Nedjelja, 25.02.2024 | 20:50
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

BRAVOOO momci: Crna Gora "srušila" Švedsku u "Morači"

Košarkaška reprezentacija Crne Gore, pobijedila je Švedsku u okviru drugog kola kvalifikacija za Eurobasket.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/FIBA - The Basketball Channel

Naša selekcija je upisala važnu pobjedu pred domaćim navijačima, rezultatom 95:70.

Osim u prvoj četvrtini, selekcija iz Skandinavije nije bila ravnopravan rival.

Tokom drugog perioda Crna Gora je došla do dvocifrene prednosti, koju je nadogradila u nastavku.

Sjajan je u trećem periodu bio Kendrik Peri, kada je naša prednost prešla i 20 poena i sve je bilo gotovo, pa je posljednja četvrtina bila odrađivanje posla.

Crna Gora će kvalifikacije za Eurobasket nastaviti u novembru, kada će odigrati dvije utakmice protiv Bugarske, koja je danas iznenadila Njemačku, pa sve četiri ekipe nakon dva kola u grupi imaju polovičan učinak.

Tok utakmice:

POSLJEDNJA ČETVRTINA:

37. minut – Dobra posljednja četvrtina Marka Simonović, poslije skoka u napadu poentirao je iz reketa za 87:67.

35. minut – Nemanja Radović prekida post u napadu našeg tima za 81:62.

33. minut – Ne igra se lijepo u uvodu posljednjeg perioda, ali Crna Gora ima sigurnih 77:60.

TREĆA ČETVRTINA:

Uoči posljednje četvrtine, Crna Gora vodi 75:57. Kendrik Peri vukao je tim u ovom periodu i naša selekcija ima odličan rezultat pred završnih 10 minuta.

29. minut – Opet smo proradili u napadu, važna trojka Marka Simonovića, pa nakon koša Bare Endžijea, uzvratio je Nemanja Radović iz reketa. 69:54.

27. minut – Nekoliko brzopletih odluka u napadu naših kaznila je Švedska, poentirao je Endžije za 64:52, pa je tajm aut pozvao naš selektor Boško Radović.

26. minut – Švedska je u seriji 7:0, pa smanjuje na 64:50.

24. minut – Lijepa solo akcija Emira Hadžibegovića i poeni iz reketa. 61:41, tajm aut Švedska.

22. minut – Kendrik Peri odlično otvara nastavak. Najprije poeni iz prodora, pa zakucavanje nakon ukradene lopte i onda trojka za 57:37.

DRUGA ČETVRTINA:

U našem timu devet poena Mihailovića, osam Nikolića, po šest Perija i Hadžibegovića. Sa druge strane, 10 poena Ramsteta.

Na poluvremenu 50:37 za naš tim, koji je u drugom periodu napravio razliku.

14. minut – Poslije trojke Adama Ramšteta kojom su gosti smanjili na 34:29, tajm aut je pozvao Boško Radović.

12. minut –  Nakon što je Švedska iskoristila prvi napad u drugoj četvrtini da smanje na 32:26, naši su ubacili pet poena (dva Popović, pa tri Drobnjak) i vodimo 32:26.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut – Serija Crne Gore od 7:0, koja može da bude povećana, ako Vlado Mihailović iskoristi dodatno slobodno bacanje. Prije toga, tajm aut za Švedsku, vodimo 24:19.

7. minut – Razigrao se Zoran Nikolić sa osam poena za kratko vrijeme i prvi put smo poveli, 17:16.

5. minut – Nakon trojke Nikolasa Piresa, Švedska je povela 14:8, ali je Emir Hadžibegović drugom trojkom smanjio na minus tri.

 3. minut – Otvorili smo trojkom Hadžibegovića, ali i u gosti odlično šutiraju i već su dva puta ubacili šuteve za tri. Nakon asistencije Nikolića i poena Radončića iz reketa, Švedska vodi 8:6.

Naša selekcija utakmicu počinje u petorci Kendrik Peri, Vladimir Mihailović, Dino Radončić, Emir Hadžibegović i Marko Simonović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Privremena zabrana i ograničenje saobraćaja na pojedinim putnim pravcima

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 09:41

Obavještavamo javnost da je direktor Uprave policije, na osnovu člana 130 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima („Službeni list CG“, br. 33/12, 58/14, 14/17 i 66/19), usljed očekivane pojačane frekvencije saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone i potrebe obezbjeđenja bezbjednog i nesmetanog odvijanja saobraćaja, donio Naredbu o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila i ograničavanju saobraćaja svih kategorija vozila na određenim putnim pravcima u Crnoj Gori, piše u saopštenju iz Uprave policije koje prenosimo integralno:

Olimpijakos na KROVU EVROPE - Titula stigla poslije 13 godina

Nedjelja, 24.05.2026 | 22:29

Olimpijakos je osvojio Evroligu pošto je u velikom finalu u OAKA areni savladao Real Madrid rezultatom 92:85.

Napravite ledene kocke s jagodama

Nedjelja, 24.05.2026 | 18:20

Ako tražite osvježavajući i ukusan desert, ledene kocke s jagodama odličan su izbor. Kombinacija mekanog biskvita, jednostavne kreme i sočnih jagoda čini ga idealnim za toplije dane, ali i kao laganu poslasticu uz kafu.

