrane.

Skandal s privatnošću: Apple tajno otkrivao e-mail adrese korisnika?

Petak, 24.07.2026 | 15:15

Problem sa uslugom iCloud+ omogućavao je lak pristup sakrivenim e-mail adresama, navodi se u izvještaju.