Saobraćajna nezgoda, POVRIJEĐEN motociklista

Nedjelja, 24.05.2026 | 22:26

Saobraćajna nezgoda.

Budućnost dočekuje Dubai: "Uz navijače do pobjede"

Nedjelja, 24.05.2026 | 20:20

Košarkaši Budućnosti Voli igraće sjutra u Podgorici protiv Dubaija revanš utakmicu polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Hulijan Alvares odbio novi ugovor, želi da ide u Barsu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 15:44

Hulijan Alvares je poručio čelniciima Atletiko Madrida da želi da ide iz kluba, prenose španski mediji.    

U Podgorici uhapšen maloljetnik osumnjičen za iskorišćavanje djece za pornografiju

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 15:37

Službenici Sektora za borbu protiv kriminala – Grupe za suzbijanje krivičnih djela visokotehnološkog kriminala nastavljaju sa prioritetnim aktivnostima usmjerenim na otkrivanje, identifikaciju i procesuiranje izvršilaca krivičnih djela iz oblasti visokotehnološkog kriminala, sa posebnim fokusom na zaštitu djece i suzbijanje svih oblika zloupotrebe djece putem informaciono-komunikacionih tehnologija.

Đurašković: Film o Referendumu, prekrajanje istorije i vrijeđanje građana Cetinja i Crne Gore

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 15:48

Gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković najoštrije je osudio pokušaj prekrajanja istorijskih činjenica i vrijeđanja građana Cetinja i Crne Gore kroz sadržaj dokumentarnog filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi“, emitovanog na televizijama Prva TV i Adria TV.

Vrhovni sud donio odluku u predmetu “Telekom”, ali je nije saopštio

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 14:35

 Vrhovni sud Crne Gore 15. maja je donio naredbu za zakazivanje sjednice Vijeća Vrhovnog suda za danas, u predmetu formiranom po podnijetom zahtjevu za zaštitu zakonitosti od strane Vrhovnog državnog tužilaštva, a koji je u javnosti poznat pod nazivom “Telekom”. Iz ovog suda je navedeno da je donijeta odluka u predmetu “Telekom”, ali nije saopštena.  

Šok u Španiji: De la Fuente objavio spisak, bez ijednog igrača Reala i bez Nika Vilijamsa, predvodnik je Jamal

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 15:14

Selektor Španije Luis de la Fuente objavio je spisak za predstojeće Svjetsko prvenstvo, a najveću pažnju izazvalo je to što na njemu nema nijednog fudbalera Real Madrida.

Pješčić: Država najveći konkurent Luke Bar, ukoliko Zakon o slobodnim zonama ostane na snazi ostajemo bez 24 korisnika iz inostranstva

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 15:04

Luka Bar čiji je većinski vlasnik država ukazuje da donošenje Zakona o slobodnim zonama šteti poslovanju ovog preduzeća. Prvi čovjek Luke Bar Ilija Pješčić kazao je da u posljednjih 30 i više godina država je dovela do toga da najveća crnogorska luka izgubi logistički lanac i vezu za tržištima preko 20 miliona stanovika. Pješčić je ukazao i na negativne efekte po poslovanje Luke Bar ukoliko ostane na snazi Zakon o slobodnim zonama te apelovao na izmjene istog, piše Primorski portal.

Popović: Nadležno tužilaštvo hitno da procesuira odgovorne za prijetnje novinarki Standarda

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 14:53

Portparolka i poslanica DPS-a u Skupštini Crne Gore Sonja Popović, reagujući na prijetnje upućene novinarki portala Standard, poručila da nadležno tužilaštvo hitno procesuira odgovorne za prijetnje.

ASK upozorava na široka ovlašćenja i politički uticaj u zakonima o ANB-u i policiji

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 14:44

Nephodno je u članu 30 Zakona o unutrašnjim poslovima neophodno je ojačati institucionalnu nezavisnost Etičkog odbora kroz smanjenje diskrecionih ovlašćenja ministra u postupku imenovanja, posebno u dijelu izbora predsjednika i članova Odbora. Takođe, preporučuje se unapređenje transparentnosti cjelokupnog procesa imenovanja i razmatranje modela koji bi uključio veći stepen nezavisnog učešća u postupku selekcije, u cilju smanjenja rizika od političkog uticaja i jačanja povjerenja u rad Etičkog odbora, ocijenila je Agencija za sprečavanje korupcije (ASK).

Najstariji preživjeli iz Pearl Harbora i sa 106 godina čuva sjećanje na napad

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 14:24

Freeman Johnson, 106-godišnji veteran američke mornarice iz Massachusettsa, danas je najstariji živi preživjeli napada na Pearl Harbor i redovno govori o tom događaju.

Milatović u Danilovgradu: Najljepša zemlja je ona u kojoj se najglasnije čuje dječji smijeh

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 14:12

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović otvorio je danas Prvi međunarodni festival pozorišta za djecu u Danilovgradu, šaljući snažnu i emotivnu poruku o važnosti djece, umjetnosti i mašte u izgradnji boljeg društva, saopštilaje Kancelarija za odnose s javnošću predsjednika.